Dotyk - dobry i rozsądny wybór!

NoCompromise

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2011
Posty
116
Punkty reakcji
3
Wiek
29
Miasto
Obrzeża =)
Siemka.
Nie będę się rozpisywał.
smile.png


Mam na wydanie max do około 800-900 zł na telefon dotykowy. Wiele opcji przepatrzyłem, a to Omnia, a to Samsung Wave, a to Nokia N97, HTC czy nawet Avila itp.
icon_twisted.gif


Jednak do głowy najbardziej wpadł mi dotykowy smartfon Samsung Galaxy Ace. Sporo o nim czytałem, ma Android, Wi-Fi, GPS, Bluetooth, nawet radio - no sporo aplikacji.
Wyżej wymienione telefony jakoś albo zbyt drogie niektóre, albo mające sporo wad czy złych opinii od użytkowników. Dlatego wpadłem na pomysł kupienia tego Ace. Wyczytałem o nim sporo tutaj: klik
Jednak on też ma małe wady, tj. słaby aparat i kamera, ekran nie działa w dużym słońcu("Niestety praca przy mocnym słońcu jest niemożliwa, ekran sobie z tym zupełnie nie radzi."). Bateria nie jest zła, funkcje, zasięg, obudowa - wszystko na wysokim poziomie. Jeszcze minus to że nie dostajemy słuchawek w komplecie, ale to zawsze można dokupić bo podobno jest tam wejście jakieś na słuchawki, tak?
Wyświetlacz nie jest zły, aczkolwiek wielkiej rewelacji podobno nie ma, android jest, wifi jest, szybki procesor - jest, cena około 700zł+.

Był też komentarz forumowicza: "Słuchawka z pewnością jest warta uwagi oraz swojej ceny. Jeśli zamierzacie kupić nowy telefon, bez obaw możecie decydować się na ten właśnie model. Z pewnością będzie Wam dobrze służył, o ile nie macie zbyt wygórowanych wymagań."

Zatem, czy mieliście kiedyś ten telefon? Czy będzie to dobra inwestycja? Chcę nadmienić, że poprzedni mój telefon (aż do teraz, nadal go używam, dopóki nie kupię dotyku) to sony ericsson w200i, słabe padło i podobno ten telefon(S. Galaxy Ace) spełni moje oczekiwania, tym bardziej że nie jestem jakimś wielkim znawcą telefonów kom.
Po prostu używam go do pisania smsów, słuchania muzyki, czasem robienia zdjęć i filmów oraz do surfowania po sieci (też nie tak często). Więc pytam, czy jest to dobry wybór? (Czy zdecydować się na inny model? ...)

Chcę być zadowolony z zakupu, bo zamierzam kupić go jeszcze przed świętami. Liczę na Waszą pomoc, drodzy forumowicze
biggrin.png


Pozdrawiam,
NoCompromise
 

Harav

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2011
Posty
23
Punkty reakcji
2
Samsung Wave mam osobiście sprawuje się całkiem nieźle, trochę mało opcji ale daje radę. Nokia z opinii znajomych jest świetna, chyba najlepsza z wymienionych. Mnie marzy się HTC cha cha, mój znajomy bardzo sobie go chwali. O pozostałych wymienionych mało wiem wiec nie wypowiadam się.
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Siemka.
Nie będę się rozpisywał. :)

Mam na wydanie max do około 800-900 zł na telefon dotykowy. Wiele opcji przepatrzyłem, a to Omnia, a to Samsung Wave, a to Nokia N97, HTC czy nawet Avila itp. :icon_twisted:

Jednak do głowy najbardziej wpadł mi dotykowy smartfon Samsung Galaxy Ace. Sporo o nim czytałem, ma Android, Wi-Fi, GPS, Bluetooth, nawet radio - no sporo aplikacji.
Wyżej wymienione telefony jakoś albo zbyt drogie niektóre, albo mające sporo wad czy złych opinii od użytkowników. Dlatego wpadłem na pomysł kupienia tego Ace. Wyczytałem o nim sporo tutaj: klik
Jednak on też ma małe wady, tj. słaby aparat i kamera, ekran nie działa w dużym słońcu("Niestety praca przy mocnym słońcu jest niemożliwa, ekran sobie z tym zupełnie nie radzi."). Bateria nie jest zła, funkcje, zasięg, obudowa - wszystko na wysokim poziomie. Jeszcze minus to że nie dostajemy słuchawek w komplecie, ale to zawsze można dokupić bo podobno jest tam wejście jakieś na słuchawki, tak?
Wyświetlacz nie jest zły, aczkolwiek wielkiej rewelacji podobno nie ma, android jest, wifi jest, szybki procesor - jest, cena około 700zł+.

Był też komentarz forumowicza: "Słuchawka z pewnością jest warta uwagi oraz swojej ceny. Jeśli zamierzacie kupić nowy telefon, bez obaw możecie decydować się na ten właśnie model. Z pewnością będzie Wam dobrze służył, o ile nie macie zbyt wygórowanych wymagań."

Zatem, czy mieliście kiedyś ten telefon? Czy będzie to dobra inwestycja? Chcę nadmienić, że poprzedni mój telefon (aż do teraz, nadal go używam, dopóki nie kupię dotyku) to sony ericsson w200i, słabe padło i podobno ten telefon(S. Galaxy Ace) spełni moje oczekiwania, tym bardziej że nie jestem jakimś wielkim znawcą telefonów kom.
Po prostu używam go do pisania smsów, słuchania muzyki, czasem robienia zdjęć i filmów oraz do surfowania po sieci (też nie tak często). Więc pytam, czy jest to dobry wybór? (Czy zdecydować się na inny model? ...)

Chcę być zadowolony z zakupu, bo zamierzam kupić go jeszcze przed świętami. Liczę na Waszą pomoc, drodzy forumowicze :D

Pozdrawiam,
NoCompromise

Galaxy Ace nie jest zły. Słaba widoczność ekranu w słońcu akurat nie jest wadą tylko tego modelu, a praktycznie każdego dotykowca. Baterię tak czy inaczej będziesz musiał ładować min. co 2 dzień (to jest już norma). Ja ze swojej strony mogę zaproponować jeszcze nieco inny model - HTC Desire. Sam go używam i chodzi całkiem sprawnie. Co prawda nie jest już przez producenta wspierany (Ace zresztą też nie), ale ilość nioficjalnego oprogramowania jest całkiem spora. Do 900zł na Allegro nowego na pewno wychaczysz. ;)
 

NoCompromise

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2011
Posty
116
Punkty reakcji
3
Wiek
29
Miasto
Obrzeża =)
Dzięki za odp. Jednak czytałem sporo o tym Galaxy Ace i tak niby dobry, ale jest sporo wad: a to słabe zdjęcia, a to słabe nagrywanie filmów, słaby plastik (znaczy obudowa plastikowa, słaba), bardzo przeciętna rozdzielczość ekranu, czasami "wiesza się", jakieś słabe "GPU" czyli że nowe gry nie pochodzą, mało pamięci wbudowanej... Nawet nie ma słuchawek w zestawie :p Niektórzy pochwalają baterię, nie wiem jak to jest bo część osób również na nią narzeka.
Czyli ogólnie widać sporo wad tego telefonu.

Proponowali mi także (kolega wyżej też ;d) włąśnie HTC Desire - nie czytałem o nim jeszcze bardzo dokładnie, ale przeczytam. Oglądam filmy na youtube z tymi telefonami, testami ich itp. Nawet na forach bardziej chwalą Samsunga Wave II(mi sięnie podoba wizualnie, brzydki...). Dlatego nie jestem pewien do końca, miałem kupić już tego Ace ale jednak więcej czasu na czytanie sprzyja włączeniu świadomości :D

Co doradzacie? HTC jest lepszy niż ten Galaxy Ace? Może jeszcze inny telefon?
Chciałbym o wypisanie wad i zalet obu telefonów (wszystkie wady i zalety!) i porównanie ich do siebie, pokazanie co lepsze a co nie i końcowy wniosek.
Z góry dzięki,
NoCompromise ;]


PS Właśnie przeczytałem artykuł o HTC Desire: klik
Prezentuje się jako prawie idealny telefon. Minusem jest jego cena, bo na pewno nie wydam na telefon 1000zł+... To jest raczej przesada. Maksymalnie te 700-900zł jeszcze przeboleję, jednak Wave II mi się nie podoba z wyglądu, Galaxy Ace ma sporo wad. Nie wiem co lepszego wybrać.


Proszę o pomoc!
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
HTC:
+ lepszy układ GPU
+ świetna nakładka Sense
+ wysoka rozdzielczość ekranu
+ nagrywanie filmów 720p
+ naprawdę solidnej jakości wykonanie
+ bardzo przyjemna i szybka reakcja na dotyk, multitouch
+ ekran wykonany w technologii Amoled lub SLcd (nowsze sztuki)
+ Bajer w postaci 4Gb karty pamięci :D
- aparat nie robi zbyt udanych zdjęć
- układ graficzny jest już trochę przestarzały. Mimo to nie spotkałem jeszcze gry która by się nie uruchomiła
- baterie muszę ładować co noc mimo że telefon przez cały czas jest w stanie "uśpienia"
- dość często zdarzają się modele w których telefon się przegrzewa i wyłącza. Rozwiązaniem jest wysyłka telefonu na gwarancję (około tygodnia czekania, przechodziłem przez to ;))
- już nie wspierany (ostatnia wersja Androida to 2.3.4)

Samsung:
+ jakość wykonanych zdjęć jest nieco lepsza niż w HTC
+ przyjemna i ciekawa nakładka na system
+ wykonanie jest na przyzwoitym poziomie
- ekran wykonany w technologii LCD o niskiej rozdzielczości
- słaby już układ GPU
- nie wspierany (ostatnia wersja Androida to CHYBA 2.3.5)

Ja na Twoim miejscu dopłaciłbym nieco do HTC, tym bardziej że jak już pisałem spokojnie da się go upolować do 1000zł. Jeśli chcesz recenzję Desire w moim wykonaniu, zapraszam do pobrania gazetki FNews (http://www.forumowis...a-forumowiczow/). Niestety nie pamiętam w którym numerze znajduję się recenzja. Na pewno w 16 lub też 17. :) Jest tu.
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Ace ma dobry aparat, ale za to średniej jakości wyświetlacz. Rozdzielczość 320x480 to żadna rewelacja. Parametry też szału nie robią, choć na procesorze 800 MHz z akcelaracją grafiki jakoś już ten Android działa (jak i wiele wypasionych gier). W tej cenie w chwili obecnej z lepszych propozycji można mieć Wave II - bardzo dobry sprzęt, ale z lekko niszowym systemem, Nokia 700 - mój faworyt i do tego z wciąż szeroko wspieranym Symbianem Belle. Ewentualnie możesz rozejżeć się za LG Swift Black, może dorwiesz go w cenie 900-1000 zł.
 

NoCompromise

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2011
Posty
116
Punkty reakcji
3
Wiek
29
Miasto
Obrzeża =)
Czyli Ace raczej średnio... A co myślicie o Samsungu Omnii? Omnia HD, Omnia czy Omnia II - wiele tam tego jest. Chodzi mi szczególnie o przepatrywanie internetu, granie czasem w gry, dzwonienie i pisanie smsów, słuchanie muzyki, czasem robienie zdjęć i filmów oraz oczywiście ładny wygląd wizualny.
Dlatego nie wiem co myśleć o tym HTC czy Samsungu. Zależy mi także na baterii, bo telefon ma być mobilny żeby można było się z nim przemieszczać, a nie z baterią pustą czy ładowarka w kieszeni :p Ma być dobra długo trzymająca bateria.
Czekam dalej na odp...
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Czyli Ace raczej średnio... A co myślicie o Samsungu Omnii? Omnia HD, Omnia czy Omnia II - wiele tam tego jest. Chodzi mi szczególnie o przepatrywanie internetu, granie czasem w gry, dzwonienie i pisanie smsów, słuchanie muzyki, czasem robienie zdjęć i filmów oraz oczywiście ładny wygląd wizualny.
Dlatego nie wiem co myśleć o tym HTC czy Samsungu. Zależy mi także na baterii, bo telefon ma być mobilny żeby można było się z nim przemieszczać, a nie z baterią pustą czy ładowarka w kieszeni :p Ma być dobra długo trzymająca bateria.
Czekam dalej na odp...

Jak chcesz długo trzymającą baterię to polecam Nokię 3310. :D A tak na serio, ja telefonów z serii Omnia nie polecam. Wszystkie działają na mocno przestarzałym i już nigdzie nie stosowanym systemie Windows Mobile. ;)

Ewentualnie tak jak Cyr4x proponował możesz rozglądać się za LG Swift Black. Problem w tym że on także działa na starej wersji oprogramowania, a LG i ich aktualizacje to masakra.
 

NoCompromise

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2011
Posty
116
Punkty reakcji
3
Wiek
29
Miasto
Obrzeża =)
Rozumiem. Czyli co nam pozostaje do wyboru: Samsung Galaxy Ace/S oraz HTC Desire.
Są jeszcze telefony:
1) HTC Desire S/Z - Ale nie chcę wysuwanej klawiatury,
2) Samsung Galaxy S / S II - jednak cena tutaj powala...
Ogólnie ceny to są powalające tych dwóch wyżej. Samsung Galaxy Ace ma sporo wad i jest tańszy niż HTC Desire, który jest o niebo lepszy, mam rację?
Co jeszcze zostało z lepszych smartfonów dotykowych?
Ostrzegam, że cena nie powinna przekraczać około 900zł (ewentualnie wyjątki). Zaznaczam, że obecnie mam niezbyt dobry SE W200i, który jest teraz zwykłym złomem, od którego niewiele oczekiwałem - teraz oczekuję więcej i to sporo więcej. Muszę mieć co robić na tym telefonie! :)

Czyli ogólnie rzecz ujmując, skoro miałem tani złom, to teraz nie wiem jak się używa i co to są androidy, wifi czy inne pojęcia. Wiem mniej więcej z czytania co to oznacza (android - system operacyjny, można pobierać wiele aplikacji itp.; wifi to jakieś połączenie z internetem czy coś? Z routerem wtedy bezpłatnie czy jakoś tak...?). Zatem jak widać obeznany zbyt nie jestem, ale wiadomo lepiej kupić lepszy sprzęt i mieć w razie czego wszystko niż potem nic :D

Zatem co najbardziej możecie polecić? Który telefon spełni moje oczekiwania, Samsung Galaxy ... czy coś typu HTC i konkretnie modele jakie godne uwagi?

Dziękuję wszystkim udzielającym się w tym temacie!
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Rozumiem. Czyli co nam pozostaje do wyboru: Samsung Galaxy Ace/S oraz HTC Desire.
Są jeszcze telefony:
1) HTC Desire S/Z - Ale nie chcę wysuwanej klawiatury,
2) Samsung Galaxy S / S II - jednak cena tutaj powala...
Ogólnie ceny to są powalające tych dwóch wyżej. Samsung Galaxy Ace ma sporo wad i jest tańszy niż HTC Desire, który jest o niebo lepszy, mam rację?
Co jeszcze zostało z lepszych smartfonów dotykowych?
Ostrzegam, że cena nie powinna przekraczać około 900zł (ewentualnie wyjątki). Zaznaczam, że obecnie mam niezbyt dobry SE W200i, który jest teraz zwykłym złomem, od którego niewiele oczekiwałem - teraz oczekuję więcej i to sporo więcej. Muszę mieć co robić na tym telefonie! :)

Czyli ogólnie rzecz ujmując, skoro miałem tani złom, to teraz nie wiem jak się używa i co to są androidy, wifi czy inne pojęcia. Wiem mniej więcej z czytania co to oznacza (android - system operacyjny, można pobierać wiele aplikacji itp.; wifi to jakieś połączenie z internetem czy coś? Z routerem wtedy bezpłatnie czy jakoś tak...?). Zatem jak widać obeznany zbyt nie jestem, ale wiadomo lepiej kupić lepszy sprzęt i mieć w razie czego wszystko niż potem nic :D

Zatem co najbardziej możecie polecić? Który telefon spełni moje oczekiwania, Samsung Galaxy ... czy coś typu HTC i konkretnie modele jakie godne uwagi?

Dziękuję wszystkim udzielającym się w tym temacie!

Reszta HTC jest jednak sporo droższa. Napisałeś o Samsungu Galaxy S, jeśli stać Cię na niego (cena przekracza 900zł) to spokojnie kupuj. Ten smartfon obrósł już legendą i jest wart kupna. ;)
Z dobrych modeli to jeszcze Wave II (o ile przeżyjesz brak Androida), SE Xperia X10 (najtańszy z nich wszystkich) lub SE Neo V (na Allegro powinieneś znaleźć do 900zł).
 

NoCompromise

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2011
Posty
116
Punkty reakcji
3
Wiek
29
Miasto
Obrzeża =)
Wave II jeśli nie ma androida to odpada tym bardziej, że wizualnie mi się nie podoba. Jednak ten SE dość fajny, musiałbym poczytać o nim.
Jednak takie pytanie, bo idę na serial już :D
Telefony dla mnie warte uwagi to:
- SE NeoV
- HTC Desire
Czy Samsung Galaxy Ace odpada już? Bo jeśli tak to tylko zostaną te dwa do wyboru. Wiesz, że chcę jak najlepszy wybór i żebym był zadowolony w związku z czym tak tutaj siedzę i wypytuję expertów, m.in. Ciebie :p I dzięki za pomoc wszelką.
Te 2 wyżej warte uwagi, coś jeszcze konkretnego?

PS Max do 900zł więc Samsung Galaxy S/S II odpadają :p
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Jakimś specjalnym znawcą nie jestem, ale dzięki. :D

Do kwoty 900zł myślę że to wszystkie modele. O dwójce która Ci została proponuję poczytać trochę w internecie, bo oba modele są do siebie bardzo podobne.
 

NoCompromise

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2011
Posty
116
Punkty reakcji
3
Wiek
29
Miasto
Obrzeża =)
Nie ma sprawy, zawsze jestem szczery :D

Dobra, to poczytam o tych dwóch telefonach dokładnie, obejrzę filmy i postaram się wybrać jeden z nich bo niedługo zamierzam kupić - tzn. pieniądze mam ale chodzi o dokładny wybór, bez żadnego rozczarowania "ZonK" :p
Czy to napewno wszystkie już telefony dotykowe które mam brać pod uwagę? Tylko HTC Desire oraz ten SE NeoV?

PS Szukałem, czy gdzieś nie można dać tu za pomoc "piwa" czy wyróżnienia, ale jedynie przycisk "Lubię to!" jest widoczny, jak dotrwam do wyboru i będę zdecydowany do konkretnego modelu to oczywiście jeśli powiesz czy tu jakieś wyróżnienie jest to nagrodzę ;D Tylko najpierw poodpowiadaj jeszcze na moje pytania bo widzę nikt juz nie jest taki obeznany w temacie ;p Pozdrawiam :)

PS Coś przeczytałem, że Desire jest już stary. Co myślisz o HTC Touch Pro/HD czy innych telefonów typu HTC? NeoV podobno coś z tymi modyfikacjami się nie spieszy? Nie wiem właśnie czy tylko te dwa modele brać pod uwagę co wyżej czy jeszcze coś z tych Samsungów, HTC itd. Dlatego czekam na odp. =)
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Jedyny przycisk to "lubię to". :)

PS Coś przeczytałem, że Desire jest już stary. Co myślisz o HTC Touch Pro/HD czy innych telefonów typu HTC? NeoV podobno coś z tymi modyfikacjami się nie spieszy? Nie wiem właśnie czy tylko te dwa modele brać pod uwagę co wyżej czy jeszcze coś z tych Samsungów, HTC itd. Dlatego czekam na odp. =)

Ale... Te dwa które podałeś (Touch i HD) są jeszcze starsze. :D Co prawda HD2 nadal cieszy się popularnością (można nawet nieoficjalnego Androida wgrać), ale specyfikacją w ogóle się od Desire nie różni. Do polecanych można by jeszcze dodać LG E900. Oparty jest na (przez wielu nie docenianym, a szkoda) systemie Windows Phone 7. Specyfikacją nie odstaje ani od produktów HTC, ani SE. Możesz też trochę poczekać na smartphone Nokia Lumia 800 (też oparty na platformie WP7) lub (jeśli masz do tego cierpliwość) szukać czegoś z chiński podróbek. Ale z tym jest trochę jak z loterią. Albo trafisz na model który zatnie się przy otwieraniu programu do notowania, albo za 900zł kupisz produkt dorównujący możliwościami Samsungowi Galaxy S2. ;)
 

NoCompromise

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2011
Posty
116
Punkty reakcji
3
Wiek
29
Miasto
Obrzeża =)
Dałem "Lubię to" :D

Słuchaj, na innym forum proponują mi zamiast tych telefonów szukać bardzo mocno (wytrwale i cierpliwie :D) Samsunga Galaxy S do 1000zł bo podobno to jest najlepsze wyjście jesli chodzi o wszystkie funkcje, typu gry, zdjęcia i filmy, internet i ogólnie. Oto to forum poczytaj sobie może też mi doradzisz szukania tego sprzętu i dopłacę więcej ale będę na 100% zadowolony, co? :p
Proszę, oto link"
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Dzięki. :)

Z tym SGS to prawda. Jeśli dopłacisz - na pewno będziesz zadowolony. Chyba że nie zależy Ci na jakości muzyki z głośnika i dużym wyświetlaczu. Wtedy bierz Desire, Między tymi telefonami nie ma dużej różnicy. :)
 

NoCompromise

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2011
Posty
116
Punkty reakcji
3
Wiek
29
Miasto
Obrzeża =)
Ok dzięki, wyjaśnione - nagrody rozdane bo limit już się załącza :D
Zatem szukam Samsunga Galaxy S, rodzice przekonani :p

Dzięki! :icon_twisted:
 
Do góry