dotacje z UE na firme - pomoc prawna

matt_i

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2015
Posty
2
Punkty reakcji
1
mam sowją dzialnośc i chcę starac się o dotacje z UE, lepiej zartudnic adwokata, czy znajomosć prawna nie jest aż tak potrzebna? Gdzie szukac pomocy, help! Nie znam kompletnie się na tym a i nie mam czasu si e zapoznawac.
 

superM

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2015
Posty
3
Punkty reakcji
1
z tego co sie orientuje, przepisy dotyczace otrzymania dotacji z UE są juz trochę bardziej restrykcyjne niz kiedys. zeby otrzymac dotacje (przyznawane sa chyba kilka razy w roku, ale pewnosci nie mam) trzeba napisac biznesplan (nalepiej zeby zrobił to ktos, kto się n atym zna). ytaki biznesplan potem startuje w konkursie z innymi i nie wszystkie otrzymają dotacje. moj brat zakładając swoją działalność w pozaniu korzystal z porad radców z fic syryca kancelarii. dotacje otrzymal, ale musial WSZYSTKO wydac w ciagu roku na firme i udokumentowac to fakturami. Nie jest to az takie proste jak się wydaje. nie wiem jak to w przypadku działalności, które JUŻ istnieją, bo on dopiero ją zakładał i na ruszenie chciał dotacje.
 

kikas

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2015
Posty
5
Punkty reakcji
1
dotacje z roku na rok się kurczą więc nie czkeaj lepiej! moze ci pomóc radca, ale też inne osoby. Mi np. pomagał znajomy pracownik gminy, ktory akurat ogarniał pisanie wniosków i biznesplanow.
 
Do góry