Don't Starve - co sądzicie?

seba211

Stały bywalec
Dołączył
2 Lipiec 2010
Posty
331
Punkty reakcji
219
250215828.jpg


''Don't Starve jest dziełem ekipy deweloperskiej kanadyjskiego studia Klei Entertainment, znanego przede wszystkim z serii Shank. Tym razem twórcy pokusili się o grę adresowaną do graczy lubujących się w survivalu i eksploracji. Całość okraszono sporą dawką humoru i licznymi nawiązaniami do epoki wiktoriańskiej.''

Gra zdobyła ładną popularność. Ostatnio też na YouTube można zobaczyć sporą ilość filmików na temat dzieła Klei. Osobiście mnie urzekła. Nie jestem obeznany w nowych tytułach ze względu, że na moim sprzęcie one nie działają więc nie mogę powiedzieć, czy to będzie jedna z ciekawszych gier tego roku, czy nie, ale jak dla mnie, to jest ona warta uwagi. Póki co jest dostępna w wersji beta. Światowa data premiery to 23 kwietnia.

Słyszeliście o niej? Graliście? Jeśli tak to ile dni udało wam się wytrzymać? Uważacie, że jest to bardziej ambitny tytuł od Minecrafta?


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=L4R7mdLFLJo
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
W betę nie grałam, czekam na premierę, ale ta gra jak najbardziej znajduje się na mojej liście 'must play' ^_^ Oglądałam trochę gameplayów, wygląda obiecująco. Czy będzie bardziej ambitne od Minecrafta - przypuszczam, że będzie na równi z MC, pogramy, zobaczymy.
 

seba211

Stały bywalec
Dołączył
2 Lipiec 2010
Posty
331
Punkty reakcji
219
Ilusia napisał:
W betę nie grałam, czekam na premierę, ale ta gra jak najbardziej znajduje się na mojej liście 'must play' ^_^ Oglądałam trochę gameplayów, wygląda obiecująco. Czy będzie bardziej ambitne od Minecrafta - przypuszczam, że będzie na równi z MC, pogramy, zobaczymy.
W finalnej wersji twórcy zamierzają dodać tryb fabularny więc może być jeszcze ciekawiej :)
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Gra naprawdę mile mnie zaskoczyła :) Mamy do dyspozycji spory świat generowany losowo i dużo przedmiotów, na ich wytworzenie trzeba nazbierać odpowiednie itemki. Potwory ciekawie wyglądają - dzisiaj goniło mnie coś, co jak się okazało było Wysokim Ptakiem - czyli ptasi potwór z wielkim okiem na środku głowy :D
Oprócz zdrowia i głodu trzeba też zwracać uwagę na zdrowie psychiczne bohatera, który zaczyna mieć halucynacje, jeśli zacznie się obniżać.
Łatwo jest zginąć, szczególnie na początku, kiedy nie mamy zbyt wielu przedmiotów. Jak na razie najdalej dotarłam do 8 dnia, teraz gram od początku - 3 dzień. Może lepiej mi pójdzie :)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Całkiem podoba mi się ten burtonowski klimat. Sama gra przyjemna, a głównym atutem jest losowość - idziesz w głuszę i za każdym razem nie wiesz czego się spodziewać. Najdłużej przetrwałem 20-parę dni, mianowicie do pierwszej zimy, kiedy robi się jeszcze trudniej.
 

seba211

Stały bywalec
Dołączył
2 Lipiec 2010
Posty
331
Punkty reakcji
219
Ilusia napisał:
Gra naprawdę mile mnie zaskoczyła :) Mamy do dyspozycji spory świat generowany losowo i dużo przedmiotów, na ich wytworzenie trzeba nazbierać odpowiednie itemki. Potwory ciekawie wyglądają - dzisiaj goniło mnie coś, co jak się okazało było Wysokim Ptakiem - czyli ptasi potwór z wielkim okiem na środku głowy :D
Oprócz zdrowia i głodu trzeba też zwracać uwagę na zdrowie psychiczne bohatera, który zaczyna mieć halucynacje, jeśli zacznie się obniżać.
Łatwo jest zginąć, szczególnie na początku, kiedy nie mamy zbyt wielu przedmiotów. Jak na razie najdalej dotarłam do 8 dnia, teraz gram od początku - 3 dzień. Może lepiej mi pójdzie :)
Miałem z nim do czynienia ;) Gdy zabierzesz mu jajko i położysz obok ogniska, to wykluje się z niego pisklak. Będzie za Tobą chodził póki nic go nie zabije. Oczywiście trzeba go karmić.

Caleb napisał:
Całkiem podoba mi się ten burtonowski klimat. Sama gra przyjemna, a głównym atutem jest losowość - idziesz w głuszę i za każdym razem nie wiesz czego się spodziewać. Najdłużej przetrwałem 20-parę dni, mianowicie do pierwszej zimy, kiedy robi się jeszcze trudniej.
Mi się udało 30. Może nie sama zima jest utrudnieniem, bo jeśli masz pożywienie, to można przeżyć, ale psy gończe, które potrafią przeszkodzić w dalszej grze.
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
32
Miasto
pdkrpc
Jeden z lepszych tytulow w jakie gralem - mialem dluuuuuga przerwe od jakichkolwiek zabawek na pc, ten tytul mnie wciagnal. Samej grze wroze olbrzymi sukces.

Dwadziescia kilka dni, zima mnie zaskoczyla :)
 

seba211

Stały bywalec
Dołączył
2 Lipiec 2010
Posty
331
Punkty reakcji
219
Po poradzeniu sobie z zimą już poźniej jest z górki. Chyba, że zwiększyli poziom trudności w ostatnich aktualizacjach.
 

Cosmateus

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2012
Posty
88
Punkty reakcji
2
Do tej gry podszedłem z pewna taką nieśmiałością. Nigdy nie przepadałem za tzw. Craftingiem a jak czytałem na tym głownie polega zabawa w tej właśnie produkcji. Jakież było moje zdziwienie gdy po odpaleniu Don't Strave i krótkiej (jak mi się wydawało) rozgrywce uciekło mi kilka godzin z życiorysu. To niesamowite, ale tworzenie nowych przedmiotów, konieczność rąbania drzew, rozłupywanie skał oraz kolekcjonowanie rozmaitych surowców a następnie wytwarzanie z nich rozmaitych przedmiotów wchłonęło mnie bez reszty. największym atutem gry jest nieprzewidywalność oraz rozmaite zdarzenia losowe, które sprawiają, że nigdy nie możemy być pewni tego co nas czeka a gra nie daje zbyt wielu szans na naprawienie swych błędów. Całość zamknięto w mroczną nieco surrealistyczną oprawę graficzną nadającą grze takiegoż własnie klimatu. Zdecydowanie polecam.
 
Do góry