Domy z zapałek.

seba211

Stały bywalec
Dołączył
2 Lipiec 2010
Posty
331
Punkty reakcji
219
Jako, że zacząłem niedawno modelować z zapałek, to chciałem się pochwalić. Generalnie, to nic specjalnego, zwykła amatorszczyzna, ale nie szkodzi pokazać. Wierzę, iż na jednym się nie skończy - mocno mnie wciągnęło. Wszystko będę wrzucał na bieżąco do tego tematu. Uznam go za swój kącik, w którym będę archiwizował postępy :) Wiadomo, może na forum są jacyś doświadczeni modelarze, którzy mogą coś poradzić. Chętnie skorzystam z sensownych rad.

zpAntCd.jpg

NAseFkl.jpg
k13PQ3m.jpg


Wybaczcie wielkość zdjęć. Jeśli będą za duże, to zmniejszę :)
 

seba211

Stały bywalec
Dołączył
2 Lipiec 2010
Posty
331
Punkty reakcji
219
Wcześniej miałem cyjanoakrylowy rzadki kupiony wraz z zapałkami, ale nie mogłem znaleźć go w sklepie, więc mam coś podobnego do vikolu, który swoją drogą też posiadam.
 

sayto

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2011
Posty
70
Punkty reakcji
6
Wiek
50
Miasto
Warszawa
Jak na amatora naprawdę nieźle to wygląda. Malujesz/dekorujesz w jakiś sposób te modele po ukończeniu?
 

seba211

Stały bywalec
Dołączył
2 Lipiec 2010
Posty
331
Punkty reakcji
219
Jeszcze nie dekoruję, bo to mój pierwszy. Właściwie, to się nad tym nie zastanawiałem, ale może to i dobry pomysł.


i0qZUXP.jpg


RI6Qe7Y.jpg

Kolejne zdjęcia. Ukończyłem dach. Pora na poprawki.
 

ropucha_89

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2014
Posty
131
Punkty reakcji
6
Super, zwłaszcza jak na pierwszy model. Ciekawe, jaki będzie efekt końcowy.
 

seba211

Stały bywalec
Dołączył
2 Lipiec 2010
Posty
331
Punkty reakcji
219
Malowanie sobie odpuszczę. Jak dla mnie zapałkowy kolor ma większy urok. Miło, że się podoba. Zawsze to jakaś satysfakcja :)
 

seba211

Stały bywalec
Dołączył
2 Lipiec 2010
Posty
331
Punkty reakcji
219
Dodałem kilka rzeczy. Trochę go szlifowałem, ale tego nie widać. Lakieru i tak nakładał nie będę, więc chyba nie ma sensu. W następnym się za to zabiorę.

ap2DweJ.jpg


Td44yso.jpg


BRQPeXt.jpg


DSPEpUa.jpg


5cfVCv6.jpg
 

seba211

Stały bywalec
Dołączył
2 Lipiec 2010
Posty
331
Punkty reakcji
219
Ukończony.
0AdljB3.jpg


dXTCukx.jpg


Następny już będzie dokładnie szlifowany, więc liczę na lepszy wygląd.
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
W kominie to może Wieśka siedzieć, a prawdziwy budowniczy montuje wiechę. :p

17400_170320112.jpg
 

seba211

Stały bywalec
Dołączył
2 Lipiec 2010
Posty
331
Punkty reakcji
219
UeVsC0k.jpg

NJ1hcut.jpg

l3Hzl18.jpg


Zdjęcia następnego domku. Teraz może nie wygląda zbyt pięknie, ale na to przyjdzie jeszcze czas. Myślę, że budynek poniżej dobrze zobrazuje moje plany. Swoją drogą nabrałem trochę wprawy. Układam już dokładniej niż w poprzednim. Muszę zacząć docinać, bo te nierówności jakie są na ścianach poddasza po bokach nie powinny mieć miejsca. Przynajmniej już następnym razem będę się tego trzymał, a w tym przykryje to jakimś ozdobnym paskiem zapałek.

8776f_sciany-zdjecia_1_jpg_dom-parterowy-czy-z-poddaszem-1_main.jpg
 

seba211

Stały bywalec
Dołączył
2 Lipiec 2010
Posty
331
Punkty reakcji
219
Dwa tygodnie, ale moje klejenie właściwie ograniczało się do weekendów, bo w zwykłe dni nie miałem czasu.
 

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
Fajnie by było jakbyś sobie pisał ile godzin w danym dniu spędziłeś. Mógł byś bić swoje rekordy :p
Zapałki sam preparujesz czy kupuje się gotowe?

A tak swoją drogą, to te chusteczki do okularów strasznie lipne są i nawet nie są warte swojej ceny :p Kiedyś wyczyściłem nimi monitor po czym wyczytałem, że do LCD się nie nadają, a i tak wyczyściły lepiej niż okulary :p
 

seba211

Stały bywalec
Dołączył
2 Lipiec 2010
Posty
331
Punkty reakcji
219
Lepiej nie, bo bym zaczął kleić całymi dniami aby tylko pobić rekord. :p
Zapałki zamówiłem przez internet, ale z tego co mi wiadomo, to prawdziwe modelarskie nie są dostępne w Polsce. W tych zwykłych niestety dużo bywa krzywych, czy pozadzieranych.

Te chusteczki lepiej mi ścierały niż jedwabna ściereczka, choć chwilami musiałem się męczyć. Teraz na szczęście mi to niepotrzebne.
 

seba211

Stały bywalec
Dołączył
2 Lipiec 2010
Posty
331
Punkty reakcji
219
Syn5Pa3.jpg

4bvHgpR.jpg

iBK58BT.jpg


Popełniłem błąd, bo przykleiłem ścianę poddasza, a nie wkleiłem ramek okna, ale jakoś się pomęczę, gdy wszystko zaschnie i przykleję. Wiem też, że małe okna po bokach są trochę nierówne. Moje niedopatrzenie. Odrywał nie będę z racji, że mógłbym coś zniszczyć. Rogi później będą szlifowane.
 
Do góry