Domena nie wszędzie działa

Bobiq

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Miasto
Świętochłowice
Mam nietypowy problem. Dotyczy domeny: swietochlowice.biz
(domena w OVH, hosting w OVH)
Aktualnie strona działa chyba w 99% przypadków. W czym rzecz?

Całkiem niedawno można powiedzieć zostałem "zbanowany" przez Orange i Vectrę i parę mniejszych dostawców.
1) Po wpisaniu adresu w przeglądarce - echo.
2) Zalogować się na ftp - nie dało.
3) Po teście tracert swietochlowice.biz wyskakiwał komunikat: "Nie mozna rozpoznac nazwy systemu docelowego swietochlowice.biz."

Rozłączyłem w domu Orange, włączyłem Internet mobilny z Plusa- no i działa. Wbrew logice, prawom fizyki, grawitacji i Bóg wie co jeszcze - działa.
Powrót do Orange - powtórka z koszmaru.

Zacząłem pisać z OVH (po polski, po angielsku), dzwoniłem - nikt nic nie wie, czeski film. Stwierdzili, że za dużo przekierowań, jakieś pętle się porobiły, itp, itd. Hmm.
"Dlaczego nie działa w Orange, a w Plusie działa? - eeeee, nie wiemy. Nam też stronę ovh.pl też kiedyś Orange "zbanowało"." - tak mniej więcej odpowiedzieli.

Potem pousuwałem faktycznie przekierowania. Wszystko porobiłem na subdomenach i multidomenach i podziało. Ale czy w 100% - nie wiem.

Aktulanie strona działa chyba w 99% przypadków. Mam nawet wejścia z dosyć egzotycznych państw. Ale wiem, że na 100% strona nie działa u znajomego w pracy. Zrobił test tracert w pracy i miał komunikat: "Nie mozna rozpoznac nazwy systemu docelowego swietochlowice.biz."

Koleżance działa z kolei adres domeny a nie działa strona w katalogu: swietochlowice.biz/wordpress
To już wogóle kosmos. :/

I co tu zrobić? Ktoś może miał taki "dziwny' podobny przypadek z swoją domeną? Czy ja coś mogę w tej kwestii podziałać? Czy został mi tylko lament i płacz? :/
 
S

szyszana

Guest
Ja bym takie pytanie kierował do supportu - nie tutaj. Jeśli to normalna firma to powinni ci pomóc w ciągu kilku minut.
 

homers

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2016
Posty
75
Punkty reakcji
0
Rada odpowiednia - pytanie do supportu, ale zakładam, że to przypadek. Inaczej jeśli strona znajdowałaby się na jakimś spam serwerze.
Bo jeśli nie znajduję się, to czemu miałoby się dziać coś nie tak? Z serwerem również raczej wszystko w porządku.
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Myślę, że to kwestia usunięcia ciasteczek i odświeżenia.
A jeśli nie to na przyszłość z takimi problemami radzę kierować się do supportu.
Oni wiedzą co się dzieje - a z zewnątrz nikt pewnej diagnozy nie da.
 
Do góry