Dom na przedmieściach czy mieszkanie w mieście - pomóżcie

zennon

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2015
Posty
2
Punkty reakcji
0
Zdecydowanie dom, gdzie człowiek czuje się naprawdę swobodny. Najlepiej z naturalnego surowca jakim jest drewno. Ja od kilku lat mieszkam w domu z bali drewnianych, którego wykonawcą była firma Wikpol z Wieliczki. Dom jest naprawdę piękny, ciepły i ma swój niepowtarzalny klimat.
 
D

Dorka123

Guest
My zdecydowaliśmy się na dom, dalej od centrum, ale za to komfort mieszkania większy, spokój i dwa razy więcej przestrzeni, a cena porównywalna.
 
C

CzarnaKlaudia

Guest
zależny kto czego potrzebuje...ja z kolei miałam problem z tym czy dom nowy czy używany. zdecydowałam się w końcu żeby zobaczyć co maja w biurze nieruchomości.
 

Klara80

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2016
Posty
24
Punkty reakcji
0
Ja jestem najbardziej za tym żeby poza miastem ale tak żeby w razie czego móc do niego szybko dojechać.
 
I

ItaliaAmore

Guest
poza miastem, ale nie za daleko, sami tak mieszkamy i polecam, blisko do wsi, blisko do miasta idealnie
 
M

malgorzatakonik

Guest
Dom na przedmieściach - wiesz, że żyjesz! Najlepsze co może być, na urlopie - kawka na tarasie, grill ze znajomymi w lecie, dzieci mają gdzie się bawić... Wiadomo, inne koszty utrzymania, ale coś za cos.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Miałem okazję mieszkać w domu na przedmieściach- bajka. Nie ma takiego hałasu i ruchu co w centrum, a wszędzie blisko, wygoda, spokój. Polecam, jak tylko ktoś ma możliwość. Mam nadzieję, że sam kiedyś będę miał okazję tam zamieszkać.
 

mkochan

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
15
Punkty reakcji
0
najlepiej to by było mieć i dom i mieszkanie, żeby w razie czego uciec do ludzi lub od ludzi :D
 

izasun

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2013
Posty
61
Punkty reakcji
0
Wiadomo że dom to inny standard mieszkania i życia, ale też i inne obowiązki. Poza tym teraz decydując na budowę domu bierzcie pod uwage wybór odpowiedniego sposobu ogrzewania. Ja jestem za ekologicznymi rozwiązaniami np. ogrzewaniem gazem płynnym.
 

mkochan

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
15
Punkty reakcji
0
No teraz to jest moda na szeroko pojęta ekologię, coraz więcej domów wykorzystuje odnawialne źródła energii. Oczywiście budowa takiego domu wiążę się z większymi kosztami, jednak taka inwestycja może się zwrócić z czasem, w niższych rachunkach (zwłaszcza zimą) :)
 

adii

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2017
Posty
202
Punkty reakcji
23
Wiek
27
Ja to w sumie pierw mieszkałem w normalnym domku jednorodzinnym, ale teraz mieszkając w bloku z babcią nie narzekam. Standard życia się nie zmienił, wszystko jest jak najbardziej na swoim miejscu. Jedyne co mi u babci przeszkadza, to już dosyć stare, twarde łóżko, na którym muszę spać. :lol:
 

mkochan

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
15
Punkty reakcji
0
W internecie tak naprawdę jest mnóstwo ogłoszeń zarówno z rynku wtórnego jak i pierwotnego. Ja wraz z mężem zdecydowałam się na przedmieście, cenię sobie ciszę i spokój, własny ogródek oraz regułą jest, że takie mieszkania są nieco tańsze. Polecam zaglądnąć do poradników i skalkulować co dla nas jest priorytetowe.
 

Klatida

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2017
Posty
9
Punkty reakcji
1
są plusy i jednego i drugiego. Ja miałam możliwość mieszkania w duzym miescie i w domu poza miastem. Jak dla mnie, własny domek (nie musi być duży) jest idealnym rozwiązaniem. Nie ma hałasu, jest gdzie pospacerowac czy pojezdzic na rowerze.
 

karolinaaa22

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2016
Posty
5
Punkty reakcji
0
Według mnie dużo lepszym rozwiązaniem jest mieszkanie w mieście. Masz bliżej do wszystkiego,a dodatkowo możesz w każdej chwili wyjść na coś na co masz ochotę: do kina, na spacer do parku. Masz dużo większy dostęp do wszystkiego. Teraz bardzo dużo developerów buduje osiedla właśnie jak najbliżej centrum miasta bo zdają sobie sprawę jakie to ważne. Jeśli budują na obrzeżach to zawsze jest bardzo dobra komunikacja.
 
Do góry