Dokuczliwy ból stawów

miskasia

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Plastry rozgrzewające są całkiem pomocne przy takich bólach. Co prawda na kolana ciężko jest je przykleić (więc ot jest minus) ale pomagają... Myślę, że warto spróbować, bo wizja brania leków przeciwbólowych przez dłuższy czas jest kiepska;/
 
N

natulka123

Guest
Chodzi Ci chyba o maść Viprosal B?A nie Viprostal,z taką nazwą się jeszcze nie spotkałam.Kiedyś mój tata ją stosował,był z niej zadowolony i przede wszystkim odczuwał ulgę.

Ja mam Viprosal B i polecam. Jest rewelacyjny na każdy ból. Miałam kurcze skręconą kostkę, opuchlizna jak diabli a dopiero ta maść pomogła. Podobno ma w sobie jad żmii :)
 

fiaga

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2009
Posty
179
Punkty reakcji
1
Mnie się opisane objawy kojarzą z wytarciem chrząstki. Wtedy boli jak jasna ... Więc na to trzeba działać a nie zamazywać obraz choroby środkami p.bólowymi. Jad węża działa przeciwbólowo, ale nie regeneruje tkanki. Polecić mogę coś, czego sama używałam- Vital3. To suplement zawierający kolagen typu II, czyli właśnie taki, jaki buduje chrząstki stawowe. Jest prosty w użyciu- to krople, które należy zażyć codziennie rano, na czczo (trzy krople), opakowanie zaś wystarcza na 6 tygodni. Koszt jest niższy niż innych specyfików zawierających kolagen II.
 
D

Dobrawa

Guest
Zamiast plastrów rozgrzewających ja uzywam rozgrzewających maści. Zawsze mogę też wsmarować miejscowo i działa bardzo szybko. Ostatnio używam Dip Hot i przy nim została bo jest skuteczny. Ale jeśli takie bóle powracają ciągle warto wybrać się do lekarza i poszukac przyczyny.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
Ja też zdecydowanie wolę smarowidła. Tabletki za bardzo rozwalają żołądek. Po co sobie dodatkowo szkodzić.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Może są jakieś zastoje czy przyblokowania kaletek maziowych.
Dość długo stosuj masaż uciskowy naokoło rzepki i przy łąkotkach (kolana) i pocieranie z "międleniem" przy biodrach.
Staraj się co jakiś czas pozycję ciała podczas snu. Kładź się wcześniej spać
 

natasza33

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2014
Posty
12
Punkty reakcji
0
Zawsze warto jest poznać przyczynę bólu. Leczenie w ciemno to często "trafianie kulą w płot". Jeśli mamy stan zapalny - to wówczas maści typu Voltaren, Ketoprofen itp. mogą pomóc. Jeśli staw jest zniszczony (niedobór mazi stawowej) to pomocna jest glukozamina w tabletkach (ale efekty widoczne po ok. 2 miesiącach stosowania). Osobiście borykam się z bólem stawów (u mnie zdiagnozowanym) i przerabiałam już maści, tabletki, stabilizator kolanowy etc. - poprawa krótkotrwała. Teraz zzastanawiam się nad zakupem czegoś takiego jak nakolannik firmy Xenia.

Jeśli i to nie pomoże - pozostaja tylko iniekcje dostawowe a w dalszej pespektywie endoproteza (tu wiekszy kłopot byłby ze znalezieniem ortopedy, który by mi tą endoprtezę wszczepił).
Ale generalnie lepiej leczyć niż nie leczyć,
 
D

Dobrawa

Guest
Zawsze leczenie to podstawa, ale kiedy boli to przede wszystko dobrze dzialać przeciwbolowo i jeśli jest taka potrzeba przeciwzapalnie. Często stawy także puchną , więc i maść chłodzącą jak dip rilif też dobrze jest mieć w domu. Ogólnie wydaje mi się, że ciężko sobie z tym poradzić bo nie każdy zna się na rozmasowaniu i technikach uśmierzania bólu. A najczęściej taki staw jest przeciążony do ostatnich chwil kiedy staramy się cudem coś zrobić, a tak może być już na doraźną pomoc za późno.
 

GreenKat

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2014
Posty
148
Punkty reakcji
2
Wiek
39
miskasia napisał:
Plastry rozgrzewające są całkiem pomocne przy takich bólach. Co prawda na kolana ciężko jest je przykleić (więc ot jest minus) ale pomagają... Myślę, że warto spróbować, bo wizja brania leków przeciwbólowych przez dłuższy czas jest kiepska;/
Zamiast plastrów, można zastosować maść rozgrzewająca np. Dip hot. Jeżeli bolące miejsca puchną, są zaczerwienione to wówczas dochodzi do ostrego zapalenia i wówczas chłodzimy, w żadnym wypadku rozgrzewamy.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
I stanowczo lecimy do lekarza! Pamiętajmy, ze maści pomagają doraźnie i są dobrą alternatywą dla tabeltek, które niszczą zołądek, ale... problemu nie rozwiązują tak do końca.
 

asudal

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2014
Posty
4
Punkty reakcji
1
Koniecznie przejdź się do ortopedy jeśli masz takie bóle od długiego czasu. Z tym nie ma żartów, jak ci padną stawy to nie będziesz mogła w ogóle się ruszać!
 

Iwona Hejzner

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witajcie, jestem generalnie przeciwnikiem wszelkich tabletek bo na jedno pomogą, a niszczą wątrobę i żołądek i tak naprawdę nie wiemy jakie jeszcze zniszczenia fundują nam wewnątrz... zawsze szukam niekonwencjonalnych rozwiazań, ktoś tu wspominał wyżej o podczerwieni, osobiście używałam opaski na kolano która emituje tę podczerwień, znalazłam gdzieś artykuł w babskiej gazecie u babci (tylko ona takowe kupuje :))) ), postanowiłam spróbować, i pomogło, wcześniej kolano mnie rwało, nie było napuchnięte, nie było zaczerwienione, nie wiadomo było o co chodzi - a chodzić nie mogłam, czy ćwiczyłam czy nie ćwiczyłam - efekt ten sam, ani maści rozgrzewające ani schładzające, lekarz zaczął mi przepisywać jakieś leki na receptę, ale nawet ich nie wykupiłam, bo postanowiłam najpierw sprawdzić tę opaskę i cuda czy nie cuda, pomogło! nosiłam cały czas przez 2 dni, i normalnie jak ręką odjął! jak czuję w ciągu dnia, że coś zaczyna mnie boleć, (może źle stanę? może jestem za ciężka, żeby nosic tyle kilogramów? nie wiem..) od razu na noc zakładam opaskę i przez długi czas mam świety spokój, być może te tabletki pomogłyby tak samo, ale przynajmniej się nie trułam :)
 
D

Dobrawa

Guest
Mnie się wydaje, ze jakieś cudowne opaski to nie jest jednak sposob. Wydaje mi się, że takie maści rozgrzewające to wiem, że docierają wgłąb i jest to na zasadzie leków. A opaski nie wiem jak w ogóle działają. Nie przemawia jakoś do mnie podczerwień. Poza tym maść taka jak Dip Hot kosztuje 10zł i mam pewność, że przyniesie mi ulgę.
 

Fitorka

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2013
Posty
60
Punkty reakcji
1
Najlepiej to skonsultować się oczywiście z lekarzem, i lepiej wybierać metody które jak najmniej wpływają na nasz organizm, czyli tabletki nie!
 

Dendrodena

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2018
Posty
26
Punkty reakcji
0
Mój znajomy miał problem z bólem stawów, nie pamiętam dokładnie jakich, ale ortopeda zaproponował mu leczenie osoczem bogatopłytkowym i od czasu skończenia zastrzyków to mówi, że jest super. Z tego co się orientuję to właśnie był na tych zastrzykach u dr Więcka praktyka.info.pl i polecał bardzo tę metodę leczenia.
 

beatryka

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2018
Posty
1
Punkty reakcji
0
Dokuczający ból stawów może też być spowodowany niedoborem konkretnych składników w organiźmie. Warto pomyśleć zapobiegawczo o suplementacji diety, poprzez dostarczanie nienasyconych kwasów tłuszczowych i kompleksów lipidowych. Przykładem suplementu, który wspomaga pracę stawów jest Lyprinol.
 

Kasia1985Kasia

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2018
Posty
58
Punkty reakcji
0
Przez długie lata miałam poważny problem ze stawem kolanowym. Latami dokuczały mi dolegliwości bólowe ..czasem nie do wytrzymania. . Jak zmieniała się pogoda to od razu wybierałam się do apteki po paczkę ketanolu i maści przeciwbólową Postanowiłam coś z tym zrobić i zapisałam się na konsultację do prywatnej kliniki ortopedycznej KORT w Korfantowie w woj Opolskim. Zostałam umówiona na konsultację do dr. Marka Czernera i zalecono mi operację wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego. Stan mojego kolana był już bardzo poważny
( zaawansowane zwyrodnienie ) . Od operacji minął rok i kolano mam jak nowe - nic nie boli i mogę nareszcie funkcjonować jak normalny nie myśląc o bólu i ograniczeniach z tym związane.
 
Do góry