Dobry wygląd - odżywka czy na sucho?

qasa

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
75
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Polska ;)
Witam!
Tak więc chciałem was prosić o radę, ponieważ chciałbym dobrze wyglądać (chyba każdy chce :D) i was zapytać czy opłaca się iść w odżywke czy może trening na sucho? Obecnie mój budżet na takie wydatki wynosi 100zł ale czy warto wydawać?
Na pewno szybciej by było bo odrazu idzie w mase...
Uprawiam sport (piłka nożna) no ale to na nogi, a nad ciałem jeszcze trzeba popracować.
Zamieszczę 2 zdjecia, może wam coś pomogą w ocenie sytuacji.

Lubie ćwiczenia na drążku; podciąganie ect. da się wyrobić klate na tym? liczę na bardziej domowe sposoby ponieważ nie mam za bardzo czasu na siłownię.
Z góry dzięki :)

DSC00128.JPG
DSC00129.JPG
ps. zdjęcie bez napinki ;)
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Na poczatku nie trzeba brac odzywek, wystarczy dobrze ulozyc sobie diete i dostarczac potrzebne substanie ze zdrowego jedzenia.
Odzywki dopiero maja sens jak juz ze zwyklego jedzenia nie jest sie wstanie dostarczyc odpowiedniej ilosci substancji. Przewaznie chodzi to juz o duzych i ciezkich zawodnikow bo to ile substancji musisz dostarczyc zalezy od wagi ciala. Twoja jest jak mniemam mala wiec spokojnie na poczatku moglbys okryc zapotrzebowanie zwyklym jedzeniem.

Odzywki tez sie wprowadza juz na pozniejszym etapie trenowania bo na poczatku to byloby raczej marnotrstawo. No i odzywki sa raczej drozsze niz 100 zl :)

Trening "na sucho" to oczywiscie bezsens. 50% jak ni 60% sukcesu w kulturysyce to ODPOWIEDNIA DIETA.

A 40% to odpowiedni trening.

Oczywscie jezeli chodzi o trening na przyrost masy miesni najelsza jest silownia i odpowidnie urzadzenia: hantle, sztangi, itd.
W warunkach domowych tez sie da co osiagnac. Znajdz sobie odpowiednie forum kuturystyczne tam sa opisywane czwiczenia na poszczegolne partie miesni, jak ustalac treningi i diety.

Na kalte niestety podstawowe cwiczenia to wyciskania sztangi/hantli na lawecze, rozpietki td.
W domu nie da sie zabardzo tego realizowac chyba ze sie zaoparzysz w taki sprzet.

Jedyne "domowe" bez sprzetu cwiczenie na klate to chyba tylko pompki :) Mozesz sobie kupic takie podpurki i jechac z pompkami.
 
M

MacaN

Guest
rób pompki... ja robiłem przez ponad 3 lata pompki i machałem hantlami. bardzo dobre efekty to dało... ostatnio dołożyłem sobie drążek właśnie, worek, sztangę, ale hantle i pompki to i tak podstawa ;)
 
Do góry