Dobry Kryminał

Ofca

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2007
Posty
76
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Witam, jakie kryminały polecacie? Chodzi mi o kryminały, gdzie nie występują żadni detektywi (Sherlock Holmes itp) tylko gdzie od samego początku do samego końca nie wiadomo kto jest dobry, a kto zły..Macie jakieś takie tytuły w swoich biblioteczkach?
 

miska1991

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2006
Posty
174
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Sosnowiec
Twórczość Deaver'a. chociaż nie jestem pewna czy dokładnie o takie coś Ci chodzi. W jego książka pojawia się grupa policjantów, która próbuje rozwiązać zagadki związane z dziwnymi wydarzeniami. Nigdy nie wiadomo jak się zakończy, nic nie jest pewne do ostatniej strony ;d polecam ogromnie
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
A ja polecam "Chemię śmierci" Simona Beckett'a i resztę z cyklu, "Zapisane w kościach" (nie czytałem) i "Szepty Zmarłych" (też fajne). Głównym bohaterem jest lekarz medycyny sądowej, ciekawe wątki z pracy patologa sądowego i naprawdę trzyma w napięciu. Mnie się podobało.
Oprócz tego "Bal absolwentów". Na tytułowym balu dochodzi do zabójstwa, książka przedstawia środowisko jednego z campusów Cambridge. Baaardzo ciekawe zakończenie, interesujący motyw choroby psychicznej (więcej nie powiem, bo Wam zepsuję zabawę).

Zapomniałem dodać. Klasyk, czyli "Dziesięciu murzynków" znane też jako "I nie było już nikogo" Agaty Christie. Świetnie się czyta.
 

Kisio

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
98
Punkty reakcji
0
Nie jest to klasyczny kryminał ale ostatnio bardzo przypadł mi do gustu "Ibis "Rafała Grodowskiego z goneta.net. Czyta się "jednym tchem" a główny bohater jest bardzo inteligentnym i wrażliwym archeologiem. Momentami przechodził mnie prawdziwy dreszcz strachu:) ale nie mogłam się powstrzymać i doczytałam do końca
 

Misholec

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2010
Posty
114
Punkty reakcji
3
A ja polecam "Chemię śmierci" Simona Beckett'a i resztę z cyklu, "Zapisane w kościach" (nie czytałem) i "Szepty Zmarłych" (też fajne). Głównym bohaterem jest lekarz medycyny sądowej, ciekawe wątki z pracy patologa sądowego i naprawdę trzyma w napięciu. Mnie się podobało.

Sam się za to zabiorę. Ostatnio mnie kryminalistyka a zwłaszcza medycyna sądowa niezwykle wciągnęły. Jeżeli ktoś chce, to polecam książkę Jurgena Thorwalda pt. "Stulecie Detektywów".

Z naszego podwórka polecam jednego z moich ulubionych pisarzy. Marka Krajewskiego. Kryminały o międzywojennym Breslau z Eberhardem Mockiem ociekają wręcz gęstym, mrocznym i śmierdzącym trupami klimatem. Jeżeli do tego lubimy zagadki, do których klucz znajduje się w okultyzmie, Biblii, tajemnych rytuałach to jest to doskonała pozycja. ;)

Ostatnio Krajewski opuścił Wrocław na rzecz Popielskiego rezydującego we Lwowie. Częściowo akcja działa się też w moich ukochanych Katowicach :) "Głowa Minotaura" to współpraca dwóch detektywów. kolejna pozycja ma byc poświęcona tylko Popielskiemu.
 

Mexter

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
730
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Miasto
Kraków
ja polecam kryminały Joe Alexa :). Ostatnio czytałem jeszcze Dotyk śmierci Nory Roberts i też nawet całkiem fajne
 

Mariusz777

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2009
Posty
8
Punkty reakcji
0
http://dobracena-sklep.klubzixo.pl/kryminal__sensacja__thriller/ mam nadzieje że znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie :)
 

anthonyW

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2008
Posty
42
Punkty reakcji
0
a ja polece Ci kryminal, gdzie wiadomo kto jest dobry, ale nic poza tym poniewaz zagadka jest karkolomna, a jej rozwiazanie nie takie proste :) mi te ksiazke polecila kolezanka mowiac, ze nie bede zalowal i chociaz na poczatku bylem uprzedzony (kryminal sensacyjny dziejacy sie w sredniowieczu??) po kilkunastu stronach na maksa sie wciagnalem. szukam teraz czegos podobnego, bo ta duszna, sredniowieczna atmosfera pasuje do zbrodni i innych przestepstw ;)
a mowa o ksiazce pieklo gutenberga christopha borna. wyszla niedawno, wiec nie wiem czy jest w bibliotekach...
 

basiacop

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2008
Posty
24
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Miasto
Warszawa
a ja polece Ci kryminal, gdzie wiadomo kto jest dobry, ale nic poza tym poniewaz zagadka jest karkolomna, a jej rozwiazanie nie takie proste :) mi te ksiazke polecila kolezanka mowiac, ze nie bede zalowal i chociaz na poczatku bylem uprzedzony (kryminal sensacyjny dziejacy sie w sredniowieczu??) po kilkunastu stronach na maksa sie wciagnalem. szukam teraz czegos podobnego, bo ta duszna, sredniowieczna atmosfera pasuje do zbrodni i innych przestepstw ;)
a mowa o ksiazce pieklo gutenberga christopha borna. wyszla niedawno, wiec nie wiem czy jest w bibliotekach...


właśnie czytam piekło guttenberga... jestem co prawda na 60 stronie, więc jeszcze z Tobą nie podyskutuję, ale po tym kawałku również polecam ją wszystkim. Na zimne, ciemne wieczory jest idealna! Jak ktoś lubi kryminał bez jednoznacznych odpowiedzi, warto rzucić na nią okiem. :D
 

socAl

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2013
Posty
7
Punkty reakcji
0
Polecam kryminały Joanny Kalety - młodej autorki z coraz pokaźniejszym dorobkiem. W grudniu wydała kolejny kryminał - sensacje "Wrocławska Madonna". Historia zaczerpnięta z prawdziwego zdarzenia - w jedej z kaplic w Ostrowie Tumskim księża dokonują przerażającego odkrycia - bezcenny obraz "Madonna pod Palmami" wiszący na ścianie okazuje się być podróbką. Kościół postanawia wytropić i odzyskać obraz. Za zaginionym obrazem (kto zna aferę Żelazo?) wysyłają historyka sztuki, który w przebraniu księdza wyruszy na dziki zachód - za żelazną kurtyną w ślad za bezcennym dziełem. Oczywiście nie będzie łatwo, ale o tym już w tej pasjonującej polskiej książce. Myślę że Pani Kaleta ma znakomity jezyk i naturalny talent do pisania historycznych kryminałów:)
 

toska91

Nowicjusz
Dołączył
5 Lipiec 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ja zamierzam przeczytać "Kości niezgody" Charaline Harris, mam nadzieję, żeksiążka będzie tak dobra jak "Prawdziwe morderstwa"
 
W

wiki9969

Guest
Ja ostatnio zaczytuję się w szwedzkich kryminałach. I muszę przyznać, że są dość ciekawe. :)
 

deedra

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2009
Posty
48
Punkty reakcji
1
mnie się podobają książki Gilian Flynn, fajnie pisze, dobry styl, fajnie się czyta. I najważniejsze, że książki trzymają w napięciu do ostatniej strony. Teraz z niecierpliwością czekam na kolejną książkę Mroczny zakątek. Będzie już niedługo dostępna w księgarni.


mnie się podobają książki Gilian Flynn, fajnie pisze, dobry styl, fajnie się czyta. I najważniejsze, że książki trzymają w napięciu do ostatniej strony. Teraz z niecierpliwością czekam na kolejną książkę Mroczny zakątek. Będzie już niedługo dostępna w księgarni.
 
S

Sttark

Guest
Proponowałbym sprawdzić takiego autora jak Robert Gong. Czytałam kilka jego książek i facet ma swój styl pisania, praktycznie nie do podrobienia, ale w każdym razie bardzo przyjemny w czytaniu. Co do konkretnych książek to na pewno Kokainowa Miłość jest warta uwagi (nominacja do Angelusa 2014). Wcześniejsze powieści też trzymają dobry poziom. Dobra sensacja, która trzyma się kupy. Nie ma tutaj historii od czapy, nielogicznych...jak to w innych książkach bywa.
 

nonszalancja

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2010
Posty
30
Punkty reakcji
0
ja proponują sięgnąć po książkę W cieniu. Bardzo dobrze napisana i przemyślana, świetnie się ją czyta, jeśli lubicie thrillery psychologiczne to ta książka będzie dla was idealna.
 
K

KamilKA01

Guest
Mnie kręcą książki typu "Zimowy dzień w Raju" - Steve Hamiltona, tylko że chyba dopiero dzisiaj jest premiera, znalazłam w Matrasie http://www.matras.pl/zimny-dzien-w-raju-222468.html

po przeczytaniu recenzji zapowiada się świetnie

c5f794629e47131ae299a9b970b3de00.jpg
 

Glokryn

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2015
Posty
3
Punkty reakcji
0
Miasto
Biblioteki świata:)
miska1991 napisał:
Twórczość Deaver'a. chociaż nie jestem pewna czy dokładnie o takie coś Ci chodzi. W jego książka pojawia się grupa policjantów, która próbuje rozwiązać zagadki związane z dziwnymi wydarzeniami. Nigdy nie wiadomo jak się zakończy, nic nie jest pewne do ostatniej strony ;d polecam ogromnie
Hej :) zgadzam się krymi.pl/jeffery-deaver-kolekcjoner-skor/ i tyle, zachęcam do przeczytania
 
Do góry