Dobry Kryminał

fiska

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2015
Posty
122
Punkty reakcji
3
Polecam z całego serca trylogię Miłoszewskiego. Naprawdę wciągająca :)
 

domin89

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Ja od siebie mogę polecić "Piętno Midasa" Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Nie jest to typowy kryminał, bo ma też elementy romansu, ale jest bardzo wciągający. Historia rozgrywa się we Wrocławiu, a głównymi bohaterami są Jakub Rojalski - pasjonat fotografii oraz Karolina Linde - szefowa wydziału śledczego wrocławskiej policji. Bohaterowie spotykają się na przyjęcia weselnego. Bohaterka jest w trakcie trudnego śledztwa, które utknęło w miejscu, a tytułowy Midas uśmierca kolejne ofiary. Książka jest pełna trzymających w napięciu momentów oraz tajemnic. To co mnie zainteresowało, to dostępność dwóch różnych zakończeń tej książki. Można samemu wybrać jak ta historia się skończy.
 

Augusta

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2016
Posty
33
Punkty reakcji
1
fiska napisał:
Polecam z całego serca trylogię Miłoszewskiego. Naprawdę wciągająca :)
A mnie Miłoszewski w ogóle nie podszedł :)

Uwielbiam dobre kryminały - im bliższe klasycznej Christie, tym lepiej. Ostatnio mamy wysyp polskich kryminałów, dopiero się wśród nich rozglądam. Dobrze pisze Puzyńska, niezła jest Bonda - oprócz fatalnych "Lampionów", którym zrobiono niezłą reklamę, ale poza nią - nic tu nie ma (fabuła, język - wszystko koszmar). Jestem wielka fanką Kathy Reichs - współpracowała ze scenarzystami serialu "Bones" - główna bohaterka jej książek to właśnie Brennan. Na szczęście poza imieniem i nazwiskiem nic wspólnego z serialową Tempe nie ma - książki są rewelacyjne. Warto podkreślić, że sama Reichs jest anatomopatologiem, więc powieści są bardzo wiarygodne w szczegółach, dokładne, a jednocześnie napisane tak, że laik zrozumie. Lubię też książki Charlotte Link, "Mgłę" Kai Malanowskiej, "Ene, due, śmierć" M.J. Arlidge'a.

Ogólnie czytam dużo kryminałów - jak trafię na coś fajnego, to mogę się podzielić informacją :)
 

Marseille

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2017
Posty
77
Punkty reakcji
2
Bardzo lubię kryminały z lekkim wątkiem obyczajowym. Cenię sobie wspomnianą tu wcześniej Puzyńską i Miłoszewakiego.
 

Bal_lerina

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
183
Punkty reakcji
1
Miasto
polska
A ja nie jestem znawcą gatunku, ale bardzo przypadła mi do gustu postać komisarza Maciejewskiego wykreowana przez Wrońskiego.
 

soova

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2015
Posty
49
Punkty reakcji
2
Bal_lerina napisał:
A ja nie jestem znawcą gatunku, ale bardzo przypadła mi do gustu postać komisarza Maciejewskiego wykreowana przez Wrońskiego.
A co to bo nie kojarzę? :) A myślałam, że jestem ogarnięta bardziej w literaturze ;)
 

Bal_lerina

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
183
Punkty reakcji
1
Miasto
polska
soova napisał:
A ja nie jestem znawcą gatunku, ale bardzo przypadła mi do gustu postać komisarza Maciejewskiego wykreowana przez Wrońskiego.
A co to bo nie kojarzę? :) A myślałam, że jestem ogarnięta bardziej w literaturze ;)
Nie da się być ogarniętym we wszystkich autorach i gattunkach. Ja niedawno poznałam pisarza, a toeraz już wyszła jego ósma czy nawet 9 powieść o tym bohaterze - (Czas Herkulesów) komisarzu Maciejewskim Ciekawy typ, troche spod ciemnej gwiazdy chiociaż strażnik prawa ;) Nie lubie nic regulować, za to lubi strzelić setę.
 

OhmyBook

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2017
Posty
19
Punkty reakcji
0
Polecam "Teatr złoczyńców" Melanie Rio. Mimo że nie aż tak mnie zachwycają kryminały, ale ten mnie wciągnął tak, że musiałam zarwać nockę, ale przeczytałam do końca. Niestandardowa fabuła, ciekawi bohaterowie, bardzo silne osobowości i każda ma swój unikatowy portret psychologiczny. Aż do samego końca się nawet nie domyślasz czym się wszystko skończy. POLECAM :)
 

Magdalena221

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2012
Posty
44
Punkty reakcji
1
Sprawdziłam z ciekawości ten Teatr Złoczyńców i to książka, którą ostatnio oglądałam! Myślałam o zakupie. Okładka niczym Hamlet Szekspira. To może znak?
 

tomrok

Zbanowany
Dołączył
19 Październik 2016
Posty
179
Punkty reakcji
2
Kiedys b lubiłam Mankella. Potem Simona Becketta. Teraz odkrylam Ann Cleeves. Wszystkie te kryminały opisują tło obyczajowe : w Szwecji i Anglii. Hakan Nesser z kolei dodaje jakis rys egzystencjalny czy nawet filozoficzny. Lubię też Neuhaus, podobnie jak poprzedni autorzy swietnie opisuje bohaterów, relacje spoleczne w Niemczech. Moją ulubioną serią jest R Galbraitha o Comoranie Strike'u i Robin Cunliffe(chyba). Może dlatego, ze b lubię tę parę detektywów, a może dlatego, że Galbraith to pseudonim J Rowling. Mogę tak dlugo pisać np o C Lackberg, albo Carterze, czy Link
Mogę również polecić Ibuk https://www.ibuk.pl/katalog/427/literatura-piekna.html w ostatnim czasie mieli sporo zniżek na ebooki.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 365
Punkty reakcji
84
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
A ja mógłbym polecić kryminał Katarzyny Bondy, choć nigdy jeszcze nie czytałem żadnego jej kryminału.
Ale czytałem recenzje kryminałów tej autorki i być może ciekawe ma kryminały.

Ja bardzo dużo kryminałów przeczytałem, bo to zawsze był mój ulubiony gatunek.
Najczęściej wypożyczałem z biblioteki, chociaż tez kupowałem sobie książki tego gatunku, po niższych cenach.
 
Do góry