Dobre rady dla "hodowców" ;)

W

wiki9969

Guest
Jeżeli królika macie zamiar trzymać w domu to najlepiej udajcie się z nim do weterynarza. Później regularnie należy go poddawać rutynowej kontroli. Szczepić należy go co pół roku. Chociaż o chorobach i o postępowaniu w ich przypadku z pewnością dużo dowiecie się od weterynarza. Ogólnie króliki należą do bardzo delikatnych zwierząt, więc byle choroba może doprowadzić do ich śmierci. Tak więc musicie bacznie obserwować swojego pupilka.
 

XARDAS 998

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
wiki9969 napisał:
Jeżeli królika macie zamiar trzymać w domu to najlepiej udajcie się z nim do weterynarza. Później regularnie należy go poddawać rutynowej kontroli. Szczepić należy go co pół roku. Chociaż o chorobach i o postępowaniu w ich przypadku z pewnością dużo dowiecie się od weterynarza. Ogólnie króliki należą do bardzo delikatnych zwierząt, więc byle choroba może doprowadzić do ich śmierci. Tak więc musicie bacznie obserwować swojego pupilka.
ok bardzo dziękuje za niedługo bd miał urlop to wezme go do weterynarza pozdrawiam i wesołych świąt życze ...
 
Y

Yellow Jester

Guest
Mamusiu, trzymacie w domu króliki? Ja je zjadam, poważnie.
 

MarylkaTu

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2014
Posty
62
Punkty reakcji
0
Yellow Jester napisał:
Mamusiu, trzymacie w domu króliki? Ja je zjadam, poważnie.
Moje dziecię tak zareagowało w czasie wizyty u znajomych... On ma przyjaciela królika w domu i go kocha, a znajomy - ma stadko pięknych królików, które zjada. Moje dziecię zachwycone stadem zwierzaków pytało swojego rówieśnika o imiona ulubieńców, na to wioskowy popatrzył z politowaniem na miastowego i powiedział, że po co dawać królkom i kurom imiona? Konkluzja była taka, że i tak się ich na talerzu nie odróżni. Trauma miastowego ogromna... :)
 
N

nianiaSweet

Guest
no to piękne nieporozumienie :( ale trochę to smutne, ja bym królika nie zjadła, no chyba że robiłabym to nieświadomie. Co do porad na temat "hodowców" to ja bardzo dużo ciekawych porad znalazłam na myzoo, o pielęgnacji i zdrowiu zwierząt, słyszeliście o tym portalu? wymieniacie swoją wiedzę an tego typu portalach poświęconych zwierzętom.
 
Do góry