Dobre rady dla "hodowców" ;)

milusia32

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2005
Posty
1 924
Punkty reakcji
4
Tutaj mozemy zamieszczać dobre rady zwiazane z naszymi zwierzakami ;))
 
M

Marcin1313

Guest
żółwik

Mam pytanko: jaki zastosować filtr do terarium dla żółwia wodno-lądowego? Jest ich na rynku (także na allegro) cała masa, ale nie wszystkie się nadają. Ważne są przecież rodzaje wkładów filtrujących, sposób zasysania wody itp. Żółwik potrafi przecież... narobić trochę więcej niż rybka :D
 

milusia32

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2005
Posty
1 924
Punkty reakcji
4
Witam - filtr z pompką zewnetrzna bedzie OK :)) Mój brat ma takiego zółwia i własnie takiej pompki uzywa juz 10 lat :)) Pozdrwaiam

PS Co do firmy to proponuje skonsultować się z "sprzedawca"(ze sklepu zoologicznego)
 

Grejfrut

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
29
Punkty reakcji
0
Miasto
Poznań
Ja jako "stary" hodowca dam taką rade że zanim zakupicie jakiegokolwiek zwierzaka najpierw dowiedzcie się o nim wszystkiego! I polecam Gekony lamparcie wspaniałe jaszczurki! :cool:
 

milusia32

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2005
Posty
1 924
Punkty reakcji
4
jascurki??? hmmmmmm powinny żyć na wolności :(((
 

Grejfrut

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
29
Punkty reakcji
0
Miasto
Poznań
Uważasz że takie hodowane w niewoli osobniki też na wolność? Zgodzę się że lepiej było ich w ogóle z wolności nie brać ale jeśli już mamy możliwość się nimi cieszyć to ja mam zamiar zrobić coś więcej czyli rozpowszechnić ten gatunek i stworzyć nową odmianę!
 
F

Frecia

Guest
Chomiki

Jeśli ktoś ma chomika lub ma zamiar sobie sprawić takiego malutkiego gryzonia to z miłą chęcią służe radą... Do niedawna byłam w posiadaniu dość licznej rodzinki owych zwierzątek i mam spore doświadczenie...(miałam prawie 30 chomiczków naraz...)
 

Sensei Tamtai

Need For Speed LoVer, MięsoLoVer
Dołączył
28 Styczeń 2008
Posty
715
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Miasto
Kujawsko-Pomorskie.
Jeżeli skończy czi się żwirek dla kota, pójdź z workiem do najbliżsego placu zabaw i nazbieraj piasku.
Po co ten temat jest przyklejony, skoro nie ma żadnych porad :mruga:
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
45
To ja podpowiem, że w Komforcie dostępny jest taki preparat Stop Pies i Stop Kot, który zniechęca zwierzęta do spania na fotelu, kanapie lub jakiegoś innego miejsca, w którym zwierzę nie powinno się kłaść.
 

kundzia_14

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
2 418
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
nibylandia

SSebek

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2009
Posty
80
Punkty reakcji
1
Miasto
Zamość
hoduję kozy :lol: i potrzebuję 2 porad:
1.Ile żyją?
2.Ile trwa ciąża?
 

Argg

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2009
Posty
289
Punkty reakcji
0
Te preparaty Stop Pies i Stop Kot naprawdę działają. Nie mam teraz "ufaflunionego" fotela ani wersalki. Nie wiem, gdzie jeszcze można go kupić, ale ja go kupiłem w Komforcie. Polecam! Fotel bez śliny boksera nabiera szczególnego znaczenia :eek:k:
 

Argg

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2009
Posty
289
Punkty reakcji
0
Słyszałem, ze w Komforcie można wypożyczyć odkurzacz piorący za 1 zł! Przy zwierzęcych milusińskich brudasach na pewno sie przyda :)
 

fumka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
820
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
wafka
Na dłuższą metę, czyt. przy zwierzaku typu pies, czy kot - kilkanaście lat życia ;) - lepiej mieć taki sprzęt u siebie :)
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
45
Na dłuższą metę to i dywanów kilka przez dom się przewinie ;) Bo zbyt częste pranie zniszczy włókna i tyle...
A żeby w domku ładniej pachniało to warto mieć pod ręką taki neutralizator zapachów pochodzenie zwierzęcego - świetna sprawa...
 

fumka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
820
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
wafka
a nie no, pewnie :) Ja nie lubię monotonii więc tego typu rzeczy dość regularnie się u mnie zmieniają :)
a neutralizator dobra sprawa... kiedyś mieliśmy taki do neutralizowania zapachu nikotyny - świetna sprawa, jak się ma palacza w domu :)
 
I

impresja_switu

Guest
Ja się podzielę radą z zakresu wyposażenia domu dla zwierzaka. Kiedy mieliśmy zamiar wprowadzić do siebie koty, szukałam po wielu sklepach akcesoriów typu drapak, legowisko, miseczki, książki o hodowli... Owszem, znajdowałam, ale ceny były kosmiczne. Wyszukałam tez tańszy odpowiednik takich sklepów i wszelkie potrzebne sprzęty mam obecnie w domu - przy okazji oszczędzając kilka groszy w delazoo.pl. Nie ma co przepłacać. Zwierzaki w domu wiążą się z wydatkami regularnymi oraz takimi nieprzewidywanymi, na które też trzeba mieć pieniążki.
 
Do góry