Dobre książki

AnnaTańska

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2011
Posty
36
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Wczoraj przeczytałam ''Uliczny adwokat'' Grisham oraz ''Toksyna'' Cook. Obie polecam!! Warte przeczytania:)
 

Psycholek ;dd .

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Polecam serię cherub ,
Brett Battles - 'czyściciel'
i wszystkie z czasów drugiej wojny światowej ;)
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Mogę polecić, przeczytaną przeze mnie niedawno "The Rising " Briana Keene'a - pozycja godna uwagi :)
 

tomi94

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2011
Posty
13
Punkty reakcji
0
Właśnie skończyłem czytać Syn Neptuna Ricka Riordana, książka błyszczy nie ma co :310: !!! Czekam na polskie wersje językowe jego kolejnych książek :)
 

czarodziej178

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2012
Posty
37
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Tomaszów Mazowiecki
Szczególnie dla młodzieży, polecam książkę Sary Antczak "Wolny i De Klesz". Bardzo interesująca, o codziennym życiu polskich nastolatków, ich problemach, marzeniach, celach. Naprawdę wciąga. :)
 

Śmierć91

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2011
Posty
251
Punkty reakcji
11
Polecam książkę "Czarna Bezgwiezdna Noc" Kinga, 4 mini opowiadania traktujące o morderstwach, zostało mi ostatnie, książka jest świetna !
 

Maszkowa

aut Caesar aut nihil
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
1 226
Punkty reakcji
21
Wiek
42
Miasto
strefa pełnej świadomości
Zdecydowanie wszytkie książki Waldemara Łysiaka. (deklaracja: kocham Pana Panie Waldemarze. Nawet ten ironiczny samczy szowinizm w Panu kocham)
Przy "MW" i "wyspy zaczarowane" przeżyłam pierwszy raz w życiu duchową ejakulację.
Polecam wszystkim nie lubiącym Harrego Pottera.
 

koles git

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2010
Posty
312
Punkty reakcji
9
Miasto
Świat
Ciężko powiedzieć tu o czytaniu, a już na pewno o fabule [:)], ale miłośnikom historii (szczególnie tej drugowojennej) polecam "II Wojnę Światową w fotografiach" Davida Boyle'a głównie ze względu na fotografię właśnie, ale i same opisy wydarzeń historycznych. Zostały one okraszone odrobiną ciekawostek i zaskakujących faktów, co sprawia, że czyta się toto całkiem fajnie.
 

Agata Polok

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
Doskonałe są książki reportażowe z wydawnictwa Czarne. Jednym z moich ulubionych autorów jest Jacek Hugo Bader, opisuje on bardzo namacalnie swoje podróże po Rosji. Dotykając najczulszych strun serca pisze z kolei Wojciech Tochmann. Bardzo polecam też zbiór reportaży MAriusza Szczygła 20 lat wolnej Polski. Czytanie jest dobre na wszystko :)!!
 

ewa1112

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2010
Posty
16
Punkty reakcji
0
Tylu tu fanów Coelho a ja tego nie rozumiem zupełnie. Rozmemłana intelektualna papka, która ma dawać wrażenie czasem... czy ja wiem... metafizyczne. Niestrawne.
Sapkowskiego popieram.
 

masietengust

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ja właśnie zabrałam się za czytanie "Hallie Jinkins: Wojna Bogiń". Właśnie dzisiaj, hihi xD Według mnie zapowiada się dobrze. Nie wiem, dlaczego ma tak mało czytelnikó. Być może to przez to, że i recenzji brak i w ogóle. Ja chciałabym pomóc takiej debiutantce, bo takich książek, jak ta się nie spodziewa po debiutantach. Chybam, że sie myle i ona naprawde już napisala jakieś inne książki. Zaraz sprawdę, i może dam wam znać heh :p Nazywa się Martyna Barko tak w ogóle. Pzdr ;)
 

tajemnicza:)

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2012
Posty
80
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Polecam książkę Nicolasa Sparksa "Dla ciebie wszystko" lub kryminał "Fabrykantka aniołków".Warto je przeczytać.Polecam :)
 

Sensibles

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2012
Posty
87
Punkty reakcji
1
Miasto
Szczecin
Polecam "Delirium" Lauren Oliver. Zabieram się jutro za drugą część, "Pandemonium" - na jesieni ma być wersja polska.
 

EmixoR

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Osobiście polecam książki opowiadające o naszej historii. Poprzedni wiek nie był dla Polaków szczególnie brutalny, a teraz prawie się tego nie pamięta. Oczywiście nikt nie chce się dołować i smucić ciężką historią ale uważam, że dla samego zrozumienia i pokochania Polski, powinno się mieć wiedzę jak wojna wpływała na normalnych zwykłych ludzi.W szkołach temat wojny jest opowiadany 'odgórnie'. Rzadko kiedy mówi się o przeżyciach przeciętnej ofiary. Dlatego ja polecam wszystkie te książki, pamiętniki, biografie i wspomnienia, które napisały właśnie te ofiary nieraz prawie 'na żywo' relacjonując otaczające wydarzenia.
 
I

impresja_switu

Guest
Mogę się z Tobą zgodzić, że warto jest czytać książki historyczne. Dobrze jest mieć świadomość tego, co wpłynęło na kształtowanie naszego kraju. Ja jestem zwolenniczką tego, żeby sięgać po tytuły, które skłonią nas do refleksji. Chociaż na chwilę zwolnimy, zaczniemy się zastanawiać nad światem i otaczającą nasz rzeczywistością. Książka Pandemonium sprawiła, że zaczęłam się zastanawiać nad tym, jakby wyglądał świat bez miłości, gdyby każdy z nas przechodził terapię, jakby to uczucie traktowane jest jako choroba. Ciężko mi jest sobie coś takiego wyobrazić a L. Oliwer w swojej książce właśnie taką rzeczywistość opisuje. Szczerze mimo różnych sytuacji nie wyobrażam sobie tego, żeby żyć w świecie bez miłości.
 
0

03092010

Guest
mam swoja najciekawsza '3' :

1. made in usa / Guy Sorman
2. 5 osob, ktore spotykamy w niebie / Mitch Albom
3. dziewczyna z sasiedztwa / Jack Ketchum

kazda z innej beczki, a kazda niesamowicie na swoj sposob poruszajaca. no chyba, ze USA Cie nie interesuje to nie bierz sie za punkt nr 1.
 

Lunka1977

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
Jestem fanką Dukaja. ƒ„Lód” to mistrzostwo świata i Dukaj zapisał się nim na wieki w annałach literatur. Jednocześnie wiem, że niewiele osób przez niego przebrnęło, bo ot ponad tysiąc stron drobnym drukiem, w dodatku o materii tak obcej (bo wymyślonej), że trzeba dużego skupienia, żeby to wszystko połapać. Dla mnie Dukaj to geniusz
 
Do góry