Dobre książki

Alice88

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2011
Posty
93
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Warszawa
Kiedyś czytałam sporo Grishama, jak ktoś lubi batalie sądowe w literaturze, to chyba jeden z lepszych autorów.
 

Haruki

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2016
Posty
2
Punkty reakcji
1
"Czarnobylska modlitwa. Kronika przyszłości" - Swietłana Aleksijewicz

Nie pamiętam która książka ostatnio tak bardzo zryła mi beret i zmusiła do refleksji.
 

lupin

marynarz szuwarowo-bagienny
Dołączył
26 Marzec 2009
Posty
830
Punkty reakcji
21
750390aa8da4dd80b20236545d50d60c.jpeg

Dobre jak ktoś szuka motywacji do działania
 

Lord_Voldemort

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2017
Posty
25
Punkty reakcji
1
A słyszał ktoś może już o tej książce Agaty Steczkowskiej? JEst to historia ich rodziny, a dokładniej opisana cała ta sytuacja z jej ojciem, który był księdzem. Nie wiem czy lubicie takie rzeczy ;)
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Przy okazji tematu niech ktos zostawi info co jest mu wiadomo o książkach:
- Grzegorza Kalinowskiego
-Remigiusza Mroza
-Szczepana Twardocha
jaki to rodzaj literatury czy i dlaczego warte polecenia?
 

soova

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2015
Posty
49
Punkty reakcji
2
Lord_Voldemort napisał:
A słyszał ktoś może już o tej książce Agaty Steczkowskiej? JEst to historia ich rodziny, a dokładniej opisana cała ta sytuacja z jej ojciem, który był księdzem. Nie wiem czy lubicie takie rzeczy ;)
O, brzmi ciekawie :) <zaciera ręce> szczerze powiedziawszy to nie wiedziałam, że mają taką historię. Gdzieś mi tylko mignęło w necie, ze się Justyna na coś tam o siostrę gniewa.
Ja od siebie polecam do czytania "Był sobie pies", do wzruszenia się :)
 

Lord_Voldemort

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2017
Posty
25
Punkty reakcji
1
soova napisał:
A słyszał ktoś może już o tej książce Agaty Steczkowskiej? JEst to historia ich rodziny, a dokładniej opisana cała ta sytuacja z jej ojciem, który był księdzem. Nie wiem czy lubicie takie rzeczy ;)
O, brzmi ciekawie :) <zaciera ręce> szczerze powiedziawszy to nie wiedziałam, że mają taką historię. Gdzieś mi tylko mignęło w necie, ze się Justyna na coś tam o siostrę gniewa.
Ja od siebie polecam do czytania "Był sobie pies", do wzruszenia się :)
Soova, a to jest ta książka na podstawie, której nakręcili ten film co był ostatnio?
 

Larx

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2017
Posty
9
Punkty reakcji
1
Z dobrych książek polecam serię Zdobywca - Conn Iggulden (o podbojach Genghis Khana). Pierwszy tom został wydany w polsce pod dwoma tytułami: Wilk ze stepów oraz Narodziny imperium.

Poza tym oczywiście seria Pieśń Lodu i Ognia (znana jako Gra o Tron) - G.R.R.Martin,
Seria Harry Potter - J.K.Rowling,
Trylogia Dagome Iudex - Zbigniew Nienacki
 

Nabank

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2017
Posty
17
Punkty reakcji
0
Przebudzenie - De Mello, Wiek krwi - Wołoszański, Czego ci lekarz nie powie - Zięba. <_<
 

Mollbook_pl

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2017
Posty
8
Punkty reakcji
1
Pojęcie "dobrej książki" będzie zawsze mocno względne, bo wszystko zależy od tego w jakiej tematyce i gatunku gustujemy, ja akurat uwielbiam fantastykę oraz skandynawskie kryminały, głównie Nesbo :)
 

mysiorek

Nowicjusz
Dołączył
22 Wrzesień 2012
Posty
34
Punkty reakcji
1
Ja wlasnie skonczylam czytac powiesc oparta na tragicznych wydarzeniach "Hate " Alana Gibbsona. Polecam, bardzo dobrze sie to czyta, mimo, ze temat nie latwy. Pokazuje do czego moze prowadzic brak tolerancji na innosc. W parku zostaje brutalnie zamordowana dziewczyna, tylko dlatego, ze wygladala inaczej niz wszyscy...
 

Mrówa85

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
wawa
mysiorek napisał:
Ja wlasnie skonczylam czytac powiesc oparta na tragicznych wydarzeniach "Hate " Alana Gibbsona. Polecam, bardzo dobrze sie to czyta, mimo, ze temat nie latwy. Pokazuje do czego moze prowadzic brak tolerancji na innosc. W parku zostaje brutalnie zamordowana dziewczyna, tylko dlatego, ze wygladala inaczej niz wszyscy...
Czytałem to, też mi się podobało, ale dlatego, że ta historia równie dobrze mogłaby wydarzyć się w polskich realiach.
 

Proper

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2012
Posty
38
Punkty reakcji
2
mysiorek napisał:
Ja wlasnie skonczylam czytac powiesc oparta na tragicznych wydarzeniach "Hate " Alana Gibbsona. Polecam, bardzo dobrze sie to czyta, mimo, ze temat nie latwy. Pokazuje do czego moze prowadzic brak tolerancji na innosc. W parku zostaje brutalnie zamordowana dziewczyna, tylko dlatego, ze wygladala inaczej niz wszyscy...
Jakich wydarzeniach?
 

Mrówa85

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
wawa
Proper napisał:
Ja wlasnie skonczylam czytac powiesc oparta na tragicznych wydarzeniach "Hate " Alana Gibbsona. Polecam, bardzo dobrze sie to czyta, mimo, ze temat nie latwy. Pokazuje do czego moze prowadzic brak tolerancji na innosc. W parku zostaje brutalnie zamordowana dziewczyna, tylko dlatego, ze wygladala inaczej niz wszyscy...
Jakich wydarzeniach?
Morderstwo tej dziewczyny. To się wydarzyło naprawdę, a książka opowiada o losach jej bliskich i śledztwie, jakie toczyło się później.
 

mysiorek

Nowicjusz
Dołączył
22 Wrzesień 2012
Posty
34
Punkty reakcji
1
Proper napisał:
Ja wlasnie skonczylam czytac powiesc oparta na tragicznych wydarzeniach "Hate " Alana Gibbsona. Polecam, bardzo dobrze sie to czyta, mimo, ze temat nie latwy. Pokazuje do czego moze prowadzic brak tolerancji na innosc. W parku zostaje brutalnie zamordowana dziewczyna, tylko dlatego, ze wygladala inaczej niz wszyscy...
Jakich wydarzeniach?
W parku mloda dziewczyna zostaje zaatakowana i zamordowana przez grupe wyrostkow. Morduja ja , bo wyglada inaczej niz oni. Nosi czarne ubrania, slucha gotyku, jest "inna". Ksiazka pokazuje zycie rodziny dziewczyny po jej smierci. W sumie to jest tam sporo roznych watkow, nie bede wam spojlerowac:)
 

Mrówa85

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
wawa
mysiorek - a to chyba nie spojler, dużo różnych wątków też związanych z hejtem, ale "ugryzionych" z innej strony. Np. ten wątek geja, który przyznaje się rodzicom. :)
 
Do góry