Dobra szkoła językowa w Warszawie?

Bojan85

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2011
Posty
27
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
Warszawa
Dobrawa napisał:
W Warszawie wśród moich znajomych dużo osób uczeszczało do Speak Up i sobie chwala.
Ja poszedłem z polecenia właśnie do Speak Up (kolega tam chodzi) i mile się zaskoczyłem, bo zajęcia okazały się fajne. Podoba mi się to, że mogę korzystać z zajęć online. I czasem zdarzy mi się odwołać zajęcia - to lekcja mi nie przepada. Generalnie, sam mam problemy ze zmobilizowaniem się do nauki, ale skoro już zainwestowałem w kurs to staram się chodzić, no i przyswajam coraz więcej. Szkoła, o której mówię, jest na Puławskiej.
 

tabazuka

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2011
Posty
61
Punkty reakcji
0
Chodziłem do kilku szkół w Warszawie, ale najlepsze wyniki udało mi się pozyskać po kursie w English For You. Dlaczego? Przede wszystkim sposób prowadznia kursów - metoda dualna. Na zajęciach z polskim lektorem udało mi się znacząco wyprostować gramatykę, obczaiłem czasy. Najważniejsza dla mnie okazala się część konwersacyjna z nativem. Dzięki temu rozwinąłm słownictwo, poprawiłem akcent i pozbyłem się strachu przed konwersowaniem. Ważana jest także atmosfera w szkole, gdzie człowiek jest bardzo indywidualnie traktowany. I na koniec wspomnę o kafejce English for You- kameralne miejsce gdzie odbywają się warsztaty z native speakers.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Bojan85, wiele osób ma problem z ze zmobilizowaniem się, ale cóż, jak się chcesz nauczyć języka, to musisz.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Jeśli komuś zależy albo musi bo wyjeżdża do pracy na przykład, to szybko się zmobilizuje. Jeśli szkoła ma dobrych lekorów to wybór języka nie ma znaczenia, każdego nauczysz się szybko.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
To chyba niby nie jest do końca tak. Owszem posiadanie celu nauki pomaga w mobilizacji, ale też ważna jest sama szkoła i zdolności pedagogiczne lektorów.
Nauczyciele jednak to nie cudotwórcy, jeżeli człowiek sam nie do końca wie, po co się uczy, to porażka jest raczej pewna.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Słyszałem, że CZECHIA uczy anglojęzycznych języka czeskiego lub polskiego. Oraz odwrotnie
 

preventka

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2014
Posty
6
Punkty reakcji
0
ja mam doświadczenie z Pi School. bardzo fajnie przygotowują, mają różne kursy. sama chodziłam na zajęcia przygotowawcze do FCE i się opłaciło. z tego co się orientuje to mają kilka lokalizacji w mieście
 

jankolodziejski

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2014
Posty
19
Punkty reakcji
0
modliszka23 napisał:
I takie moim zdaniem powinny być szkoły. To pozwala na swobodną nauke, która bardzo szybko wchodzi do głowy i jest przyjemnością nie przymusem.
Oczywiście. Nie czuje prasji, jak z nauczycielem, który jest na zajęciach za karę. Lużna atmosfera, oczywiście w granicach rozsądku, sprzyja w nauce.



robson12 napisał:
To chyba niby nie jest do końca tak. Owszem posiadanie celu nauki pomaga w mobilizacji, ale też ważna jest sama szkoła i zdolności pedagogiczne lektorów, dlatego to był dobry wybór, że Młodego wysłaliśmy do tego Speak Up'a.

Nauczyciele jednak to nie cudotwórcy, jeżeli człowiek sam nie do końca wie, po co się uczy, to porażka jest raczej pewna.
Oczywiscie. To działa w dwie strony. uczeń musi chcieć i mieć poniekąd jakąś zdolnośc, ale też lektor, nauczyciel winien wykazać sięwiedzą, odpowiednimi metodami, bo nie do każdego od razu "dociera".
 

zielona-1983

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2011
Posty
64
Punkty reakcji
0
tabazuka napisał:
Chodziłem do kilku szkół w Warszawie, ale najlepsze wyniki udało mi się pozyskać po kursie w English For You. Dlaczego? Przede wszystkim sposób prowadznia kursów - metoda dualna. Na zajęciach z polskim lektorem udało mi się znacząco wyprostować gramatykę, obczaiłem czasy. Najważniejsza dla mnie okazala się część konwersacyjna z nativem. Dzięki temu rozwinąłm słownictwo, poprawiłem akcent i pozbyłem się strachu przed konwersowaniem. Ważana jest także atmosfera w szkole, gdzie człowiek jest bardzo indywidualnie traktowany. I na koniec wspomnę o kafejce English for You- kameralne miejsce gdzie odbywają się warsztaty z native speakers.
Dokładnie system dualny fajnie równoważy zajęcia gramatyczne prowadzone przez polskiego lektora z konwersacjami, które realizowane są przez "rasowych" native speakers. Osobiście uważam, że English For You to jedna z najlepszych plaówek, które uczą angielskiego w prakatycznym użycu
 

dorotkastokrotka

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
zielona-1983 napisał:
Chodziłem do kilku szkół w Warszawie, ale najlepsze wyniki udało mi się pozyskać po kursie w English For You. Dlaczego? Przede wszystkim sposób prowadznia kursów - metoda dualna. Na zajęciach z polskim lektorem udało mi się znacząco wyprostować gramatykę, obczaiłem czasy. Najważniejsza dla mnie okazala się część konwersacyjna z nativem. Dzięki temu rozwinąłm słownictwo, poprawiłem akcent i pozbyłem się strachu przed konwersowaniem. Ważana jest także atmosfera w szkole, gdzie człowiek jest bardzo indywidualnie traktowany. I na koniec wspomnę o kafejce English for You- kameralne miejsce gdzie odbywają się warsztaty z native speakers.

Dokładnie system dualny fajnie równoważy zajęcia gramatyczne prowadzone przez polskiego lektora z konwersacjami, które realizowane są przez "rasowych" native speakers. Osobiście uważam, że English For You to jedna z najlepszych plaówek, które uczą angielskiego w prakatycznym użycu
Ja już to chyba pisałam....ale chyba każdemu z nas odpowiada co innego i inna szkoła. ja osobiście chodziłam do Pi school i jest to jak dla mnie bardzo fajna szkoła z dobrymi lektorami. każdy ma zapewne inne zdanie, bo szkół jest wiele!
 
D

Dobrawa

Guest
Niby to samo, a jednak każda szkola się czymś różni. W Speak Up fajne jest to, że na start robi się taki jaky test sprawdzający i można się wtedy zakwalifikować do najbardziej odpowiedniej dla siebie grupy.
 

jankolodziejski

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2014
Posty
19
Punkty reakcji
0
Dobrawa napisał:
Niby to samo, a jednak każda szkola się czymś różni. W Speak Up fajne jest to, że na start robi się taki jaky test sprawdzający i można się wtedy zakwalifikować do najbardziej odpowiedniej dla siebie grupy.
Idą logicznym tokiem myślenia, to jest kluczowa sprawa, żeby trafić na swój poziom i dlatego taki test wstępny jest niezbędny. Pojdzisz do grupy zbyt mocnej, możesz nie dać rady, do zbyt slabej, bedziesz sie nudzic.
 

WaveOfSorrow

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Bardzo dużo osób w tym tez Ja poleca szkołę Szkoła Jezyków Obcych British School S.C. Warszawa naprawdę wszystko tam jest na wysokim poziomie.
 

michaelz82

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2011
Posty
63
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Miasto
Siedlce
Widzę, że tutaj dyskusja cały czas żywa. Trudno mi było znaleźć dobrą szkołę, bo opinie są przeróżne, ale w końcu zgadałem się z kumplem, że chodzi do speak up i jest fajnie, więc też się zapisałem. No i jest dobrze, mój angielski się rozwija:) Elastyczne zajęcia, fajni lektorzy.
 

jankolodziejski

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2014
Posty
19
Punkty reakcji
0
Ciężko jednoznacznie znależć najlepszą szkołe, bo a to szkoły mająróżne polityki, a to my szukamy różnych rzeczy.
Dobrze, ze Ci siępodoba w Speak Up'ie. Moj syn też w sumei nie narzeka, a myłślałem, że będzie marudzenie, że mu się nie chce.
 

michaelz82

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2011
Posty
63
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Miasto
Siedlce
jankolodziejski napisał:
Ciężko jednoznacznie znależć najlepszą szkołe, bo a to szkoły mająróżne polityki, a to my szukamy różnych rzeczy.
Dobrze, ze Ci siępodoba w Speak Up'ie. Moj syn też w sumei nie narzeka, a myłślałem, że będzie marudzenie, że mu się nie chce.
Dlatego najlepiej podpytać znajomych gdzie się uczyli, jak wrażenia itd. Kolega dwa lata pod rząd chodził do nich, więc o czymś to świadczyło:)
 
D

Dobrawa

Guest
Jak ktoś ma stresa przed tym testem kwalifikującym w SpeakUp to zrobili też taka opcję na swojej stronie i można samemu w domu na spokojnie do tego usiąść. http://ww.speak-up.pl/lp/SU_0514_BANER_TESTMW . Co do mobilizacji to wiemy, że u każdego czasem ona kuleje, ale skoro ktoś już postanawia, że chce się uczyć to jest na dobrej drodze ;)
 

GreatTraveler

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2011
Posty
109
Punkty reakcji
1
ja bardzo jestem zadowolony z nauki w Pi School, mają świetnie dobraną kadrę, do tego zajęcia nigdy się nie powtarzają, nie są nudne :)
 

zielona-1983

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2011
Posty
64
Punkty reakcji
0
mokas napisał:
Dokładnie jezeli chodzi o native speakers w English for you to są zdecydowanie osoby z odpowiednim przygotowaniem merytorycznym. Miałem zajecia z Nolanem z USA, Jonathanaem z UK. Lektorzy doskonale przygotowani do zajęć, poprawiali błędy. motywowali do zajęć, przynosli bardzo dużo dodakowych materiałów. Polscy lektorzy natomiast to także ludzie z doświadczniem - Bardzo podoba mi się styl Pani Kamili, która dokładnie tłumaczy zagadnienia, potrafi dokładnie przekazać gramatykę, wszystko staj się przejrzyste. Zresztą układ polki lektor i navie speaker w jednej grupie to świetne rozwiązanie
W English for you bardzo starannie dobierają kadrę, bardzo selektywnie. Dzięki temu poziom kursów w tej szkole jest rzeczyiście bardzo wysoki. Native speakers mają doświadczenie w pracy i odpowiednie przygotowanie merytoryczne do zajęć. Polscy lektorzy potrafią spójnie pracować z native speakers i sprawiają że mateiał zajęć jest ciekawy i zrównoważony. Dobra szkoła, gdzie można nuczyć się zarówno do egzaminu i zwyczajnie podszkolić język, szczególnie dobrze wypadają konwersacjie i szlifowanie jezyka w mówieniu
 
Do góry