Do jakiej kwoty można dojść aby w 2012 dostać zwrot podatku?

Gadzixor

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Witam :)
Pracuję obecnie sezonowo w magazynie. Jest to na umowe zlecenie. Z tego co wiem, jest jakaś granica rocznych dochodów, po której przekroczeniu nie dostaje sie zwrotu podatku. Gdzieś czytałem że chyba jest to 3082 zł rocznie? Mógłby ktoś potwierdzić te informacje? Bo po prostu kwestia jest taka, że niewiem czy pracować kolejny tydzień, bo wtedy przekrocze tą granice i nie dostane żadnego zwrotu podatku w maju/czerwcu 2012 r.

Pozdrawiam.
 

scholarium

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2009
Posty
71
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Nie wydaje mi się, żeby to była aż tak mała kwota. Ale poczekajmy na kogoś, kto wie na pewno.
 

Moni_czka

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
mało jeśli pracujesz na stałe. Przy sezonowych pracach waro się umówić z pracodawcą żeby wystawił umowę na niższą kwotę, bo 500 zł piechotą nie chodzi. Poza tym jeśli się uczysz to Twoim rodzicom przysługuje ulga podatkowa..chyba ponad 1000 zł. Słyszałam tez (ale nie jestem pewna), że można umowę o dzieło zamiast zlecenia dostać i wtedy to pracodawca płać zaliczkę. i nawet jak przez te umowy o działo przekroczysz ten próg 3 tysiące ileś to tylko o tych będą ci naliczać ewentualny zwrot podatku...
 
Do góry