Długotrwały ból palca środkowego -- uraz i mysz komputerowa

buderchin

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2011
Posty
198
Punkty reakcji
3
Wiek
39
Kilka miesięcy temu doznałem urazu palca. Bolało mnie na połączeniu paliczków dalszego i środkowego.

W pracy nosiłem niewielkie paczuszki, które były dość lekkie. Powinienem był je brać oburącz, ale były na tyle małe, że jeśli się bardzo rozwarło dłoń, to dało się złapać pudełko dwoma palcami – kciukiem i środkowym, łapiąc opuszkami. Po tym dniu bolał mnie palec.

Potem przez kilkanaście dni owijałem palec, by go unieruchomić i ból minął.

Potem jednak przez cały czas poddawałem go niewielkim obciążeniom podczas korzystania z komputera – chodzi o obsługę środkowego guzika i rolki myszy podczas przeglądania internetu.

Ostatnio dźwignąłem kilka kilogramów tym właśnie palcem i znowu zaczął mnie boleć.

Myślicie, że jego owinięcie na kilka dni znowu pomoże? Czy już do końca życia będę musiał uważać, by nic nim nie robić?
 

Rozdos

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2009
Posty
474
Punkty reakcji
5
Wiek
37
Miasto
Polska
Palec po urazie jest osłabiony.
Nie można nim dzwigać kilku kilogramów.
Zdrowym palcem również nie powinno się tego robić.
Ciężar rozkłada się równomiernie a nie konkretnie na ten palec.
Cięzko ocenić- najlepiej udać się do specjalisty.
Owinięcie może pomóc, ale nie musi.
Po pierwsze nawet jeśli pomoże, to postaraj się go nie obciążać więcej, tym bardziej kilkoma kg.
Mało szczegółów jest w Twoim zapytaniu, także odpowiedź zdawkowa.
Pozdrawiam.
 

buderchin

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2011
Posty
198
Punkty reakcji
3
Wiek
39
Te kilka kilogramów, o których pisałem w pierwszym poście, to była zgrzewka napoju (4 razy po 2 litry – czyli 8 kilogramów).

Bardzo często używam właśnie palca środkowego prawej ręki. Przykłady:
1. Jak wsiadam do samochodu i mam dokumenty, to trzymam je między kciukiem a palcem wskazującym. Klamkę chwytam palcami środkowym, serdecznym i małym, ale główne obciążenie i tak idzie na środkowy.
2. Jak korzystam z internetu, to najczęściej używanym klawiszem myszy jest środkowy (otwieranie linków w nowej karcie, zamykanie karty). Wciskam go palcem środkowym.
 
Do góry