dlug i tata alkoholik

Asia Swiader

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2016
Posty
41
Punkty reakcji
0
Zacznę od tego, że mòj tata jest alkoholikiem pije cały czas teraz odkąd stracił prawojazdy i czwartą już z koleji prace to pije naokrągło, a są kredyty ktòrymi on się wogòle nie przejmuje, ja tych kredytòw nie spłace, an i rat ni e zapłace bo nie mam sama pieniędzy, i aby patrzeć jak zapuka komornik. Sytuacja jest o tyle zla, ze zamieszkiwal dom ktòry jest mam y i wszystkie listy jak i zapewne komornik przyjdzie d o nas. Tata ma chyba o ile nie sprzedal pole i swòj dom. Ja się tylko obawiam, że jak już nie będzie z czego ściągać to komornik przyjdzie do nas i kompletnie nie mam pojecia w jaki sposòb się przed tym uchronić. Ja chce zyc spokojnie i nie myslec, ze przez ojca długi możemy cierpieć. Z ojcem nie mam kontaktu szukalam go przez tydzien ponad, znalazl sie jednak nie rozmawialam z mim bo nie byl w stanie.
 
M

MacaN

Guest
No to chyba zalezy od tego, czy rodzice mają rozdzielność majątkową ;)
 

Asia Swiader

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2016
Posty
41
Punkty reakcji
0
Nie maja a dzis byla policja u mamy szukali go i ani nie powiedzieli o co chodzi ani nic.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Zasięgnij porady prawnej, co zrobić w takim przypadku. Przepisy są na tyle zagmatwane, że potrzebna tutaj jest fachowa pomoc. Taka moja rada.
 
M

MacaN

Guest
Mało tego, przepisy sa tak skonstruowane, że jesli nie maja rozdzielności majątkowej, to komornik oczywiście zabierze to co jest wspólna własnością ( czyli wszystko )

Niech mi ktoś jeszcze napisze, że przed ślubem nie należy brać intercyzy...
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Intercyza to podstawa. To takie samo zabezpieczenie przed kłopotami, jak nie wchodzenie na pasy gdy ma się czerwone światło. Pomaga uniknąć wielu problemów w przyszłości.
 

Asia Swiader

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2016
Posty
41
Punkty reakcji
0
Pytanie z innej beczki taty szuka policja, tajniacy byli u mamy w sklepie i wiele ludzi mòwi mi ze wsi, że była policja i pytali się o ojca. Policjanci mamie nie powiedzieli o co chodzi i wogole a przecież chyba skoro wypytują się to mama ma prawo wiedzieć o co chodzi, sama bym chciała wiedzieć gdzie jest ojciec. Mialam zglaszac na policje zaginiecie, ale jak juz go szukaja to bez sensu. Nikt nie zglaszal zaginiecia bardziej jestem pewna ze teraz gdzies sie ukrywa bo cos zmajstrowal. Boje sie bo nie mam kasy ani nic zeby za niego odpowiadac.
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
W każdym mieście jest bezpłatna pomoc rodzinie{prawnicy,psycholodzy}
Zbierz pytania,wątpliwości i jedź do najbliższej placówki.
 

Asia Swiader

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2016
Posty
41
Punkty reakcji
0
Bylam napisala mama pozew o rozwod i zrobila intercyze w miedzu czasie byla wzywana jeszcze policja bo ojciec dwa razy robil awantury i powiedzialam dosc. Jak sie potem okazalo ojciec jest zameldowany tutaj od irodzenia choc to jest dom rodzicow mojej mamy i nigdy taki meldunek nie ma miejsca i nikt go nie meldowal tutaj no chyba ze sam sie zameldowal ale z tego co wiem to sam nie moze bylam juz z mama w urzedzie ale pani powiedziala ze moze ta sprawe wyjasnic ale tylko i wylacznie do daty malzenstwa a mi chodzi o calkowite wymeldowanie tak by wszystko szlo na adres ojca. Teraz tez wyszlo na jaw, ze ojciec ma na boku dziecko i kobieta podala go o alimenty.
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
Aby wymeldować osobę należy złożyć wniosek do właściwego urzędu miasta bądź gminy.
I udowodnić,że dana osoba trwale zerwała więzi z domem.
Gdy ta osoba jest nieobecna {nieuchwytna} ma wtedy przedstawiciela np.pracownika miejscowego sądu.
Postępowanie może trwać kilka miesięcy
 

a_psik

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2015
Posty
12
Punkty reakcji
0
nie wiem czy przy wymeldowaniu kogoś nie będzie potrzebny świadek, a samo wymeldowanie może się ciągnąć z pół roku
 
Do góry