Dlaczego podczas rezonansu nie wolno mieć metalowych rzeczy

aurelka88

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2009
Posty
19
Punkty reakcji
0
Oto dlaczego podczas badania MRI (rezonans magnetyczny) nie powinieneś mieć na sobie nic metalowego.

[YouTube]BQ8lu59CeFc[/YouTube]
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
hmm...ciekawe jakby ktoś na przykład połknął jakiś metalowy przedmiot :daibel2:
 

int

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
42
Punkty reakcji
0
W zależności od rozmiaru tego przedmiotu mógłby pewnie nawet zostać wyrwany z ciała. Stare tatuaże miały bodajże domieszkę jakiegoś metalu i osoby z takimi tatuażami podczas rezonansu czują duży dyskomfort, gdy właśnie ta domieszka wyrywa się spod skróry na zewnątrz :)
 

Victor_

Nowicjusz
Dołączył
4 Czerwiec 2008
Posty
561
Punkty reakcji
2
Wiek
30
Miasto
Za Tobą ;)
Uch, aż mnie ciarki przeszły, bo wyobraziłem sobie że mam kolczyki w uszach, pępku, języku, brwi, ustach itd. :pokrecony:
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
ale chyba przed badaniem informuja pacjenta zeby sciagnal i wyciagnal wszystkie metalowe przedmioty, co? nie wiem, nigdy nie mialem robionego MRI
 

int

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
42
Punkty reakcji
0
ale chyba przed badaniem informuja pacjenta zeby sciagnal i wyciagnal wszystkie metalowe przedmioty, co? nie wiem, nigdy nie mialem robionego MRI
No oczywiście, że informują, MRI to właściwie po prostu ogromny magnes. Zresztą jak by ktoś wpuścił pacjenta do MRI, który miałby na sobie coś metalowego to mu współczuję - po pierwsze odpowiadał by za życie/zdrowie pacjenta a po drugie całkiem duża szansa istnieje na zniszczenie maszyny.
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
to dobrze, ze informuja. chociaz pewnie dla niektorych lekarzy bardziej ze wzgledu na maszyne.
 
Do góry