Dlaczego mezczyzna zostaje ksiedzem?

Mr Papuga

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2017
Posty
237
Punkty reakcji
5
Miasto
Warsaw
Dla mnie to faktycznie jest powołanie, mam znajomoego, który stwierdził, że nim zostanie mając 16 lat - większość wtedy latała po imprezach i piła browarki, a on był inny. No i cóż, kocha to co robi.
 

Roselyn

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2015
Posty
249
Punkty reakcji
3
bo ma powołanie, bo czuje że to jego droga i ma swój cel w życiu.
 

wiki9969

Dzieciak
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
VIP
Dołączył
27 Marzec 2020
Posty
1 100
Punkty reakcji
134
Miasto
Dzielnica Łódzka
To może ja się wypowiem, ale jako kobieta która chciała wstąpić do klasztoru.
Nigdy nie ukrywałam tego, że Bóg jest dla mnie najważniejszy. Od najmłodszych lat byłam blisko Kościoła, więc gdy miałam skończyć 18 lat postanowiłam wstąpić do zakonu. To nie była ucieczka przed relacjami damsko-męskimi czy ucieczka przed "normalnym" życiem. Chciałam po prostu służyć Bogu i wiedziałam, że jako zakonnica poświęcę się temu w pełni, wkładając całe swoje serce w służbę Bogu.
Los jednak sprawił, że obrałam inną drogę, głównie z powodów osobistych (nie, nie sercowych). Czy żałuję? Nie, choć bardzo często o tym myślę. Bogu służę w cywilu, życie zakonne też mi nie jest obce. Jednakże z wiekiem uświadomiłam sobie, że moje serce również pragnie miłości, takiej zwyczajnej, międzyludzkiej. I będąc w cywilu mogę ułożyć sobie życie, czego nie mogłabym zrobić jako zakonnica.
Ale klasztor zawsze będzie zajmował szczególne miejsce w moim sercu, a Siostry będą dla mnie drugą Rodziną. ❤️
 

Roselyn

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2015
Posty
249
Punkty reakcji
3
Kocha Boga i czuje silne powołanie do tego, żeby Mu służyć oraz w całości Mu się poświęcić.
 
Do góry