Dlaczego łzawią mi oczy?

kkasia12345

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2011
Posty
14
Punkty reakcji
0
Od pewnego czasu zauważyłam, że bardzo często łzawią mi oczy. Jak na dworze pojawia się słońce gdy tylko spojrzę lekko w górę łzawią mi strasznie oczy. Także przy większych podmuchach wiatru, jak ziewam, czy się śmieję. Czy to przejdzie??? Dlaczego tak się dzieje?????????? Jak można temu zaradzic????
 

corpse bride

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2012
Posty
139
Punkty reakcji
4
A malujesz sobie oczy cieniem/ tuszem czymkolwiek? Może to jakieś uczulenie? Jeżeli nie na kosmetyk, to może jakieś pyłki? Teraz zaczyna się sezon na pylenie, to może być alergia.
 

Dual Jack

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2008
Posty
129
Punkty reakcji
1
Miasto
Wrocław
Czasami tak bywa, że oczy są nadwrażliwe, pojawiają się żyłki i ogólnie staje się jakby bardziej widoczna "nieregularność" powierzchni oka. Być może po prostu za suchą powierzchnię oka, dla tego oko łzawi.

Z mojej strony polecę krople nawilżające, do kupienia w każdej aptece. Może być Visine, albo mniej skomplikowany "Świetlik".
Podczas wkrapiania będziesz czuła przeszywający ból i kłucie, ale po kilku dniach nawilżania wszystko powinno wrócić do normy.
 

kab00m

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2008
Posty
118
Punkty reakcji
0
Miasto
ja jestem
mialem taki problem gdy poddczas pracy dostałem odprysk kamienia w oko, to łzawiło i troche pobolewało, a łzawiło gdy oko przyjmowało na siebie więcej swiatła, może zdarzył Ci się podobny wypadek, pomogły krople od okulisty
 

MalwinaRyka

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2014
Posty
9
Punkty reakcji
0
To zależy co robisz oczami? Pracujesz? Masz codziennie styczność z preparatami, chemikaliami? U mnie bolące oczy to tylko i wyłącznie praca przed komputerem i to po 10 godzin dziennie. Wiedziałam, że zaczną boleć, ale nie wiedziałam, że tak szybko... mam dopiero 25 lat, a tu proszę...takie rzeczy! Najważniejsze, że zaczęłam używać tabletek Gold Luteina od Olimp Labs i jestem bardzo zadowolona. Oczy nie bolą, nie pieką, nie łzawią i jest świetnie. Polecam wszystkim komputerowcom, ale nie tylko! :)
 

Zuzanka90

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2016
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Łódź/ Warszawa
Mnie też łzawiły kiedyś bardzo oczy. Poszłam do okulisty i stwierdził, że mam zapchane kanaliki łzowe i łzy mnie gdzie spływać. Dopiero po czyszczeniu kanalików łzowych, mój problem minął.
 

Joanna Rzepka

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2017
Posty
1
Punkty reakcji
0
mnie też wyjątkowo mocno łzawiły ostatnio i okulista zalecił mi używanie starazolinu do nawilżania oka.
 

pawso44

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2015
Posty
111
Punkty reakcji
3
też u siebie zauważylem dziwne łzawienie, wystarczy że żona coś zbyt mocno na patelni przypiecze i zaraz ten dym mi drażni oczy, dużo prację przy komputerze i moze po tym mam oczy przemęczone, znacie jakieś dobre krople które pomogą przetrwać w pracy, bo tkie załzawione, piekące oczy to za bardzo nie pomagają :/
 

lissica

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2015
Posty
89
Punkty reakcji
4
spróbuj kropli hialeye free u mnie są na stałe przy biurku, kilka razy dziennie zakraplam żeby dac oczom odetchnąc, jak się to robi regularnie to potem i oczy są w lepszej formie
 

Tananek

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2015
Posty
72
Punkty reakcji
4
Kup krople nawilżające, ale jeśli to nic nie da, to idź do okulisty. Bo może to być zespół suchego oka i potrzeba wtedy leczenia specjalistycznego.
 

tassiek

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2015
Posty
80
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Polska
Mnie czasami bolą oczy od pracy przy komputerze. Aż mi się niedobrze potrafiło zrobić. Ale znalazłam pare artykułów na zdroweoczy.expert i już mnie rzadziej bolą czy łzawią.
 

SimbaMustafa

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2015
Posty
25
Punkty reakcji
0
Albo polecam tez wybrac się do okulisty , gdzie zbadają oczy i powiedzą co i jak . jak jesteś z Warszawy to bardzo polecam Dzięgielewska Instytut Oka . w moim przypadku akurat był tu usuwany włókniak z powieki , i tak jak miałam tak teraz go nie mam ;)Poza tym w klinice jest bardzo miła atmosfera a lekarze mega doświadczeni wiedzą co robią ;)
 

Unicorn

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2017
Posty
16
Punkty reakcji
1
Mi ostatnio, teraz na lato łzawiły strasznie. Oczy czasem są nadwrażliwe właśnie przez pyłki, światło, temperaturę. U mnie przeszło po kroplach hialeye, jak zakroplę od rana nie mam potem żadnych problemów.
 

1234ta

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2015
Posty
78
Punkty reakcji
2
Myślę że najlepiej z takimi problemami to najlepiej udać się do okulisty oni jednak specjalizują sie w tym i na pewną będą wiedzieć co i jak :) Dobry ośrodek okulistyki jest we Wrocławiu https://www.youtube.com/user/SPEKTRUMWROCmój mąż tam był a on to już ma poważniejszy problem astygmatyzm, ma mieć teraz na to zabieg.
 

miska90

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2017
Posty
11
Punkty reakcji
1
Może masz po prostu osłabione oczy? Jeśli siedzisz często przed komputerem, telewizorem oczy mogą być przemęczone, podrażnione. Ja biorę na to lutezan, który bardzo fajnie wzmacnia oko, chroni je no i co dla mnie najważniejsze nie mam juz problemu z łzawieniem i rozmazującym się makijażem
 

wojtuch

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2017
Posty
7
Punkty reakcji
0
od dawna go bierzesz? ja widzę ze po dluższej pracy oczy mnie bolą, jak je zamykam to od razu łzawią i pieką, dużo pracuję przy sztucznym świetle, wyteżam sporo wzrok może to dlatego.
 

leonia

Nowicjusz
Dołączył
18 Październik 2017
Posty
9
Punkty reakcji
2
jak szybko to pomaga? Ja mam problem z bolącymi oczami, często mnie bolą, pieką, pękają mi żyłki w oczach i wiecznie mam takie przekrwione. Czy na to by ten lutezan też pomógł?
 

Kamila

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2017
Posty
7
Punkty reakcji
1
Czesto lzawia mi mocno oczy, do tego stopnia, ze wiecznie wygladam na zaplakana. Do tego bywaja czerwone co mnie jeszcze bardziej wkurza, bo wygladam na cpunke. Najbardziej pomagaja mi krople nawilzajace hialeye zmniejszaja zaczerwienienie i pomagaja sie uporac ze lzawieniem. Naprawde nie wiem jak bym sobie bez nich poradzila.
 

marcydarcy

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2017
Posty
83
Punkty reakcji
2
leonia napisał:
jak szybko to pomaga? Ja mam problem z bolącymi oczami, często mnie bolą, pieką, pękają mi żyłki w oczach i wiecznie mam takie przekrwione. Czy na to by ten lutezan też pomógł?
żeby był efekt ten lutezan na pewno trochę musisz brać, na szczescie to tylko 1 tabletka dziennie to nie jet aż taki duży wysiłek :). Ja własnie po takim dłuższym braniu widzę że oczy rzdziej są przekrwione, nie męczą się tak po czytaniu, co cześniej było problemem, można tez robić różne ćwiczenia na oczy, ale mi jakoś kiepsku idzi z systematycznością w tym, sok z aronii podobno jest też dobry na oczy
 

Monia101

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2017
Posty
130
Punkty reakcji
0
Jak ktoś szuka sprawdzonego gabinetu okulistycznego to ja w Warszawie najlepiej oceniam centrum okulistyczne Targowa 2, są z Pragi. Mega miłe panie okulistki, fachowo, sprawnie. Też mnie oczy często piekł i łzawiły, czasem nawet miałam wrażenie że coś źle widzę, ale na szczęście w badaniach wyszło że wszystko jest ok, odetchnęłam z ulgą. Prawda taka, ze za dużo komputera było, teraz już bardziej dawkuje sobie internet.
 
Do góry