Dlaczego ludzie sie boja Kaczora?

panmarketoid

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2011
Posty
71
Punkty reakcji
1
Witam po dłuższej przerwie na forum

Mam pytanie jak w temacie. Jak wiadomo ludzie glosowali na PO, bo to niby mniejsze zło niż PiS, bo się boją PiSu. Dlaczego sie boją PiSu? Ja się nie boję. W czym PiS jest taki straszny jak go malują? PO też stosuje podsłuch masowo. PO podniosło podatki i ograbilo OFE i FRD. PO zadłuzyło kraj najbardziej po 1989 roku. Dlaczego ludzie na jednych głosują, a innych sie boja?

Co strzeliło ludziom do głowy żeby palikota i jego bande wybrać (antyklerykała, pedała, transseksualiste, przestepców)? Brakuje jeszcze w sejmie reprezentacji pedofilów, nekrofilów, gerontofilów, nazistów...

pozdrawiam
 

Kingo

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
118
Punkty reakcji
3
Miasto
D-Ś
Hym.. Wiesz to dość ciekawe co piszesz. Dlaczego sądzisz że wybór PO zależy od strachu przed Pis-em. ??? Tu nie ma nic jedno do drugiego. Tusk ma głowę na karku przynajmniej będzie kontynuował to co zaczął, a z kolei Kaczyński jest że tak powiem trochę "niezrównoważony psychicznie". W sumie to się dziwię że PiS miał tyle % głosów, to co odpierniczał przed wyborami nie było całkiem normalne.
A co do drugiej połowy twojej wypowiedzi może i masz trochę racji, ale w rządzie przyda się pewne urozmaicenie, nie mówię tu o transseksualiście czy przestępcach ale o samym Palikocie.
 
Dołączył
4 Sierpień 2011
Posty
125
Punkty reakcji
5
Według mnie jest tak za sprawą mediów , a konkretniej tego , jak przedstawiają one kaczora. Zaznaczam , że osobiście też go nie lubię .
 

panmarketoid

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2011
Posty
71
Punkty reakcji
1
Hym.. Wiesz to dość ciekawe co piszesz. Dlaczego sądzisz że wybór PO zależy od strachu przed Pis-em. ??? Tu nie ma nic jedno do drugiego. Tusk ma głowę na karku przynajmniej będzie kontynuował to co zaczął, a z kolei Kaczyński jest że tak powiem trochę "niezrównoważony psychicznie". W sumie to się dziwię że PiS miał tyle % głosów, to co odpierniczał przed wyborami nie było całkiem normalne.
A co do drugiej połowy twojej wypowiedzi może i masz trochę racji, ale w rządzie przyda się pewne urozmaicenie, nie mówię tu o transseksualiście czy przestępcach ale o samym Palikocie.

Dlatego sądze, że wybór PO zalezy od strachu przed PiSem przez spoty wyemitowane przez PO. Był taki jeden na głównej stronie youtube (oni będą glosowac), media też straszyły PiSem, w wypowiedziach na forach wielu pisało, że glosuje na PO bo to mniejsze zło, że boi sie PiSu.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
P. Kaczyński niestety zasłużył sobie częściowo na ten los. Był i jest z natury zbyt zarozumiały. Nie ma dystansu do siebie. I co najważniejsze głosi że jest jedynym moralnym człowiekiem. A życie to droga przez kompromisy i inie da się mieć czystych rączek całe życie. Gdyby się do tego przyznawał częściej to i sława nie była taka czarna. W tej kampanii udało się PIS trochę zmyć tą łatkę. Ale po raz kolejny wyszła jego prawdziwa natura: Po co się pytam było mu ta wypowiedź aby TVN odsunął dziennikarza, który go wkurzył. To jest istota problemu. Gdyby P. Kaczyński był inny to nawet gdyby go jakiś dziennikarz wyprowadził z równowago to słodko powiedziałby jakiś delikatny tekścik, że zawsze ludzie mogą się różnić i to jest dobre. NIE, on postanowił rozliczać kto może pracować a kto nie. To jest dramatyczny problem P. Kaczyńskiego.
 

Kingo

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
118
Punkty reakcji
3
Miasto
D-Ś
Dlatego sądze, że wybór PO zalezy od strachu przed PiSem przez spoty wyemitowane przez PO. Był taki jeden na głównej stronie youtube (oni będą glosowac), media też straszyły PiSem, w wypowiedziach na forach wielu pisało, że glosuje na PO bo to mniejsze zło, że boi sie PiSu.


To nie znaczy że ludzie boją się Kaczyńskiego .!!! Myślisz że gdyby PiS wygrał wybory było by dobrze ??? PiS nie miał złego programu wyborczego, wręcz przeciwnie, gdyby nie Kaczyński który za wariata robił miałby prawdopodobnie więcej poparcia. Tylko "Kaczka" wszystko z chrzaniła.
Myślę że ktoś kto nie potrafi żyć w zgodzie z innymi, mówię tu o relacjach Kaczyńskiego np. z Niemcami, nie powinien rządzić krajem. I to nie należy do strachu ale od mądrości większości Polaków. Zasłaniasz się tym że PO jest mniejszym złem od PiS-u. Hymm... nie ujęłabym tego w taki sposób ale to twoje rozumowanie. Powiedziałabym raczej że nie strach przed rządem PiS-u ale mądrość nas wszystkich zdecydowała iż ktoś taki nie powinien decydować o losie naszego kraju.
Muszę przyznać że osobiście nie lubię jego postaci, tego że cały czas zasłania się "Katastrofą Smoleńską" czy nawet jego beznadziejne teksty o Tusku. A teraz ? W czasie wyborów mówił że jeżeli je przegra zrezygnuje z bycia przewodniczącym PiS-u. I co ? Słowa na wiatr rzucone.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Oj tak to co powiedział o tym co zrobi po przegranych wyborach w 2011r będzie pokutować w jego wypowiedziach. Czarno na białym powiedział że zrezygnuje. A teraz mówi że ludzie go błagają żeby zbawił Polskę. Czyli mogę kłamać bo ludzie tak chcą - kwintesencja polityki polskiej. Gdyby ludzie ni chcieli wierzyć w kłamstwa to nie było by populistów w Polsce
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
Dlaczego ludzie boją się Kaczyńskiego? Bo jeszcze wielu pamięta faszyzm i stalinizm. A ci co nie pamiętają to nasłuchali sie opowieści w rodzinie i to wystarczy. Kaczyński i jego przyboczni, Macierewicz, Ziobro i reszta tego towarzystwa to wypisz, wymaluj narodziny III Rzeszy albo ZSRR. I tego się zwyczajni ludzie zwyczajnie boją.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Instytucja ulubiona przez IV Rzeczypospolita - areszt wydobywczy. Idealna broń sowiecka
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Dlaczego ludzie boją się Kaczyńskiego? Bo jeszcze wielu pamięta faszyzm i stalinizm. A ci co nie pamiętają to nasłuchali sie opowieści w rodzinie i to wystarczy. Kaczyński i jego przyboczni, Macierewicz, Ziobro i reszta tego towarzystwa to wypisz, wymaluj narodziny III Rzeszy albo ZSRR. I tego się zwyczajni ludzie zwyczajnie boją.
Wypisz, wymaluj, a Tusk to wypisz wymaluj Jefferson, bo tak orzekł TVN nie ośmieszaj się. Temat założył człowiek, który próbuje myśleć samodzielnie, a media serwują mu papkę, stąd poznawczy dysonans. Ty mu dalej z tą bezmyślną mantrą. Przecież on to zna.
 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
Oj tam, oj tam - od razu się boją...
Ludzie po prostu zdają sobie sprawę z tego, że zamiast zająć się polityką i odbudową państwa, po wygranych wyborach Kaczyński od razu zacząłby 'rozliczać przeszłość' i wyciągał wszystkie brudy innych polityków. Więcej byłoby gadania, co i czego ktoś przed Kaczyńskim, nie zrobił niżeli samej 'inicjatywy twórczej' z Jego strony.
Ponadto osobiście jestem za oddzieleniem wszelakich przejawów religijności w państwie, a jak wiadomo Kaczyński to (prawie) 'święty' Człowiek.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Hę. Nie był bym tego pewny. Ja oczywiście wychodzę z przeciwnej pozycji, ale nie wydaje mi się, żeby Kaczyński taki mocno wierzący był. Nie potrafił poprzeć inicjatywy Jurka, przez co Jurek zrezygnował z marszałka Sejmu. Nie stać go było na małe ustępstwo. Głośno krzyczał o krzyżu, kiedy był to krzyż - zalążek pomnika jego brata. Kiedy jednak w Strasburgu toczył się proces o obecność krzyża w sferze publicznej, siedział cicho, choć prawica w całej Europie była zainteresowana. Kaczyński jako prawicowiec chciałby być postrzegany jako obrońca wiary, ale nie ma do tego wielkiego przekonania. Tak mi się wydaje. To, że środowisko RM za nim stoi? Cóż Rydzyk woli takiego Ziobrę.
(Dorn związany blisko z Kaczyńskimi, choć się pokłócili swego czasu, to ateusz) To środowisko miłośników sanacji, ppsowców, raczej z dewotami ich kojarzyć nie należy.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Jesteś bardzo bliski prawdy o P. Kaczyńskim. To typowy polityk i używa wiary jako oręża. W czasach swoich rządów wiedział ze musi się trzymać bliżej środka i wypchnął Jurka za zbytni radykalizm. Wtedy kompromis aborcyjny mu nie przeszkadzał. Teraz jest inaczej bo jest w opozycji i musi być bardziej słyszalny. więc aktualnie popiera zakaz aborcji. Jak nie bezpośrednio to poprzez milczącą aprobatę głosów swoich koalicjantów tj . kler katolicki. Jak uzna że popieranie marychy da mu władzę to będzie siedział na werandzie w domku i popalał z Alikiem skręty. Czystej wody koniunkturalizm.
 
Do góry