Dlaczego dziewczyny nie lubią młodszych chłopaków?

Gosia70

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2012
Posty
95
Punkty reakcji
10
Miasto
Małopolska
kamilos678 napisał:
To czy lubią czy nie to różnie z tym bywa lecz rzeczywiście przeważnie wolą starszych a to dlatego że kobiecie potrzebne jest poczucie bezpieczeństwa a niejednoikrotnie starszy facet przypuszczalnie może je zapewnić ;)
Trafnie dobrane słowo ,, przypuszczalnie ,, .

Uważam , że wiek nie ma nic wspólnego z mądrością i
doświadczeniem życiowym, choć, na to ostatnie zapewne
w dużej mierze ma wpływ.


Młody człowiek może poswiadać ogromną wiedzę i doświadczenie życiowe
co sprawia , że jego decyzje są przemyślane...a ,,dorosły wiekowo,,
postępować lekkomyślnie, prowadząc beztroskie życie.
Wynika to zapewne z osobowości, charakteru i zasad, którymi kieruje
się w życiu...czyli od człowieka , a nie wieku.


Niestety w dużej mierze naszym życiem kierują stereotypy i one sprawiają, że
tracimy możliwość poznania kogoś wartościowego, tylko dlatego , że jest młodszy.
Nasuwają się wówczas pytania : co powiedzą inni ? co pomyślą , że jestem
z nim ponieważ ma pieniądze - jest bogady !

Strach przed czymś nowym ...powiedzmy czymś co odbiega od ,,norm,, powoduje,
że rezygnujemy ...wolimy spokój.
Dlatego też wiele kobiet wiąże się z mężczyznami starszymi .


Warto zapamiętać te slowa :

Nigdy nie pozwol, aby strach przed porażką powstrzymał Cię przed działaniem,, ...
 

Lorellai

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2015
Posty
184
Punkty reakcji
3
Wiek
29
Miasto
Katowice
A ja zawsze lubiłam młodszych. ;) Raz kręciłam nawet z kimś, kto był ode mnie młodszy o 4 lata.
 

Jimmy James

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
143
Punkty reakcji
8
Dlatego bo faceci lubią młodsze dziewczyny ; p
Taki tam stereotyp, że niby młodszy jest mniej dojrzały, mniej serio traktuje związek itp. Jak kobieta już pozna młodszego trochę lepiej wtedy widzi czy w tym stereotypie jest prawda czy nie.
 

ZegarTyka

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2015
Posty
6
Punkty reakcji
1
Że facet starszy, to chyba tak w obecnych czasach feminizmu nieco pejoratywnie zakorzenione w kulturze i tradycji. Starszy, bardziej doświadczony, obroni przez atakiem niedźwiedzia, ogień rozpali...
 

Irgman_80

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2015
Posty
81
Punkty reakcji
3
Mi się wydaje że z założenia : młodszy = mniej dojrzały. Natomiast tak naprawdę myślę że tu nie chodzi o to że dziewczyny nie lubią młodszych bo jak młodszy ma poukładane w głowie i jej się spodoba to ...
 

JustynaCz

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2016
Posty
9
Punkty reakcji
0
A moim zdaniem tutaj nie ma reguły. Jednak faktycznie kobiety częściej wybierają starszych mężczyzn, zwłaszcza w wieku edukacyjnym czyli do ok 23 lat. Później mniejsze znaczenie przykładają do wieku, a skupiają się na charakterze. Najgłupsze chyba się szukając partera kierowanie się wiekiem.....
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Można mieć 50 lat i pstro w głowie, a można mieć 16 i być ogarniętym. Nie ma reguły. Nie warto z góry oceniać ludzi.
 

pawel404

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2006
Posty
505
Punkty reakcji
11
Wiek
15
Miasto
East Anglia
Ja sobie marzę o starszej od siebie dziewczynie, ale w 90% przypadków takie dziewczyny zwykle na starcie mnie olewają kompletnie
 

a_psik

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2015
Posty
12
Punkty reakcji
0
dla mnie mała różnica wieku jest ok, ale raczej nie chciałbym się na stałe związać z laską o 10 lat młodszą
 

Marika567

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2016
Posty
17
Punkty reakcji
1
Dla mnie również wiek nie ma znaczenia. Poznałam już w swoim życiu osoby ode mnie starsze a ich zachowania były bardzo niedojrzałe. Wszystko zależy od wspólnego porozumienia.
 

Krystian_89

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2016
Posty
16
Punkty reakcji
2
Ja byłem kiedyś ze starszą dziewczyną. Wszystko jak już ktoś tutaj napisał zależy od tego czy się ze sobą dogaduje czy nie.
 

sienna

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2017
Posty
28
Punkty reakcji
0
Nie zgodzę się z tym, że nie lubią. Nie wiek jest w związku najważniejszy. Jeśli z facetem młodszym o 3-5 nadaje się na tych samych falach to nie widzę przeszkód :)
 
Do góry