Dlaczego akurat woda niegazowana ?

kokoszka

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2016
Posty
38
Punkty reakcji
1
Karotka23 napisał:
prawdopodobnie dlatego że gazowana powoduje wzdęcia bo gaz zbiera się w jelitach i tak naprawde nie widać efektu bo brzuch jest wzdęty:) możesz spróbować odgazować wodę gazowaną przez otwarcie i zostawienie np na noc. smak trochę inny od niegazowanej a bąbelków już nie ma:)
Też bym szła tym tropem :p
 

Kamila Sobieska

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2016
Posty
13
Punkty reakcji
0
Gazowana niepotrzebnie ma bąbelki powietrza, które się będą jakby rozsadzać od środka. Uczucie cieżkości i wzdęcia murowane.
 

Red_Rose89

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2017
Posty
15
Punkty reakcji
1
Gazowana sprawia, że czujesz się ciężko i powoduje wzdęcia. Dlatego dietetycy polecają wodę niegazowaną
 

Habubu

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2016
Posty
19
Punkty reakcji
1
Red_Rose89 napisał:
Gazowana sprawia, że czujesz się ciężko i powoduje wzdęcia. Dlatego dietetycy polecają wodę niegazowaną
Dokładnie, wystarczy to samemu sprawdzić - spróbuj np biegać albo ćwiczyć na siłowni i pij wodę gazowaną, a następnego dnia pij niegazowaną - sama dostrzeżesz różnicę i dyskomfort przy gazowanej :)
 

adii

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2017
Posty
202
Punkty reakcji
23
Wiek
27
Tananek napisał:
Ja piję wodę średnio gazowaną i niegazowaną. Jestem pod opieką dietetyka i wiem, że nie ma przeciwwskazań do picia wody z bąbelkami. To tylko gaz, ujdzie z organizmu ;)
Tak jak mówisz, nie ma żadnych obaw jeżeli chodzi o picie gazowanej wody lub niegazowanej. Chociaż jeżeli mam coś od siebie dać, to mi o wiele ciężej ćwiczy się popijając wode gazowaną nijeżeli popijałbym niegazowaną. To już zależy od predyspozycji ciała człowieka chyba. :pokrecony:
 

adii

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2017
Posty
202
Punkty reakcji
23
Wiek
27
ale gazy i tak są wydalane z organizmu, więc to nic nie szkodzi, tylko ja np podczas ćwiczeń źle czasem znoszę jak popijam wodę gazowaną, chociaż nie przeszkadza mi ona az tak bardzo.
 

kaja8

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2014
Posty
76
Punkty reakcji
2
Osobiście nie przepadam za wodą gazowaną, bo czuję się po niej ociężała, a za dużo bąbelków powoduje u mnie wzdęcia. Od niedawna piję białą Piwniczankę i teraz czuję się już lekko, komfortowo, a wodę pije o każdej porze dnia.
 

azetka

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2017
Posty
13
Punkty reakcji
0
A ja najbardziej lubię zieloną Piwniczankę. Ma super smak i dużą dawkę magnezu.
 

Monia101

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2017
Posty
130
Punkty reakcji
0
Dokładnie, bąbelki nie są zdrowe dla naszych brzuchów, niepotrzebne to nam. Lubię wodę gazowaną, ale tak lekko, leciutko, taka myślę, że jest ok.
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Potem mamy takie ogormny brzuch to gazie, przynajmniej u mnie tak jest. Poza tym nie lubue wody gazowanej juz lepsza jest kranówka :D
 

Monia101

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2017
Posty
130
Punkty reakcji
0
Zgadzam się, ja tez piję kranówkę, po co produkować tony plastiku? Niedługo w nim utoniemy!
 

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
Jeśli ktoś nie lubi wody niegazowanej,zawsze może pić wodę z wciśniętą cytryną. Właśnie ja wypijam dziennie 2 litry przefiltrowanej wody z wyciśniętą całą cytryną.A woda niegazowana jest dużo zdrowsza od tej gazowanej. Zresztą np woda mineralna Muszynianka magnetowo-wapniowa ,niskonasycona jest bardzo dobra,Posiada też dużą ilość wodorowęglanów, które regulują procesy trawienne. Polecam posmakuje. :)
muszynianka-woda-mineralna-niskonasycona-1-5-l-woda-napoje-kawa-i-herbata_0.jpg
 

Magdalena787

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2017
Posty
24
Punkty reakcji
0
Wydaje mi się że po gazowanej wodzie wzdyma mi brzuch i mam taki balon
 

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
Magdalena787 napisał:
Wydaje mi się że po gazowanej wodzie wzdyma mi brzuch i mam taki balon

Bo to prawda,tak się dzieje kiedy się wypije gazowaną wodę.
 

kaja8

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2014
Posty
76
Punkty reakcji
2
Woda gazowana podobno powoduje wzdęcia, nagromadzenie się gazu w jelitach. Ja też bardzo długo nie mogłam się przekonać do zwykłej wody niegazowanej. Najbardziej smakuje mi woda zielona i biała Piwniczanka. Najchętniej piję ją z cytryną. Uwielbiam rano obudzić się szklanką wody z cytryną, oczyszczam w ten sposób organizm z toksyn. Pijąc około 2 litrów wody dziennie dostarczam organizmowi idealną proporcję minerałów
 
Do góry