Dlaczego akurat woda niegazowana ?

I

Ilona741

Guest
1. Także nie przepadam za wodą niegazowaną. Przecież wody są bezkaloryczne, nie zawierają barwników, konserwantów ani dodatków. Gazowana jak i niegazowana woda doskonale radzi sobie z gaszeniem pragnienia i nawadnianiem organizmu.
2. Ważne by wybierać wody średnio- i wysokozmineralizowane ponieważ wtedy mamy szansę dostarczyć organizmowi pierwiastków takich jak wapń, magnez i sód. Jedynie osoby z problemami zdrowotnymi zdecydowanie powinny wybierać wody niegazowane ponieważ, wody gazowane mogą powodować dyskomfort w przewodzie pokarmowym i wpływać negatywnie na osoby z chorobą wrzodową.
 

nierannyptaszek

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2013
Posty
213
Punkty reakcji
0
Z tą różnicą, że te dodatki smakowe, o których pisałem są przeznaczone przede wszystkim dla osób, które są na diecie.
 

jadwiga100

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2015
Posty
21
Punkty reakcji
0
Woda gazowana jak i niegazowana nie zawiera kalorii. Przeciwwskazania picia gazowanej wody dotyczą osób z chorobą wrzodową żołądka, tendencją do wzdęć oraz refluksem żołądkowo -przełykowym. Picie gazowanych napoi jak i wody nasila objawy tych chorób. Nie jest polecane by małym dzieciom podawać wodę gazowaną ponieważ może powodować bóle brzucha. Z osobistych doświadczeń mogę powiedzieć, że woda gazowana lepiej orzeźwia i sprawia że chce mi się mniej pić. O tym czy woda jest dobra czy zła nie decyduje gaz, a zawartość składników mineralnych zawartych w litrze wody.
 

Osmiorniczka

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2014
Posty
94
Punkty reakcji
5
wiecie ja tam uważam że nawet jak ktoś ma problem z piciem wody niegazowanej to jeśli ma odrobinę zaparcia i samodyscypliny to da radę się do niej przyzwyczaić nie tylko właśnie wyżej wspominanymi dodatkami do wody ale także można przecież dorzucić coś własnego jak cytrynka , miód , imbir według uznania.
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
Mi gazowaną pije sie zdecydowanie lepiej, ale mam po niej wzdęcia :/
 

jadwiga100

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2015
Posty
21
Punkty reakcji
0
Osmiorniczka napisał:
wiecie ja tam uważam że nawet jak ktoś ma problem z piciem wody niegazowanej to jeśli ma odrobinę zaparcia i samodyscypliny to da radę się do niej przyzwyczaić nie tylko właśnie wyżej wspominanymi dodatkami do wody ale także można przecież dorzucić coś własnego jak cytrynka , miód , imbir według uznania.
Oczywiście, że da się przyzwyczaić do wody niegazowanej. Jednak jeśli nie ma żadnych poważnych wskazań to po co się zmuszać do czegoś czego nie lubimy. Dobrym pomysłem jest polepszanie smaku wody naturalnymi dodatkami. Cytryna znacznie poprawi smak i zapach wody, dzięki temu będzie lepiej nam ją pić. Do tego zestawu można dodać także listki mięty i orzeźwiający napój gotowy. Zdecydowanie lepiej wybierać zwykłą wodę i samemu dodawać do niej dodatki niż kupować wody smakowe. Mają one dużo sztucznych polepszaczy smaku. Często pijąc wody smakowe zamiast gasić pragnienie to chce nam się po nich jeszcze bardziej pić.
 
D

Dorka123

Guest
Wody smakowe to przede wszystkim nie wody, a napoje z masą cukru. Lepiej pić samą wodę i ewentualnie dodawać dodatki smakowe, cambridge ma nawet takie gotowe, jagodowy i chyba pomarańczowy.
 

jadwiga100

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2015
Posty
21
Punkty reakcji
0
nerotka napisał:
A co myślicie o wodzie wysokozmineralizowanej?
[SIZE=11pt]Wody wysokozmineralizowane przeznaczone są dla osób prowadzących aktywny tryb życia, uprawiających sporty oraz na upalne dni. Pocąc się tracimy z potem składniki mineralne. Możemy je uzupełnić wodami wysokozmineralizowanymi. Jednak należy pamiętać o tym, że zbyt częste picie tego rodzaju wody nie jest dobrym pomysłem. Nasycenie tego rodzaju wód jednym lub kilkoma składnikami jest na tyle wysokie. Picie zbyt dużej ilości wody zawierającej składniki mineralne może spowodować przedawkowanie i zaszkodzić zdrowiu.[/SIZE]
 
S

Shanea

Guest
dobrze mówisz nadmiar minerałów może niekorzystnie wpływac np. na serce, podobnie jak niedobór
 

cherry_blossom

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
47
Punkty reakcji
0
Ja z kolei słyszałam inną teorię - w wodzie gazowanej jest po prostu mniej wody. Szklanka wody niegazowanej to 100% wody. A w szklance gazowanej jakiś % objętości to dwutlenek węgla, więc samej wody jest proporcjonalnie mniej, a przy tym woda gazowana bardziej wypełnia żołądek. To wszystko powoduje, że w rezultacie pijemy mniej samej wody i nie nawadniamy się tak jak powinniśmy.
 
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
19
Punkty reakcji
0
cherry_blossom napisał:
Ja z kolei słyszałam inną teorię - w wodzie gazowanej jest po prostu mniej wody. Szklanka wody niegazowanej to 100% wody. A w szklance gazowanej jakiś % objętości to dwutlenek węgla, więc samej wody jest proporcjonalnie mniej, a przy tym woda gazowana bardziej wypełnia żołądek. To wszystko powoduje, że w rezultacie pijemy mniej samej wody i nie nawadniamy się tak jak powinniśmy.
możne coś prawdy w tym jest! ja z reszta i tak nie potrafię wypić tyle gazowanej wody, co niegazowanej, bo wydaje mi się już mi się więcej tego gazu nie zmieści w brzuchu! zgadzam się, że nacodzien najlepiej pic zwykła wodę, bez cukru, konserwantów i barwników, są jednak takie sytuacje, kiedy zwykła woda nie pomoże, jak np.biegunka, wymioty, intensywny wysiłek fizyczny, kac, a wiec zawsze, kiedy ryzyko odwodnienia jest większe, wówczas trzeba podać organizmowi doustne środki nawadniające, które oprócz wody zawierają także niezbędne elektrolity wspomagające proces nawadniania i właściwej pracy organizmu.
 

DiabloPuszysta

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2016
Posty
33
Punkty reakcji
2
Ja czytałam, że dwutlenek węgla - czyli bąbelki w wodzie hazowanej, po prostu utrudnia zrzucanie tkanki tłuszczowej
 

kaja8

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2014
Posty
76
Punkty reakcji
2
Piję wodę mineralną chyba od zawsze. Zwykle piję bez żadnych dodatków, a jeżeli już to tylko z sokiem domowego wyrobu. Taka woda jest z całą pewnością zdrowsza od wody smakowej. Przecież mineralna zawiera najlepiej przyswajane składniki. Wystarczy przeczytać etykietę na butelce i już mamy bogactwo od matki natury. Wybrałam Piwniczankę średnio mineralizowaną, ponieważ jestem jej smakoszem, ale czasami napiję się też innej wody.
 

krista

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2016
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja nie przepadam za wodą gazowaną, jakoś nigdy nie mogłam się do niej przemóc ;), wody typowo smakowe również nie są dla mnie. W lipcu przekonałam się do wody Veroni Energy. Ma w sobie domieszkę naturalnej kofeiny, więc sprawdza się po treningu lub w trakcie pracy, jak już energia siada ;).
 

Tananek

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2015
Posty
72
Punkty reakcji
4
Ja piję wodę średnio gazowaną i niegazowaną. Jestem pod opieką dietetyka i wiem, że nie ma przeciwwskazań do picia wody z bąbelkami. To tylko gaz, ujdzie z organizmu ;)
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
331
Punkty reakcji
3
Ujdzie, owszem, tylko którędy BB)
Ja wolę niegazowaną, najlepiej taka z minerałami i elektrolitami od razu, lepiej nawadnia, szczególnie na siłowni się sprawdza. U nas kupuję taką veroni hydration, bez cukru i kalorii, a doskonale zastępuje napoje izotoniczne.
 

elian

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2013
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
52
Miasto
Krosno
Myślę, że lepiej pić naturalne soki lub wodę niegazowaną z dodatkiem cytryny i miodu. Taka woda nawodni organizm, odkwasi i oczyści z toksyn. Ja piję chlorofil w płynie lub wodę Coral Mine, na zmianę z sokiem z cytryny. Sama woda wbrew pozorom odwadnia organizm zamiast nawodnić. Mogą te być domowe kompoty, takie mniej słodzone, rozcieńczone. Jeśli woda ze sklepu to polecam piwniczankę. Zawiera magnez i wapń w odpowiednich proporcjach, bo sam wapń, bez magnezu się nie wchłania. Ma też dobry smak, można też na jej bazie robić różne koktajle. Dobre są też koktajle warzywne i owocowo - warzywne, bo dodatkowo zmniejszają głód.
 
Do góry