Dlaczego akurat woda niegazowana ?

izuniakn

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2007
Posty
354
Punkty reakcji
0
Hej. Zaczynam się odchudzać od dziś, no i często widziałam, że osoby na diecie piją wodę niegazowana, dlatego pytam DLACZEGO ?
Dlaczego to nie może być woda gazowana ? Ja porostu nie lubię wody niegazowanej, ponieważ czuję się jak bym piała "kranówę" :bag:
Czym woda niegazowana rózni się gazowana w czasie diety ?
 

Karotka23

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2005
Posty
189
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
z grodu Kraka
prawdopodobnie dlatego że gazowana powoduje wzdęcia bo gaz zbiera się w jelitach i tak naprawde nie widać efektu bo brzuch jest wzdęty:) możesz spróbować odgazować wodę gazowaną przez otwarcie i zostawienie np na noc. smak trochę inny od niegazowanej a bąbelków już nie ma:)
 

niewyspana

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2008
Posty
294
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
-> Śląsk
Hmm, też nie wiem dlaczego. Wiem, że gaz wypłukuje wapno z kości, bodajże, ale co to ma wspólnego z dietą?
Gdybym chciała się odchudzać, piłabym raczej gazowaną, bo po niej ma taie jakby uczucie sytości, pełny brzuch, i nie czułabym potrzeby np. podjadania ;)
 

fijolek817

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
woda gazowana:
1 zwieksza uczucie głodu...
2 powoduje wzdecia brzucha
 

Avior

Bywalec
Dołączył
16 Kwiecień 2009
Posty
1 009
Punkty reakcji
96
Mit. Dodatek dwutlenku wegla nie ma żadnego znaczenia. Wszelkie efekty uboczne są raczej subiektywnym odczuciem. Są ludzie wrażliwi na "bąbelki", ale bez przesady. Po prostu uważaj, żeby się nie zapowietrzyć przy piciu. Odgazowanie wody gazowanej powoduje, że otrzymujemy wodę niegazowaną. Jedyne, co ma naprawdę znaczenie przy doborze wody (ale nie przy diecie odchudzającej) to jej skład chemiczny (zawartość minerałów).

Gaz wypłukuje wapno z kości? Mnie uczyli, że przyswajalność wapnia zmniejsza sód. Wprawdzie na wodę gazowaną mówiono kiedyś "woda sodowa", ale gaz to poczciwy CO2, lepiej uważac na spożycie soli.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Szklanka gazowanej wody przed śniadaniem zmniejsza uczucie głodu.
Przy diecie warto zwrócić uwagę na to, czy aby na pewno pijemy wodę mineralną, a nie źródlaną.
 

krystynadal

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2014
Posty
107
Punkty reakcji
1
wody mineralne nie dziela sie gazowane badz nie, ale na wysoko i nisko zmineralizowane, gdyz babelki maja naturalne (jesli sie myle prosze niech mnie ktos poprawi). ja pijam zielona piwniczanke bo ma dobry sklad http://www.piwniczanka.com.pl/#sklad_wodyz tymze o ile nie potrzyma sie jej przez jakis czas odkreconej, sprawia wrazenie gazowanej.
 

Karolcia88

Administrator
Członek Załogi
Administrator
Moderator
Dołączył
19 Kwiecień 2015
Posty
81
Punkty reakcji
11
Na początek dnia to dobra jest woda przegotowana z cytryną.
 

Yo_lanta

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2014
Posty
198
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Świnoujście
Woda gazowana rozpycha brzuch :) jeśli masz problem z piciem niegazowanej dodaj do niej cytryny , miodu to ułatwi picie.
 
D

Dobrawa

Guest
No powiem wam, że teorii jak widzę wiele ale nie wiem sama ile z nich jest prawdziwych. Ja akurat nie lubie wody gazowanej bo wlasnie rozpycha mi żołądek i potem mam wrażenie, że ejstem wiecznie głodna. Co do propozycji to może pij wode niegazowaną z dodatkami smakowymi w postaci suplemenetów? Ja dodaje do wody takie z diety Cambridge i nie dość że smaczne to jeszcze wspomaga twąją walkę z wagą :)
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
331
Punkty reakcji
3
co to za dodatki? Nie zawierają kalorii, cukru itp?
 

Osmiorniczka

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2014
Posty
94
Punkty reakcji
5
Bardzo smaczny jest ten dodatek o smaku jagodowym, a Ty Dobrawa jaki najbardziej lubisz?
 

nierannyptaszek

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2013
Posty
213
Punkty reakcji
0
Od siebie dodam tyle, że te dodatki smakowe do wody są bardzo dobre, smaczne przede wszystkim. Wypróbowałem wszystkie dostępne smaki.
 

B_S_

Admin
Członek Załogi
Administrator
Moderator
Dołączył
14 Kwiecień 2015
Posty
112
Punkty reakcji
24
Miasto
łódzkie
nierannyptaszek napisał:
Od siebie dodam tyle, że te dodatki smakowe do wody są bardzo dobre, smaczne przede wszystkim. Wypróbowałem wszystkie dostępne smaki.
Dodatki smakowe na pewno sprawiają, że woda jest smaczna. Tylko co stoi za tymi wspomnianymi dodatkami smakowymi? Cukier, dużo cukru, który już nie jest taki wspaniały dla naszego organizmu :(. Ciężko jest przestawić się z słodkich napojów na wodę mineralną, ale na pewno warto dla swojego zdrowia.
 

fiska

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2015
Posty
122
Punkty reakcji
3
Ja w ogóle nie mogę pić wody, jest mi po niej po prostu niedobrze. Schudłam masę kilogramów pijąc zamiast wody kefir. Ale wypijałam litr dziennie. Jedyny jaki byłam w stanie przyswoić, to była Tola z Biedronki. No i po kefirze nie chciało mi się jeść :)
 
Do góry