Dla wszystkich przyszlych mam - wyprawka dla dziecka itp

Z

zyla_zbanowany

Guest
anetadobrowiak napisał:
Słyszałam o nich. Podobno takie rajstopy są bardzo obcisłe!

Po porodzie będę pewnie cała obolała, żylaki wyjdą i pewnie nawet ruszyć się nie będę mogła. Tak przynajmniej było po moim pierwszy porodzie, więc drugi pewnie nie będzie lepszy... I tak obcisłe, grube pończochy mi pomogą? Wydaje mi się, że jeszcze gorzej będę się czuła...
Aneto, masz rację, prawdziwe, medyczne rajstopy przeciwżylakowe są bardzo obcisłe, jednak właśnie dlatego są skutecznie. Ze względu choćby na grawitację, bardzo często krew wolniej płynie w stronę serca, czyli do góry (od stóp do serca). Dzięki zmiennemu uciskowi (silniejszy przy kostce, słabszy na udzie) poprawia się krążenie. Szczególnie, gdy leżysz w szpitalu mogą pojawić się np. skrzepy na skutek słabszego krążenia. Mając pończochy medyczne takie ryzyko maleje.
 

Oliwka3008

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2017
Posty
2
Punkty reakcji
0
Drogie mamy a kupowałyście może dla swoich pociech gniazdka niemowlęce? Ja zachęcona opiniami koleżanek zamówiłam takie ze sleepee.pl i muszę przyznać że fajnie to wygląda. Całkiem przyjemne w dotyku, ładny design i wysoka jakość wykonania;) Widać że jest bezpieczne- mam nadzieję ze mojemu maluszkowi przypadnie do gustu:D
 

Natkaaa

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2017
Posty
6
Punkty reakcji
0
Ja z tej firmy mam pościel i kocyk dla mojego maluszka;) faktycznie jakość świetna i materiał bardzo przyjemny;)!
 

kolorwamadzia

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2015
Posty
31
Punkty reakcji
0
Dla każdej mamy polecam woreczki do przechowywania pokarmu Lonsinoh ja je kupowałam na stronie sklepu almamed coś około 45 zł i tu na almamed były najtańsze. Testowałam wiele woreczków ale te są super mocne i można je używać wielokrotnie.
 

Holiczka

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2014
Posty
89
Punkty reakcji
1
Ja żałuję że tak późno się zdecydowałam na chustę do noszenia dzieci.
A co do samej wyprawki, w sieci jest wiele list, ale życie i tak swoje zwerfikuje...
 

malwa1990

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2017
Posty
106
Punkty reakcji
0
No i ja właśnie chciałam pytać o te gniazdka czy warto je kupować czy nie. Na instragramie właśnie widziałam takie gniazdko jak mówisz w piękne kwiaty i się nad nim zastanawiałam. Akurat urodzi nam się dziewczynka. Tylko zastanawiam się czy to nie jest zbędny wydatek
 
Do góry