Dołączył
3 Kwiecień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam,

Mamy bezpłatną propozycję dla nastolatków z Krakowa i okolic, które chciałaby lepiej sobie radzić w kontakcie z ludźmi.

Wiadomo, że kontakty z innymi ludźmi to bardzo ważna sprawa - a w okresie dojrzewania człowiek się uczy tworzyć fajne, bliskie więzi. Czasem ma z tym kłopot - bo jest nieśmiały; bo się zraził; bo jest w towarzystwie, które opiera się bardziej na udawaniu kogoś kim się nie jest; bo nie wie o czym rozmawiać z innymi, żeby pogłębić znajomość. Trudniej wtedy się z kimś zaprzyjaźnić czy zacząć się z kimś umawiać i tworzyć związki. Jeśli nie układa się w tych sprawach, to mniej się chce w innych - brakuje motywacji do nauki, nawet zainteresowania nie cieszą, albo zaczyna się myśleć o sobie, że jest się jakimś takim nieciekawym człowiekiem - samoocena zaczyna lecieć w dół. Dodatkowo w tym momencie życia trudniej czasem się dogadać z rodzicami, bo dzieckiem już się nie jest, ale dorosłym też jeszcze nie.

Wszystkie te sprawy są bardzo ważne, bo wpływają na nasze zadowolenie z siebie, z życia. Od tego, jak nam w nich idzie zależy to, czy w dorosłości nadal będziemy średnio zadowoleni, czy będziemy umieć zrobić tak, żeby mieć w miarę fajne życie.

To, jak sobie radzimy z tymi wyzwaniami zależy od naszych umiejętności i wiedzy o sobie oraz innych ludziach, które nabywamy w ciągu życia na bazie doświadczeń, wychowania itp. Wniosek - można się nauczyć tworzyć bliskie więzi, nawet jeśli ktoś ma do tej pory kłopoty w tej sprawie. Potrzebny jest trening i wiedza, co jest ok, a co trzeba zmienić; jak radzić sobie z emocjami.
Stąd wziął się pomysł młodzieżowych grup wsparcia, które mają to umożliwiać. Zajęcia odbywają się w stałym składzie (ok.12 osób), w stały dzień od 17tej do 20tej, ze stałym prowadzącym (psycholog). Trwają do końca roku szkolnego.
W tym momencie zapraszamy na ostatnią już grupę w tym roku szkolnym, która będzie się spotykała we CZWARTKI.
Zaczynamy 12.04.2012. Zainteresowanych prosimy o szybki kontakt, bo najpierw umawiamy się na rozmowę wstępną, żeby opowiedzieć o programie, aby każdy wiedział, co się dzieje na takich zajęciach, pytamy też o sprawy, nad którymi ktoś chce pracować.

Miejsce: Małopolski Ośrodek Fundacji Praesterno, Al. Pokoju 7, Kraków.
Kontakt: 12 294 1950 między godz.15 a 20 albo na miejscu między godz.15 a 17tą.

strona internetowa w budowie: krakow.praesterno.pl, www.praesterno.pl
 
Do góry