Disk boot failure, insert system disk

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Za każdym razem kiedy próbuję wejść do systemu pojawia mi się taki właśnie komunikat - co to znaczy ? Dodam tylko, że wszystko jest podłączone ( chyba prawidłowo ) z wyjatkiem stacji dyskietek.
 

michalkortas

Bywalec
Dołączył
30 Czerwiec 2008
Posty
1 509
Punkty reakcji
52
Wiek
16
Albo nie wykrywa dysku z systemem, albo zaginęła partycja systemowa. Przy jakiej okoliczności zaczęło Ci się to pojawiac?
 

MatMax

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2008
Posty
55
Punkty reakcji
2
Wiek
35
Jeżeli nie jest uszkodzony dysk twardy ani płyta główna to zalecam lekarstwo - format dysku i wgranie od nowa systemu ewentualne odzyskiwanie.
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Albo nie wykrywa dysku z systemem, albo zaginęła partycja systemowa

Jak to należy sprawdzić ?

Przy jakiej okoliczności zaczęło Ci się to pojawiac?

Wcześniej pojawaiał mi się inny błąd - Floppy disk fail ( 40 ) . Wyjęłam zatem z komputera stację dyskietek i zmieniłam ustawienia w Biosie przy - Drive A na None i przy Floppy Disk na Disabled . I jeszcze gdzieś tam, ale już nie pamiętam co - chyba paramety dysku :pokrecony: Coś takiego 1,44MB in 3.5.
 

proxy92

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2008
Posty
790
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Nie ma innej opcji - popsuł się Twój system operacyjny. Nic nie zrobisz oprócz formatu. Przykro mi.
 
K

krzysztofandraszak

Guest
Za każdym razem kiedy próbuję wejść do systemu pojawia mi się taki właśnie komunikat - co to znaczy ? Dodam tylko, że wszystko jest podłączone ( chyba prawidłowo ) z wyjatkiem stacji dyskietek.
Byłoby łatwiej cokolwiek powiedzieć, gdybyś zrobiła zdjęcia swoich ustawień w biosie (może faktycznie coś niepotrzebnie pozmieniałaś, ale nie sądze) oraz przede wszystkim tego komunikatu z konkretnym opisem w którym momencie uruchamiania komputera się to pojawia.

Zrób ten format na wypadek, gdyby coś faktycznie było nie tak z partycją systemową. Zanim się do tego zabierzesz - sprawdź czy dysk jest prawidłowo podłączony.

Dokładnie sprawdź kabelki - czy są podociskane:) Sprawdź też, czy nie masz włożonej płyty, jakiegoś pendrive'a czy cos w ten deseń :)

Dodatkowo - rada z internetu:
Jak włączysz komputer to dotknij dysku i sprawdź czy czujesz wibracje. Jeśli nie to dysk masz zepsuty. Pomocne może okazać się także stwierdzenie czy dysk nie wydaje podczas włączania nietypowych dźwięków (np. stukania).

Jeżeli to nie pomoże to... Najlepiej będzie jak po prostu zaniesiesz blaszaka do kogoś, kto zajmuje się "robieniem" komputerów i pozwolisz mu się tym pobawić :)

Z bardziej zaawansowanych opcji mogę wymienić następujące (ale zastrzegam, że co do nich nie wypowiadam się autorytatywnie! Równie dobrze to, co zaraz napiszę to mogą być bzdury.)

1. Może masz źle ustawione zworki na dysku? Zdaje się, że powinny być na master i być może, jeżeli masz na slave to może to powodować problem.
2. Możesz mieć też namieszane w ustawieniach w biosie, przede wszystkim:
a) IDE primary master albo coś podobnego - powinno zawierać nazwę Twojego dysku twardego.
b) W menu bootowania HDD powinno być uwzględnione.
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Zamieniłam tylko te ustawienia, które ( jak myślę ) były konieczne. System jest dobry bo był przeinstalowywany więc nie sądzę żeby o to chodziło.
 
Do góry