Dietetyk w Warszawie

ilkas

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
307
Punkty reakcji
6
Miasto
Kraków
Szukam dobrego dietetyka. Czuję, że nie dam już dłużej rady ogarnąć sama swojej wagi.
Co chwilę stosuję jakieś "diety cud", ale nic z tego nie wychodzi. Czasami efekt jojo mnie przeraża i odechciewa mi się kolejnych diet. Co robię nie tak?
 

KarolaZ

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2013
Posty
43
Punkty reakcji
1
właśnie chyba poszukanie dietetyka jest tutaj bardzo dobrym krokiem... bo jak widać, sama nie bardzo sobie z tym radzisz. skoro pojawia się efekt jojo tzn że dieta była albo źle dobrana, albo zbyt restrykcyjna, albo po diecie wracasz do starych nawyków żywieniowych...
ja bym też zaczęła od zmiany myślenia. nie myśl, że przechodzisz na jakąś dietę, tylko raczej, że zmieniasz nawyki żywieniowe. w tym pomoże Ci właśnie dietetyk. nauczy Cię podstawowych zasad żywienia, wskaże gdzie popełniasz błędy, powie co i jak robić... szukaj dietetyka, który spojrzy na Twój organizm i Twój problem całościowo, zaproponuje np jakieś badania. czasem nie możemy zrzucić wagi przez jakieś problemy zdrowotne czy hormonalne. Dietetyka nie polecę, bo ja osobiście u żadnego nie byłam, bo sama zawsze radziłam sobie z wagą i odżywianiem. Ale za Ciebie trzymam kciuki i wiem, że na pewno kogoś znajdziesz kto Ci pomoże.
 

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
Weź sobie poszukaj w necie Anetę Łańcuchowską. Od razu mówię, że ja u niej nie byłam, więc nie wiem gdzie przyjmuje i nie znam szczegółów :wink:
Oglądam natomiast jej program "pożegnanie z wagą" na tvn player i moim zdaniem jest to właśnie taka dietetyczka z prawdziwego zdarzenia. W programie mówi o zdrowym odżywianiu, ale też zwraca uwagę na aktywność fizyczną :excl: Pisałaś tylko o dietach, więc nie wiem jak u Ciebie z jakimiś ćwiczeniami czy ruchem. A to też jest przecież bardzo ważne :excl: Wydaje mi się, że ona mogłaby Ci pomóc, bo właśnie wydaje się być osobą, która tworzy wszystko w całość. A to przy zrzuceniu wagi jest bardzo istotne :)
 

ilkas

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
307
Punkty reakcji
6
Miasto
Kraków
Wpisałam tą panią w necie i ja ją kojarzę ! Nawet nie dawno była w "Kuchnia spotkań Ikea" i jakiś czas temu chyba ją widziałam w pytaniu na śniadanie, albo dzień dobry tvn (już nie pamiętam). Ciekawe czy można łatwo się do niej dostać skoro jest taka znana.
 

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
Nie wiem jak z dostaniem się do niej, ale próbuj :excl: Nawet jeśli będziesz musiała poczekać to moim zdaniem warto. Przynajmniej będziesz miała pewność, że trafiłaś do kogoś dobrego, a na takie wizyty warto czekać. Poza tym teraz święta, więc i tak pewnie umówisz się dopiero na styczeń, bo święta i rozpoczynanie diety to chyba wzajemnie się wyklucza hehehe :D :tongue:
 

ilkas

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
307
Punkty reakcji
6
Miasto
Kraków
Powiem Wam, że z końcem grudnia byłam u tej p. Łańcuchowskiej, jestem na diecie ponad 2 tygodnie i już widzę pierwsze efekty. Mały spadek wagi to jedno, ale wiadomo, że to dopiero początek więc tutaj nie ma spektakularnych zmian. Natomiast odkąd stosuję dietę rozpisaną przez dietetyczkę to widzę wyraźną poprawę w swoim samopoczuciu. Mam jakoś tak o wiele więcej siły, energia to mnie czasem rozpiera hehe. Przede wszystkim też po posiłkach czuję się dobrze, lekko, a nie tak jak wcześniej ociężale, że tylko spać mi się chciało. Zobaczymy co będzie dalej, ale póki co jestem bardzo podjarana tym wszystkim.
 
Do góry