Desert Fox

kaszan88

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2008
Posty
338
Punkty reakcji
15
Wiek
35
Miasto
Zielona Góra
Tataratata taratata Bonanzaa. Na wstępie, nie jestem żadnym lipnym użytkownikiem, przyłażącym tu się reklamować. Byłem tu zanim większość z Was tu była i co prawda nie pisałem od dłuższego czasu, ale to nic (chyba) :D

Na drugim wstępie, forum zmieniło się tak straszliwie, że nie umiem nawet zobaczyć kiedy byli tu ostatnio znani mi użytkownicy. Ogólnie lipa, bo za moich czasów forum było ładne, proste, czytelne. Teraz jest drzewo zwane lipą.

Dawno, dawno temu, jak jeszcze forum było przyjazne wyglądem i obsługą pisywałem tu w tematach totalnie spamerskich w dziale "gry użytkowników". Teraz zdarzy mi się napisać temat bardziej "wartościowy".

Otóż, zajmuję się robieniem gier. Mógłbym się nazwać Indie Developerem, ale nie czuję, żebym osiągnął jakiś mega sukces, więc nie przypisuję sobie takiego tytułu. Zrobiłem jednak jedną grę, która jest dość wysoka poziomem i jestem w trakcie tworzenia drugiej.

Pierwsza z nich, to.. (Uwaga, bo tytuł mega mocny) "Srututu-Forgotten Foe". Planszowe rpg robione ponad 3 lata. Gracz ma do wyboru 6 postaci (dwie na początku rozgrywki) i porusza się po planszy przypominającą planszę do monopolly składającej się z 64 pól. Na sam ekwipunek składa się 650 różnych ikon, przeciwników jest ponad 100. Walka przypomina troszkę desktop dungeons. Nie chcę się za bardzo rozpisywać, a i dwóch tematów nie chcę zakładać, bo wracam tu od czasu do czasu nie chcę bana za spam czy coś tam :p Gra darmowa, że hej, kierowana jednak do fanów rpg. Nie zastaniesz tam mega animacji czy fajerwerków. Rzut kośćmi, walka, akcja. Gra jest jednak BAAARDZO rozbudowana i daje wiele możliwości rozwoju postaci. Na razie jest tylko wersja angielska, jednak spolszczenie jest w drodze. (spowalnia je druga gra).

Screeny:
Archer.png
Scren_2.png



Druga gra jest w fazie produkcji. Jest to Alicja w Krainie Czarów, wzorowana na teatrze cieni. Prosta, platformówka, która nie stawia sobie za cel uprzykrzyć życie graczowi swoją trudnością. Stawiam w niej raczej na klimat. Staram się zrobić to tak, żeby nawet ludzie nie grający w gry mieli szansę ją przejść. Wyzwanie zacznie się, gdy ktoś zechce przejść grę i zobaczyć zakończenia alternatywne. Wtedy od początku gry będzie trzeba zbierać wszystkie gwiazdki, nie zabijać wrogów. W tle gra śliczna i nastrojowa muzyka, która nadaje kolorów, czarno-białej grafice :)

Screeny:
Blaa.png

Nowy_gameplay.png

Ogr_d.png


na koniec krótki gameplay:
http://www.youtube.com/watch?v=HnETsIwOPY0

Nie daję linków, bo przed napisaniem tematu ostrzegano mnie, że kapiszonuje się tu mordki za odsyłanie do innych portali. Srututka można znaleźć łatwo, a Alicja jeszcze nie jest nigdzie opublikowana. Piszę to tak informacyjnie. Może kogoś zainteresuje to, że gdzieś tam w Polsce siedzi sobie jakiś koleś i klepie kod po kilkanaście godzin dziennie robiąc gry niezależne.

W razie co, odpowiem na pytania, bo nie chce się aż tak rozpisywać (bardziej niż to)
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Srututu nie bardzo mnie interesuje - swoją drogą pomysłowy tytuł :D - ale Alicja wygląda naprawdę świetnie, z chęcią zagram.

Ostatnio sporo niezależnych twórców gier dodaje je na Steamie, myślałeś o tym?
 

kaszan88

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2008
Posty
338
Punkty reakcji
15
Wiek
35
Miasto
Zielona Góra
Jeżeli chodzi o greenlight, to ciężko się tam wybić, bo właśnie duuuużo jest gier niezależnych. Ogólnie jest ich na tyle dużo, że nawet robiąc darmową grę, ciężko ją rozesłać po sieci tak, alby była zauważona. Wpisowe na steam nie jest może duże, ale troszkę szkoda tak wywalić 400 zł. Na razie skupiłem się na tworzeniu gry. Potem zobaczę jak zostanie odebrana i wtedy będę kombinował :)

Srutka miałem na warsztacie steam, ale natłok gier tak duży, że byle produkcje spychają te lepsze w głąb czarnej dziury. Jest ich tak dużo i są tak często dodawane, że lecisz a nikomu nie chce się ich szukać. Filtr 99$ pewno wyklucza część słabych gier, ale jak mówiłem. Pierw skupiam się na skończeniu i dopracowaniu Alicji.
 
Do góry