dermokosmetyki na łuszczyce?

Peach

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
148
Punkty reakcji
5
Od jakiegoś czasu choruję na łagodną łuszczycę, niedawno w gazecie wyborczej czytałem na temat dermokosmetyków, niestety egzemplarz gazety przepadł, a podawali ta wyniki badań i statystyki, wniosek był taki, iż u niektórych to dają dosyć dobre rezultaty jeśli chodzi o leczenie objawów choroby. Czy ktoś z was miał styczność z takimi dermokosmetykami? Co to jest w ogóle?
 

ilkas

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
307
Punkty reakcji
6
Miasto
Kraków
dermokosmetyki wspomagają leczenie łuszczycy: np niwelują jej objawy. Przygotowuje się je z użyciem substancji naturalnych pochodzenia roślinnego i nie zawierające sterydów, więc są bezpieczne dla zdrowia. Na jednych działają bardzo dobrze na innych słabiej.
 

śliwka_33

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2011
Posty
12
Punkty reakcji
0
Miasto
wwa
ja bym Ci polecała piankę przeciwłupieżową Olpirox. Wiem, że łuszczyca to nie łupież, ale ta pianka ma wysoce skuteczne działanie łagodzące i pomaga w walce z łuszczącą się skórą. Ja stosowałam na podrażnioną skórę głowy, kiedy się okrutnie drapałam po jakimś niewłaściwym szamponie i szybko mi pomógł. A piszę to tutaj, bo ona jest do stosowania na całe ciało, nie tylko do skóry głowy.
 

syrcia

Lekarz - specjalista
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Dermokosmetyki to grupa kosmetyków opracowana przy ściesłej współpracy dermatologów, kosmetologów, chemików i innych specjalistów. W rezultacie powstaje produkt przypominający swym składem preparaty dermatologiczne, choć w rzeczywistości nie są lekiem w ścisłym tego słowa znaczeniu. Są one jednak zalecane do pielęgnacji skóry zdrowej, jak i wrażliwej, skłonnej do podrażnień.
Dermokosmetyki stanowią podstawę leczenia skóry łuszczycowej. Warto zaopatrzyć się w choć jeden preparat i zaobserwować efekty jego działania. W przypadku zauważenia poprawy wyglądu skóry warto będzie dokupić pozostałe preparaty.
 
A

Arowana14

Guest
Nie da się ukryć, że to paskustwo. Jednak nie załamujcie się, moja koleżanka miała łuszczycę i dziś w zasadzie nie ma po niej śladu. Także głowa do góry :) Zastanawiacie się pewnie jakie leki brała? Otóż znalazła w sieci preparat firmy CaliVita "VirAgo", z racji iż były o nim same pochlebne opinie postanowiła go zakupić. I bardzo dobrze zrobiła! Cena też jest atrakcyjna. Wcześniej kupowała Bóg wie jakie drogi preparaty i nic nie skutkowały. Ten jednak okazał się strzałem w dziesiątkę. Ważne jest również to, że zawiera on tylko i wyłącznie naturalne składniki dzięki czemu nie ma negatywnego wpływu na nasz organizm.
 

markettta

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
167
Punkty reakcji
0
Dużo substancji tłuszczowych pomocnych w leczeniu łuszczycy mają kosmetyki firmy decubal z serii dermokosmetyków.
 
Do góry