dekorator wnętrz

plasticnic

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2011
Posty
129
Punkty reakcji
0
Hello! Czy ktoś z Was miał już okazję korzystać z usług architekta bądź też dekoratora wnętrz? Jak wyglądała współpraca i jak oceniacie wynajmowanie takich osób do urządzania wnętrz?
 

Werka600

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
157
Punkty reakcji
2
No ja jeszcze nie korzystałam z takich usług ale nieco wiem na ten temat bo jestem po kursie architektury i dekorowania wnętrz i wiem jak powinna taka współpraca wyglądać - idealną sytuacją jest, gdy projektant od samego początku uczestniczy w tym procesie i koordynuje go do samego końca. Tak jest z tego co się orientuję w n-design.pl czyli w studiu projektowym z Wawy. A Ty skąd jesteś? Chcesz sobie urządzić dom z pomoca dekoratora?
 

naturat

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2011
Posty
6
Punkty reakcji
1
Ja nie jestem przekonany do takich usług, zresztą moja druga ładniejsza połowa :) odebrała by to jako zamach na jej gust i zmysł estetyczny.
 

Żywia

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2011
Posty
64
Punkty reakcji
4
Hello! Czy ktoś z Was miał już okazję korzystać z usług architekta bądź też dekoratora wnętrz? Jak wyglądała współpraca i jak oceniacie wynajmowanie takich osób do urządzania wnętrz?
Ja korzystałam, dość niedawno, z tym,że była to kuzynka męża. To, co zrobiła z poddaszem, to po prostu bajka - nasz synuś zadowolony, bo to jego pokój i sam cioci podpowiadał nieco. Ale czy bym wynajęła obcą osobę do urządzania mojego domu - wątpię. To ma być mój dom, w którym przede wszystkim ja będę czuła się dobrze, w moim guście i wygodny. Nie na pokaz i niekoniecznie trafiający wystrojem w panującą modę, bo dom to nie muzeum.
 

Werka600

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
157
Punkty reakcji
2
Fakt, dom to nie muzeum i służyć ma przede wszystkim domownikom bedąc swego rodzaju azylem. Nie widzę jednak nic złego w wynajęciu dekoratora, który zgodnie z naszymi upodobaniami zaprojektuje ładne i przytulne wnętrze.
 

natalia1986

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2011
Posty
222
Punkty reakcji
1
Wydaje mi się, ze to świetne rozwiązanie. Zarówno podczas urządzania sporego domu jak i małego mieszkanka. Zarówno w jednym i drugim potrzebny jest pomysł na wykorzystanie każdego skrawka mieszkania, tak żeby było sporo miejsca i przetrzeni. Poza tym architekci wiedzą, gdzie szukać fajnego sprzętu, mają układy ze sprzedawacami, wiec są w stanie załatwić jakieś rabaty, znają sprawdzone ekipy.
 

Klainfeld

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Dekoratorzy wnętrz przede wszystkim mają spore doświadczenie w prjektowaniu mieszkań i chociażby w związku z tym warto się w kimś takim spotkać i porozmawiać. Czasem zwykłe konsultacje wystarczą żeby wspólnie wpaść na dobry pomysł aranżacji wnętrza, nie trzeba od razu go zatrudniać - ewentualnie umówić się na jakąś kwotę za konsultacje. Sam jak robiłem remont konsultowałem się z jednym dekoratorem. Nie umówiliśmy się na współprace ale kilka pomysłów nam się spodobało.

pozdrawiam
K
http://omieszkaniu.blogspot.com
 

redbird

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
hej,
musze sie odezwać.
Dekorator wnetrz to ktoś kto dekoruje wnetrze tkaninami, kolorami, kwiatami, obrazami...
Projektant/architekt wnetrz to ktos kto zaproponuje funkcjonalny uklad pomieszczen, ergonomiczna kuchnie i lazienkę, mądre usytuowanie lózka, biurka, kanapy...

Żaden z nich NIE powinien narzucać swojej stylistyki tylko dopasowac wnetrze do potrzeb i oczekiwań inwestora.
Zatrudnienie projektanta czy dekoratora to NIE płacenie za dzieło wg jego widzi mi się tylko za idealne, ciekawe, fachowe! zaaranzowania mieszkania dla konkretnych uzytkowników, mieszkańców, zleceniodawców.

Ich wiedza powinna byc poparta wykształceniem i doswiadczeniem! co jest wygodne i praktyczne, co jest modne albo po prostu uniwerslanie piekne.

Ja tak pracuję.

Zyczę udanych aranzacji :)
 

rwtryb

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
650
Punkty reakcji
10
widzę, że ciekawe tematy macie tutaj :)
u mnie znajomi oczywiście przy kasie korzystali z usług takiej osoby, oczywiście on wiedział lepiej... zgodzili się na jego propozycje. Odwrotnie jak napisał redbird oni zgodzili się na jego warunki, narzucone i w tym miesiącu robią po swojemu.

Tak mi się wydaje, że większość ludzi tego nie potrzebuje. Wystarczy wejść na http://www.dekoral.pl/wizualizer/ i można się pobawić :D tylko trzeba umieć zdjęcie odpowiednio strzelić i nie potrzeba nikogo specjalnego. Jak rodzice szukali pomysłu do pokoju siostry to jej coś takiego na ścianę http://www.naklejkowicz.pl/?1147,naklejka-na-sciane-do-pokoju-dzieciecego kupili i też, wystrój jest za 15 zł z przesyłką :p

trochę szkoda kasy, żeby ktoś mi dom dekorował
 

luomo

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
336
Punkty reakcji
1
pewnie warto korzystać z dekoratorów wnętrz. Doświadczenie, kreatywność i niepowtarzalność projektów to jest to, co przemawia na ich korzyść, ale też fajnie jak projektanci wnętrz nie są drodzy, jak np n-design. fajne projekty i ceny niskie więc moim zdaniem warto skorzystać z takich usług.
 

Sexmisjonarka

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2012
Posty
13
Punkty reakcji
0
Ja korzystałam z usług architekta wnętrz-wcale nie jestem przy kasie, mam bardzo nieustawne mieszkanie=>słupy nośne w pokoju, ściany w miejscach w których postawiłby je tylko pijany, no ale czego się spodziewać po PRL'u....wracając do tematu są architekci, którzy dostosowują się do klienta a nawet wykonują jego projekty, modyfikując je (oczywiście przy konsultacji) w zależności od potrzeb technicznych. Tacy są 81.waw nie miałam z nimi żadnego problemu, z resztą gdyby mi architekt stawiał warunki to bym go zwolniła....
 
E

Ejan87

Guest
:) ja nie miałam okazji korzystać, ale sporo słyszałam o firmie N-design ;) mają dobrą renomę i sporo ciekawych projektów. Sama urządzając mieszkanie wzorowałam się na ich pomysłach, z czego jestem bardzo zadowolona.
 
J

jadwinia

Guest
a ja znam ludzi, którzy korzystali z usług tej firmy i są zadowoleni. N-design to naprawdę profesjonaliści w swoim fachu, dobiorą wszystko idealnie i pomogą od samego początku do końca ;) nawet pomagali w zakupach różnych dodatków do mieszkania, tak więc nie zostawiają klientów samych sobie ;p
 

Walencja1

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2012
Posty
28
Punkty reakcji
0
Ja korzystałam z usług profesjonalnego biura zajmującego się wystrojem wnętrz i jestem bardzo zadowolona ;) Ceny są przystępne a moje mieszkanie wygląda naprawdę dobrze. Przy wyborze kierowałam się opinią znajomych. Też korzystali z tego samego biura i polecali.
 

vitald

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2019
Posty
11
Punkty reakcji
0
Witajcie. Niedawno kupilismy mieszkanie od dewelopera. W zalaczniku do aktu jest specyfikacja mieszkania z jego aranzacja tzn.z usytuaowaniem prysznica, wanny, toalety i dwoch umywalek. Wchodzac ostatnio na budowe zauwazylam ze wszysykie podlaczenia sa zgodne z tym zalacznikiem natomiast jest podlaczenie tylko do jednej umywalki. Jak to sie ma do obowiazku dewelopera zrobienia dwoch podlaczen? Czy jezeli zaczne wymagac to wymiga sie mowiac ze to przykladowy rozklad i kazdy robi jak chce? Nadmieniam ze nie mam zadnych dokumentow mowiacych o rozkladzie instalacji kanalizacyjnych i innych. Co myslicie?
 

Karpatie

Zbanowany
Dołączył
28 Maj 2021
Posty
57
Punkty reakcji
1
Warto, ale tylko z usług kogoś naprawdę dobrego i najlepiej poleconego prze kogoś, kto już był zadowolony z pracy tego konkretnego dekoratora/architekta wnętrz.
Musisz też pamiętać, żeby jednak przejrzeć bardzo dokładnie ten wykonany projekt, bo mogą w nim być błędy i dobrze jest je wcześniej wyłapać.

Jeśli natomiast szukasz oryginalnych dekoracji do wnętrz, polecam stronę. Można kupić tam spory wybór dodatków oraz mebli.
7b35f1dfd21b0c8102ff56fc2050f761
 
Do góry