Debian w ogóle i w szczególe

cinek605

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2008
Posty
45
Punkty reakcji
0
Witam
Niedawno dowiedziałem się o systemie operacyjnym Debian. Może wie ktoś z Was coś więcej na temat tego systemu, jakieś screan'y, wymagania sprzętowe, gdzie go można zdobyć, i z jakimi kompami jest kompatybilny, ponieważ w żadnym urządzeniu nie wiedziałem sterowników do niego
Pozdro
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
http://www.debian.org/index.pl.html

wymagania myślę że na jakiś 386 byś go uruchomił bez problemu bez trybu graficznego.

screeny dla systemów linuxowych hmm to teraz ciekawe pytanie. W skrócie nie wiem czy da się na nie odp w ławy sposób.

on jest kompatybilny prawie ze wszystkimi architekturami.
 

cinek605

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2008
Posty
45
Punkty reakcji
0
No to dzięki. A mam takie jeszcze jedno pytanko, Nie wiesz gdzie mógłbym go teraz zdobyć, jakieś czasopisma czy coś w tym stylu. od razu mówie że ściąganie z neta odpada z powodu szybkości mojego łącza, nigdy bym chyba nie skończył :D
 

cinek605

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2008
Posty
45
Punkty reakcji
0
No dzięki Wam bardzo. Kupiłem Debiana na Allegro i zobaczymy jak sobie z nim poradze.
Dzięki i pozdrawiam
 

Scary

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2006
Posty
70
Punkty reakcji
0
Miasto
mam to wiedziec??
Jesli jestes poczatkujacy w linuksie (a co wnioskuje po twoich postach) to bedzie dla ciebie drogfa przez meke. To jest naprawde trudny system, ale przy odpowiednio duzej wiedzy inf i cierpliwosci sobie poradzisz.. A w ogole to mogles w wikipedi wpisac "debian" i tam mialbys ladnie opisane co i jak.

jesli dopiero zaczynasz z linuxem to lepiej zainstaluj Linux Mint albo Ubuntu

Co do ubuntu to nawet nie zly, ale dla poczatkujcych zdecydowanie lepszy bedzie Linux Mint. to distro ma w sobie wszystko co niezbedne do pracy zaraz po instalacji. Kodeki, flasha, jave, amaroka, wszystko. A nie kazdy ma neta (albo czas..) zeby dosciagac brakujacych czesci systemu do ubuntu lub debiana. Pozatym stabilnosc i przyjaznosc jest w mincie bardzo wysoka.


polecam rowniez stronne www.centrumiso.pl i jakilinuks.org
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Witam
Niedawno dowiedziałem się o systemie operacyjnym Debian. Może wie ktoś z Was coś więcej na temat tego systemu, jakieś screan'y, wymagania sprzętowe, gdzie go można zdobyć, i z jakimi kompami jest kompatybilny, ponieważ w żadnym urządzeniu nie wiedziałem sterowników do niego
Pozdro

debian jest systemem dla sredniozaawansowanych uzytkowników linuksa. Wymagania ma takie same jak wiekszosc dystrybucji czyli male :)

Pojdzie na wiekszosci kompów ze standardowymi czesciami, nie polecałbym tylko niektorych kart ati i sis .
 
Do góry