Dbanie o skórę

Jenx

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
Witam, zapewne niejeden był temat tego rodzaju, aczkolwiek każdy ma inne ciało, inną skórę, więc myślę, że takich pytań nigdy za wiele. Teraz przejdę do problemu ;)

Otóż przez gimnazjum przeszedłem jeden z gorszych trądzików jaki chyba można mieć. Wyleczyłem go dopiero w liceum, potem zająłem się bliznami. Twarz dziś wygląda dobrze, choć na pewno nie tak, jakbym chciał. Przebarwienia nie zniknęły całkowicie i zapewne nie zniknął już nigdy.

Jakie kosmetyki polecilibyście do takiej wrażliwej skóry po przejściach? Chodzi mi o takie kosmetyki do dbania na co dzień. Jakieś żele, toniki, kremy. Jak na razie używam tylko kremu 20+ z AA plus i jakiś delikatny krem na przebarwienia na noc. Twarz myję samą wodą bez żadnych toników, ale może coś polecicie? Ogólnie moja cera jest dość zmęczona i ma taką barwę trochę ziemistą. Chciałbym, żeby wyglądała świeżo. Dodatkowo przydałoby się coś przeciw starzeniu się skóry. Niby mam ten 20+ z AA ale używam go już jakiś czas i chyba nie jest jakiś wyjątkowo efektowny.

Dodam też, że na czole mam nieraz wrażenie, jakbym miał taki piasek... nie wiem co to, ale dosłownie w dotyku jest jak drobniutki piasek, tak jakbym miał posypaną skórę na czole piaskiem, to normalnie schodzi, ale zostają po tym malutkie czerwone kropki i często się długo utrzymują. Wiecie co to takiego?

Mam nadzieję, że panie też coś doradzą ;) Pozdrawiam.
 

Male World

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2012
Posty
485
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Jeśli chodzi o efekt zmęczonej cery to polecam Ci żel nawilżający z Oriflame, który dodatkowo delikatnie opala naszą twarz, cera dzięki niemu naprawdę nie wygląda na zmęczoną i nie jest to też nachalne opalenie. Moją recenzję na temat tego żelu znajdziesz tu: http://mw-maleworld.blogspot.com/2012/01/recenzja_31.html ,nie wiem tylko jak on będzie działać na cerę wrażliwą ale myślę, że nie powinieneś mieć z nim problemów. Cała prawie seria męska zasługuje na uwagę więc polecam się jej przyjrzeć.
 

anakra8

Nowicjusz
Dołączył
22 Wrzesień 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Na zmęczone oczy jest bardzo dobry żel z glinką z avonu. do tego polecam przemywanie twarzy płynem do higieny intymnej - to nie przesusza skóry a jednocześnie pozostawia ją świeżą i wyczyszczoną.
 

alalis

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Na zmęczone oczy jest bardzo dobry żel z glinką z avonu. do tego polecam przemywanie twarzy płynem do higieny intymnej - to nie przesusza skóry a jednocześnie pozostawia ją świeżą i wyczyszczoną.

Zgadzam się w 100%. Ten żel z glinką jest rewelacyjny
 

kreator007

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2008
Posty
42
Punkty reakcji
0
Ja używam kosmetyki z flosleku .Cała seria o nazwie flosmen. Zawsze coś tam dla siebie znajdę. Głównie z kremów.
 

Stylistgirl

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2012
Posty
24
Punkty reakcji
0
ja na twoim miejscu wybrałabym sie do kosmetyczki, która przygotuje dla Ciebie specjalny krem do pielegnacji skory twarzy i dekoltu; zapewne też poleci po obejrzeniu cery caly rytuała dbania o nią:) tzn ile razy stosować peeling i powie Ci jaki rodzaj masz stosować, co ile i jakiego typu maseczki masz uzywać itp. A odnośnie Flosleku, maja rewelacyjną ofertę kosmetyków, ja korzystam od lat z żeli pod oczy, lubię też piankę do mycia twarzy choc ciezko ja dostać.
 

klaraa1

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2013
Posty
21
Punkty reakcji
0
Z pewnością warto sobie kupić krem, by móc go stosować w domu. Jednak oprócz tego radziłabym wybrać się raz na czas na zabieg, który pozwoli odzyskać skórze jej właściwości. W Primavera Spa jest coś specjalnie przygotowanego: "Zabieg stworzony z myślą o mężczyznach, rozwiązujący problemy męskiej skóry: suchość lub nadmierne przetłuszczanie się, zmęczenie i osłabienia wywołane stresem. Po zabiegu skóra jest odżywiona, zregenerowana i elastyczna w dotyku."
 

GoskaFracka

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2013
Posty
27
Punkty reakcji
0
floslek pod oczy, oliwka bambino i folia spożywcza na nogi, balsamy albo masła na resztę ciała. :)
 

Osaico_pl

Zbanowany
Dołączył
7 Grudzień 2012
Posty
103
Punkty reakcji
0
Sa odpowiednie zabiegi aby pozbyc się cieni pod oczami,ale często jest to takze uwarunkowane genetycznie i ciężko będzie cokolwiek poradzić. Dobry krem także będzie tutaj jak najbardziej wskazany.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Przesadna higiena (częste mycie i kąpiele) pozbawia skórę naturalnej osłony - warstwy własnych, dobrotliwych żyjątek. Wtedy o uczulenia i AZS nietrudno.

Żartobliwie: Częste mycie skraca życie
 
M

Marm_zbanowany

Guest
Żartobliwie można tak powiedzieć,ale jednak mimo wszystko o higienę miejsc intymnych trzeba po prostu dbać aby potem nie miec problemów. Dbanie o skórę to też dieta i brak używek jak np zwykłe papierosy,to wazna kwestia.
 

Kingusia1992

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2014
Posty
43
Punkty reakcji
0
to prawda, trzeba zachować organizm w odpowiedniej formie cały czas, ale czy nie warto też od czasu do czasu zapewnić sobie jakiejś bardziej kompleksowej opieki, mam tu na myśli np ganbanyoku, na który sama chodzę raz na 2/3 miesiące, ekstra oczyszcza z toksyn, odpręża i regeneruje skórę... także takie jest moje zdanie ;)
 

marekmo

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2014
Posty
6
Punkty reakcji
0
Ja od lat stosuję kremu nawilżającego nivea - i nigdy nie miałem problemów z cerą.
 

Harti

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
Polecam robić peeling 2 razy w tygodniu - to pomaga m.in. na ten "piasek" na czole :)
 

Stonogaaa

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2016
Posty
4
Punkty reakcji
1
Też polecam peeling, szczególnie kawowy plus masło do ciała raz w tyg a tak normalnie to balsam :)
 

KiOrlowska

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2017
Posty
2
Punkty reakcji
0
U mnie bardzo fajnie sprawdziło się serum z witaminą C z perfecty. Wyrównuje koloryt skóry no i też bardzo dobrze nawilża. Ja stosuję i na noc i też pod makijaż, w obydwu przypadkach działanie jest świetne :)
 

Menua

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2017
Posty
32
Punkty reakcji
2
Każdy z nas ma inny rodzaj cery i kosmetyki powinny być dobrane indywidualnie do jej rodzaju, tak aby nie podrażniły oraz były skuteczne. Ja wolę zapłacić ciut więcej,a wybrać te sprawdzone o pewnym i bogatym składzie bez parabenów.
 

sylkamil

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2015
Posty
67
Punkty reakcji
0
Stonogaaa napisał:
Też polecam peeling, szczególnie kawowy plus masło do ciała raz w tyg a tak normalnie to balsam :)
albo olejki w kremie, bielenda ma taką serie i nawilżaja jeszcze lepiej niz zwykłe balsamy ;)
 

PatykPatryk

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2017
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ja mam krem i zel do mycia twarzy z bielendy only for man, krem bamboo detox fajnie nawilza i reguluje wydzielane sebum dzieki temu twarz mi sie nie swieci, a myje zelem carbo detox z weglem
 
Do góry