dąbrowa górnicza i okolice

A

Aulelia

Guest
To tam już się robi powoli nowe. A koło mosiru stare. A gimnazjum nr 1 jest w sumie jakby granicą.

jest wschod, joozefka {dżózefka}, kamień, brzeziny, łohohoh ile tego tam jest. SzarleY of course
 
A

Aulelia

Guest
żebym ja to wiedziała hehe ;) takie osiedle domy szeregowe... zdaje się, że Józefka :)
ale to było dawno, jak jeszcze siostra mieszkała u teściów ;)

Skoro Józefka to musiał być Kościół... :D. A szeregowce to raczej nie tam, bo tam są domki jednorodzinne... chociaż mało kiedy tam jestem.


:D




 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
a byłam pewna, że to ta dzielnica (może jakieś jej obrzeże), bo ta nazwa mi się kojarzy... no ale to dawno było ;) może to bliźniaki były, ale na pewno nie typowe jednorodzinne :)
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
A wracając do właściwego tematu... Słyszeliście o tym? :)

Nad dąbrowską Pogorią III i w parku Zielona będą atrakcje dla turystów

W połowie września pracownicy dąbrowskiej firmy PRB A. Pias-kowski i spółka rozpoczną gruntowną przebudowę Centrum Sportów Letnich nad jeziorem Pogoria III oraz ośrodka sportowego w parku Zielona. Dziś w tych obleganych przez turystów i plażowiczów z całego województwa śląskiego miejscach brakuje zaplecza rekreacyjnego, boisk, dróg dojazdowych i parkingów.

Dwa miesiące temu w ramach tej inwestycji wokół Pogorii III powstała już asfaltowa ścieżka rowerowa o szerokości 3 metrów, z której mogą też korzystać amatorzy jazdy na rolkach. Teraz nad brzegiem jeziora ma powstać cała infrastruktura sportowa, miejsca do wypoczynku oraz zaplecze dla ratowników wodnych.

Spore zmiany czekają także na amatorów aktywnego wypoczynku w parku Zielona. Tu rozbudowany zostanie budynek administracyjno-socjalny, gdzie powstaną wiaty na łodzie i kajaki. Nowością będzie ścianka wspinaczkowa oraz skatepark. Nowe boiska do siatkówki plażowej zyskają nie tylko oświetlenie, ale także system odwadniający. Dziś po obfitych opadach deszczu trudno z nich korzystać.

Projekt obejmuje także Będzin, Sławków i Siewierz, które mają zostać połączone z Dąbrową Górniczą siecią ścieżek rowerowych.

- To jedno z najważniejszych przedsięwzięć, oczekiwane przez mieszkańców całego regionu - mówi Lucyna Stępniewska z Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej. - Efekty prac pozwolą wypoczywać wszystkim w lepszych warunkach już w przyszłym sezonie letnim, a cała inwestycja ma być gotowa do końca przyszłego roku - dodaje.

Projekt kosztuje 28 mln zł, z czego prace na terenie Dąbrowy 24 mln zł. Dofinansowanie z funduszy europejskich to 5,5 mln zł.

Oświetlona promenada oraz molo
Nad Pogorią III ma powstać nowoczesne zaplecze rekreacyjne.
Będzie to m.in. przystań z miejscami do cumowania kajaków i rowerów wodnych. W budynku przystani swoje miejsce znajdą ratownicy wodni i inne służby, czuwające nad bezpieczeństwem wypoczywających. Pojawi się również oświetlona promenada spacerowa o długości 800 metrów, molo, a także kompleks sportowy z wielofunkcyjnymi boiskami, m.in. do siatkówki i koszykówki. Powstaną przebieralnie, sanitariaty. Na plaży wymieniony zostanie piasek.
Źródło: http://dabrowagornicza.naszemiasto....iii-i-w-parku-zielona-beda-atrakcje,id,t.html
 

Madzia310588

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
512
Punkty reakcji
3
Wiek
35
teraz w dabrowie duzo sie dzieje aż za duzo...jek chodzi o kregielnie to w nemo jest spoko bardzo mi sie tam podoba ale orion tez jest fajny nie wiem czemu ci sie tam nei podoba
 

kocury

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2010
Posty
1 013
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Miasto
Tam gdzie kończy się wszystko
Bo tam są sznurku :mruga: Taki motyw sprzed stu lat. Byłam w Fantasy Park w Sosnowcu, powiem fajnie i nie drogo 55 zł za godzinę. Jak się wybiorę następnym razem na uczelnię lub do ciotki to może3 to Nemo odwiedzę :)
 

Madzia310588

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
512
Punkty reakcji
3
Wiek
35
teraz dużo dzieje się w dąbrowie remontują dużo np;będzie o wiele lepsze przejście podziemnie z bajjerka po środku i nie widomi będą mieć lepiej i będą 4 rampy dla niepełnosprawnych za niedługo ruszą prace nad wybudowaniem 3 kartów tenisowych 2 do szkłosza większym parkinkiem i na początku gdzie zawsze stało wesołe miasteczko ma stanąć wielki budynek na parterze maja być sklepy jak w pogori na 1 piętrze mają być biurowce a na 2 mają być apartementowce zapowiada się ciekawie widać duże zmiany u nas maja nastapić
 

psyt2

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2010
Posty
33
Punkty reakcji
0
Wsitam .. chcialam sie zapytasc czy moze znacie tutajk w Dg lub w okolicy dobrego psychologa???

z góry dziekuje
 
Do góry