Da się schudnąć bez ćwiczeń?

maximum

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2014
Posty
178
Punkty reakcji
0
Pewnie, że się da. Tylko wtedy sylwetka nie jest tak ładna.
 

SuperMamaPola

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2018
Posty
43
Punkty reakcji
0
Można schudnąć w ten sposób, ale tylko ćwiczeniami ujędrnisz skórę :) najlepsze połączenie to dobra dieta i aktywność fizyczna. Osobiście polecam cateringi dietetyczne. Sama korzystam z Diet4U, dzięki czemu jem posiłki dopasowane do mojego stylu życia :)
 

niedzwiedzica

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2017
Posty
89
Punkty reakcji
2
Bez ćwiczeń to będzie bardzo bardzo trudno, chyba że się będzie jechało na głodówce, myśle że najważniejze to właśnie włączyć więcej ruchu, jeść zdrowiej, ograniczyć cukier, można do diety wproadzić błonnika więcej on zapycha żołądek i mniej chce się jeść ten jest całkiem fajny https://www.doz.pl/apteka/p126837-Plan_By_DOZ_Babka_Plesznik_i_Jajowata_200_gpomaga też obniżyć poziom cholesterolu we krwi
 

Fanita

Zbanowany
Dołączył
10 Październik 2016
Posty
63
Punkty reakcji
3
Pewnie że sie da :) wystarczy troche ruchu (nawet zwykły spacer) i odpowiednio zbilansowana dieta dopasowana do twojego organizmu :) Ja taką diete dostałam od dietetyka z Panaceum w Warszawie https://panaceum-waw.pl/Najpierw zrobiono mi badania oraz testy nietolerancji pokarmowej a potem uwzgledniajac moje mozliwoosci metaboliczne i zapotrzebowanie na mikro i makro elementy dopasowano profil zywieniowy. Trzymam sie go sztywno, nie podjadam itd i kg lecą :)
 

domi12

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2018
Posty
70
Punkty reakcji
2
Chudniemy w momencie gdy bilans kaloryczny jest ujemny, czyli spalamy więcej kalorii niż dostarczamy do organizmu. można więc schudnąć bez ćwiczeń jednak Twoje ciało nie będzie tak jędrne i kształtne, co więcej ćwicząc spalamy kalorie więc łatwiej osiągnąć zamierzony cel i efektywną figurę.
 

Oaza1

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2019
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiadomo, że się da, dobra dieta to podstawa ;) Ale warto się choć trochę poruszać, żeby ujędrnić ciało :) Co do diety to polecam dietę pudełkową. U mnie fajnie się sprawdza Wygodna Dieta. Posiłki są smaczne i zdrowe, a i cenowo wychodzi to wszystko bardzo fajnie.
 

Ziutka54

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2019
Posty
9
Punkty reakcji
0
Da się schudnąć bez ćwiczeń, ale wtedy jest duże prawdopodobieństwo efektu jojo. Także polecam jednak jakiś ruch, np. po prostu spacery marszem.
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Pewnie, że się da :) Wystarczy zdrowo się odżywiać, bez słodyczy, bułek, pszenicy, unikać tłuszczu. Dużo warzyw, można jeść kasze, kurczaka, ryby, dużo wody.
 

zuza009

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2020
Posty
11
Punkty reakcji
0
może zamiast słodyczy jakieś suplementy hamujące apetyt no oczywiście dieta i trochę ruchu
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
Odstawić pieczywo ,kartofle ,fast foody jeść gotowane lub duszone mięso i ryby, zredukować do minimum słodycze, dodasz do tego aktywny tryb życia a waga poleci w dół ,nie może być inaczej.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 276
Punkty reakcji
197
Odstawić pieczywo
Ograniczyć a nie odstawić. Zupełnie zrezygnować się nie da. Jest taka teoria aby biały chleb zastąpić ciemnym. Zapytany o to lekarz stwierdził że to tylko teoretycznie prawda. W praktyce trzeba mieć pewność że do wypieku ciemnego pieczywa nie używa się takich dodatków które mają wpływ na kaloryczność pieczywa.
Co do ćwiczeń to organizmowi potrzebny jest wysiłek fizyczny a to niekoniecznie ćwiczenia.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 338
Punkty reakcji
80
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
A moim zdaniem jest bardzo trudno schudnąć bez ruchu fizycznego. Można próbować różnych rzeczy, jakieś suplementy diety, ale to nie będzie raczej nigdy skuteczne. Tylko ruch fizyczny, np: jazda na rowerze, bieganie i pływanie na basenie, oraz właściwa dieta dają efekt. To też spala kalorię i zrzuca kilogramy.
Ale żeby to było do końca skuteczne, to trzeba dłużej się ruszać gdzieś na powietrzu, a nie tylko przez chwilę. Dobre są też ćwiczenia gimnastyczne, ale też nie jest łatwo tak szybko schudnąć.
To też zależy od przemiany materii, od organizmu.

Tak uważam.
 

wiki9969

Dzieciak
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
VIP
Dołączył
27 Marzec 2020
Posty
1 100
Punkty reakcji
134
Miasto
Dzielnica Łódzka
Da się. Ja jestem tego najlepszym przykładem. W tydzień potrafię zrzucić kilogram. I to całkiem poważnie piszę. Ale ważną rolę odgrywa tutaj ruch. Ja osobiście dużo chodzę, jeżdżę na rowerze i pracuję fizycznie. Dieta? Jem wszystko, ale częściej i w mniejszych ilościach. A najbardziej lubię słodkie. 😛

Edit. Waga też może ulec zmianie z powodu innych czynników niż dieta czy ruch. Inaczej z wagą jest u kobiet inaczej u mężczyzn. Inaczej zimą a inaczej latem. Chodzi mi.in. o miesiączkowanie, o zatrzymywanie wody w organizmie itp.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 338
Punkty reakcji
80
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
wiki9969 dobrze mówi, ale to też zależy od organizmu i od przemiany materii.
Jedna osoba może schudnąć stosując jakieś suplementy diety, a druga osoba już nie schudnie, nie zrzuci kilogramów, ale może trochę schudnąć tylko poprzez ruch fizyczny i poprzez aktywne życie.

Bo są osoby, które jak już utyją, to zrzucenie zbędnych kilogramów nie jest łatwe. Takie osoby mają tendencję do tycia, bo mają taką przemianę materii, ale to też jest genetyczne i takie osoby się już z tym rodzą.

Tak by powiedzieli dietetycy i lekarze.
 

niedzwiedzica

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2017
Posty
89
Punkty reakcji
2
co myślicie o dietach pudełkowych?? Chciałabym trochę schudnąć ale nie mam czasu na zabawę z komponowaniem posiłków, liczeniem kalorii, które diety polecacie? Kupował ktoś z was z Nice to fit you?
 
Do góry