Czytanie w myślach - neurobiologia?

katarzyna.22

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
89
Punkty reakcji
0
Wiek
37
dzisiaj dostałam próbke jakiejs gazety, chyba to był nawet wprost, w kazdym razie był tam tekst o tym, ze może niedługo będzie można okreslić czy ludzie w śpiączce o czyms myśla, bo jesteśmy już w stanie odróżnić aktywności poszczególnych płatów w zależności od rodzaju obrazów.

Tak się tylko zastanawiam, nad poprawnością tego. Bo z tego co tam pisali wynikało, że pokazywali obrazy, a próbuja przenieśc tą teorię, na osoby, które je będą sobie wyobrażali...

W każdym razie, jeżeli uda się określić taki rodzaj działania, to niedługo może będzie się dało podglądać, to co akurat siedzi nam w głowie, a wtedy ... raz, dwa, trzy, ...wielki brat patrzy...
 

Atryda

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2008
Posty
328
Punkty reakcji
1
Niestety to chyba nieuniknione. A stąd już tylko krok do kontroli umysłów.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Wciąż wiemy za mało o funkcjonowaniu mózgu. Mnóstwo zagadnień i sfer naszej psychiki pozostaje pod znakiem zapytania. Jeśli u człowieka w śpiączce dowiedziona zostanie aktywność danego płatu można jedynie domniemywać czy jego myśli krążą wokół przyjemnych lub nieprzyjemnych spraw.
 

inspektor

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2008
Posty
14
Punkty reakcji
0
a mi sie wydaje, ze juz od dawna w pewnych osrodkach robia to na luzaku - i nie jestem ofiara zadnej teorii spiskowej. fascynacja mozgiem trwa juz od dawien dawna, skoro technika tak poszla do przodu, wszelcy "promozgowcy" na pewno za nia nadazają.. jak nic...
 

katarzyna.22

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
89
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Wciąż wiemy za mało o funkcjonowaniu mózgu. Mnóstwo zagadnień i sfer naszej psychiki pozostaje pod znakiem zapytania. Jeśli u człowieka w śpiączce dowiedziona zostanie aktywność danego płatu można jedynie domniemywać czy jego myśli krążą wokół przyjemnych lub nieprzyjemnych spraw.

Nie do końca, można też sprawdzić wokół jakich tematów. Ale tak ogólnie. Czy są tam ludzie, czy zwierzęta, czy ci ludzie są ludźmi pozytywnymi, czy negatywnymi dla tej osoby, itp...

No i najważniejsze: póki co nie wiadomo wogóle, czy ludzie w śpiączce o czymkolwiek myślą, a teraz... no cóz... odpowiedż będzie prosta :)
 
L

ldreamer

Guest
Nie do końca, można też sprawdzić wokół jakich tematów. Ale tak ogólnie. Czy są tam ludzie, czy zwierzęta, czy ci ludzie są ludźmi pozytywnymi, czy negatywnymi dla tej osoby, itp...

No i najważniejsze: póki co nie wiadomo wogóle, czy ludzie w śpiączce o czymkolwiek myślą, a teraz... no cóz... odpowiedż będzie prosta :)
tak albo nie

dzieląc naukę na normalną i paranormalną blokujemy swój umysł ;] bo tak naprawdę nie wiemy co jest prawdziwe a co nie. Mając do czynienia ze zjawiskiem dawno uznanym naukowo - świadomym snem, można doświadczyć za:cenzura:istej illuzji. Np dzisiaj w nocy sen mnie zaprowadził w okolice swojego domu - pod blokiem, przed sklepem obserwowałem idącą dziewczynę. Rozglądałem się czujnie, dostrojenie fantastyczne. Widziałem jak szminka jej błyszczała na ustach i czułem wiatr na własnej skórze.
Kur** ludzie ;P jeśli chcecie mi powiedzieć że materialne życie jest bardziej realne od LDka o dobrym dostrojeniu albo tym bardziej - OOBE, to jesteście powaleni. Uważam że każdy szanujący siebie "racjonalista" powinien najpierw doświadczyć, zanim sie wypowie. ( nie sugeruje że każdy sen niesie ze sobą podróż do jedynie prawdziwego świata, lecz świadomość we śnie otwiera nam drogę do nowych, wspaniałych, niepoznanych przez 99,99999%, ludzi obszarów :D )
zapraszam do mojego artykułu "oneironautyka"
:)
 
Do góry