czyszczenie klimatyzacji

marcydarcy

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2017
Posty
83
Punkty reakcji
2
Co ile powinno się czyścić klimę? Mąż się ze mną kłóci że w tym roku nie trzeba robić, a ja czuję że jakoś dziwnie działa i ciągle w aucie mis ię chce kichać, mamy forda.
 

grzesio_89

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2008
Posty
228
Punkty reakcji
7
Ja w samochodzie dziwnie pachnie to pasowałbym wykonać odgrzybianie i ozonowanie.
 

mizdeb

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2016
Posty
3
Punkty reakcji
0
marcydarcy, jak macie Forda, to męża łatwo przekonasz, bo przegląd z dezynfekcją teraz kosztuje 99 zł w ASO! Znajomy ostatnio podsunął mi ten temat i sam zrobiłem, uważam, że to prawie jak za darmo.
 

tassiek

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2015
Posty
80
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Polska
Co roku w aucie!!! Pomijając fakt, że może być już zasyfiona to jeszcze klima nawet nie używana ubywa chyba koło 20% rocznie.
 

pawso44

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2015
Posty
111
Punkty reakcji
3
Też polecam ASO forda, możesz się umówić nawet przez neta na czyszczenie.
 

Piotrucha

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2017
Posty
10
Punkty reakcji
2
Wiek
29
Dobry fachowiec odgrzybi i sprawdzi, czy jeszcze coś nie jest do wymiany.
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
Niestety jako alergik musze klime czyścic trochę częściej jesli chce jej używać. Ale nie ejst to jakis mega wydatek, więc da się przeżyć :)
 

Peach

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
148
Punkty reakcji
5
Mnie właśnie też czeka odgrzybianie i czyszczenie klimy w aucie. Czas tak szybko leci, że ciągle mi się wydawało, że jeszcze nie trzeba :p Aż w końcu zaczęło lekko śmierdzieć :lagodny: :wink:
 

aga234

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2016
Posty
85
Punkty reakcji
4
Dla mnie ozonowanie klimatyzacji raz w roku to konieczność! Zazwyczaj na wiosnę odgrzybiam i ozonuję. W ciągu roku natomiast w celu odświeżenia używam tego preparatu: http://cartech.net.pl/chemia-samochodowa/klimatyzacja-2/ - tanio idzie go kupić w sklepie:) Mój Luby jest alergikiem, a ten spray ma właściwości bakteriobójcze i przeciwgrzybicze, więc tym bardziej go używamy w obu naszych samochodach. Poza tym nawet jak z klimatyzacji nie śmierdzi to nie oznacza to, że nie należy o nią dbać...
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
Masz teraz w ASO forda przegląd klimatyzacji za 99zł. Całkiem niezła cena a w tym jest :
  • sprawdzenie działania wszystkich podzespołów
  • oględziny pod względem wszystkich uszkodzeń oraz wycieków
  • badanie szczelności układu z wykorzystaniem promieni ultrafioletowych
  • próba wydajności oraz pomiar temperatur.
  • dezynfekcja układu
 

Kamil1998

Nowicjusz
Dołączył
29 Luty 2024
Posty
2
Punkty reakcji
0
Zaleca się regularne czyszczenie klimatyzacji w samochodzie co około roku lub co 15 000-20 000 kilometrów. Jednakże, jeśli zauważasz, że klimatyzacja działa dziwnie i odczuwasz dyskomfort, może to być sygnał, że wymaga ona natychmiastowej uwagi. Możliwe, że filtry są zanieczyszczone, co może prowadzić do rozprzestrzeniania się alergenów i powodować problemy z oddychaniem, takie jak kichanie, o którym wspomniałaś. Zatem najlepiej byłoby, gdybyście sprawdzili klimatyzację jak najszybciej, aby uniknąć dalszych problemów.
 
Do góry