Czym się kierować szukając sali na wesele ?

Agneslap

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2018
Posty
6
Punkty reakcji
0
Ja robię skromnę przyjęcie dla najbliższej rodziny i znajomych. Mam dużo gości z zagranicy i wybieram Rozdroże w Warszawie, niedaleko Łazienek - będzie można się przejść od razu do parku, a nie chce robić gdzieś pod Warszawą. Rozdroże mi koleżanka poleciła, zachwycona była. Dam Wam znać jak było
 

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
Sala na wesele i tak kosztuje sporo w to wchodzi zapewne kuchnia,kelnerki,czasami wypieki.ale szukając takiej sali należy ją zaklepać z dużym wyprzedzeniem,uzgodnić cenę z właścicielem i mieć to na piśmie. A czym się kierować? wyłącznie ceną jak i samym położeniem,metrażem lokalu itd.
 

anjad

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2018
Posty
13
Punkty reakcji
0
Bardzo ładna sala jest w Kocku, nazywa się Olimpia olimpiakock.pl Brat miał tam wesele i ja byłam bardzo zadowolona z wyboru miejsca, on i jego żona oczywiście też :) To dom weselny z prawdziwego zdarzenia, wszystko było dobrze zorganizowane, wnętrza śliczne, dobra obsługa, no po całosci po prostu fajnie, wszystko się udało.
 

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
Polska to piękny kraj nie tylko geograficznie,ale też posiada wiele restauracji,lokali, miejsc w których śmiało można wyprawić przyjęcie weselne, z tym, że jak wspomniałam wyżej takie sprawy załatwia się rok lub dwa lata wcześniej,aby potem nagle nie wypadły niespodziewane okoliczności.
 

Krzys_M

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2018
Posty
16
Punkty reakcji
0
Moi znajomi mieli ostatnio wesele w Janowie Podlaskim w Zamku. Bawiliśmy się wyśmienicie, sala genialna, jedzenie bardzo dobre (a mam wymagania) i obsługa na medal! Zwiedzając, mignęło mi nawet SPA więc dla pary młodej na drugi dzień od razu relaks gotowy :)
 

wodazrodlana

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2017
Posty
42
Punkty reakcji
0
Gdy my szukaliśmy sali to dla mnie najwazniejsze bylo aby sala była duża bo mielismy ponad 100 gości i by były pokoje na nocleg bo część gości miałam z innej części kraju i zza granicy. Taka sale znaleźliśmy pod Lublinem w zajeździe Hetman. ładne duze pokoje, dobre jedzenie i obsluga wiec o gości nocujących nie musialam sie martwic, sala weselna pieknie przystrojona, wszystko z klasą i elegancją. To byl najpiekniejszy noc naszego życia :)
 

Kasia1985Kasia

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2018
Posty
58
Punkty reakcji
0
Moja znajoma robiła przyjęcie weselne w miejscowości Studzienice w pomorskim w ośrodku Kaszubski Bór. Bardzo fajne miejsce ze stadniną konną i innymi atrakcjami.
 

rebeka306

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2017
Posty
91
Punkty reakcji
0
Kluczowa zawsze jest liczba gości no i oczywiscie lokalizacja. Nam podpasowało to miejsce http://ranchocolorado.pl/sala-weselna/tez z racji duzej bazy noclegowej. Wielu gosci mielismy przyjezdnych, wiec nie bylo opcji, zeby restauracja nie byla polaczona z hotelem. Wesele mielismy na 100 osob. Wystroj i ustawienie stolow łacznie z cateringiem - wszystko po stronie restauracji. Wlasciciele sa bardzo przyjaźni i otwarci dla mlodych wiec mozna i ponegocjowac ceny i dograc wszystkie szczegoly na jakich wam zalezy. Polecam zrobic poprawiny w ogrodzie na swiezym powietrzu pod wiata przy grillu ;)
 

Henry0077

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
250
Punkty reakcji
1
Sala musi odpowiadac ilości zaproszonych gości, wystrój, akustyka, kuchnia ...Jest trochę tego.
 

baszka_ka

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2015
Posty
10
Punkty reakcji
0
Przede wszystkim istotna jest liczba gości, bo to od niej zależy wielkość sali - w małej nie zrobimy przyjęcia dla 150 osób, a w wielkiej dla 50 (tzn. można, ale wątpię, że ktokolwiek czułby się komfortowo...). Drugim istotnym dla mnie punktem jest dobre jedzenie - urozmaicone menu, możliwość skomponowania własnego lub wprowadzenia indywidualnych zmian to duży plus dla każdej sali. Kolejną kwestią jest nagłośnienie i możliwość zorganizowania atrakcji, jak np. stoły tematyczne czy osobna sala z animatorem dla dzieci. Dla mnie to chyba własnie są najważniejsze czynniki, tak bez wchodzenia w szczegółowe kwestie
 

lokans

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2015
Posty
14
Punkty reakcji
0
Zwykle na pierwszym miejscu jest cena i miejscówka, bo nie może być za daleko dla większości, ale tez niech będzie ładnie. : ) No i wielkość, klimatyzacja, czy jest to przy hotelu, czy mają swoje jedzenie, takie sprawy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Susa22

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2020
Posty
8
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem ważne jest jedzenie, miejsce do zabawy i ogród, bo każdy po kilku godzinach imprezy lubi wyjść się przewietrzyć. Zwłaszcza dla dzieci to świetna sprawa, że mogą sobie biegać na zewnątrz. Ja polecam https://dworekmieszczanski.pl/ sama miałam tam wesele i jestem bardzo zadowolona. Oferta została dobrana indywidualnie do moich potrzeb i oczekiwań -dekoracja sali, stołów, jedzenie, w tym kilka dań wegetariańskich. Do tego bardzo profesjonalna obsługa, kelnerzy wiedzieli, kiedy coś donieść, wymienić puste butelki, kiedy podmienić talerzyki. No i mają dużą przestrzeń wokół lokalu, zamkniętą, więc bezpieczną dla dzieci, które nigdzie nie uciekną :) Polecam serdecznie!
 
Do góry