Czym się kierować szukając sali na wesele ?

tomciopaluch

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2010
Posty
21
Punkty reakcji
0
mi zależało na ekskluzywności i na tym, żeby sala była bardziej balowa niż weselna (właściwie to wszystko zalecenia mojej żony)

my wybraliśmy salę balową w Lublinie w Hotel Agit - bajeczne wnętrze!
 
P

pszenna

Guest
moja siostra miała wesele w restauracji Laura (Bełchatów) - było naprawdę w porzadku :) chyba głównie dlatego, że właściciele sporo jej i mężowi pomogli... siostra ma spore wymagania, ale im sprostali :p jedzenie było smaczne :) a rosół na szczęście ciepły:) a sama sala fajna - przestronna, z klimatyzacją i dobrym parkietem!
 

tomciopaluch

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2010
Posty
21
Punkty reakcji
0
Ja się kierowałem opiniami innych. Tak chyba czasem jest najlepiej. Mi polecili salę weselną Sonatina (Lublin) i byłem naprawdę zadoowlony. Wcześniej z moją żoną nie oglądaliśmy zbyt wiele sal, zdaliśmy się na polecenia innych i nie żałujemy do dzis.
 

karlenka

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2011
Posty
52
Punkty reakcji
0
pszenna napisał:
moja siostra miała wesele w restauracji Laura (Bełchatów) - było naprawdę w porzadku :) chyba głównie dlatego, że właściciele sporo jej i mężowi pomogli... siostra ma spore wymagania, ale im sprostali :p jedzenie było smaczne :) a rosół na szczęście ciepły:) a sama sala fajna - przestronna, z klimatyzacją i dobrym parkietem!
też tam byłam. nie pochodzę z tych okolicach, więc byłam ciekawa jak się ludzie bawią w łódzkim. no i było wyśmienicie! zgadzam się - jedzenie super :p co do właścicieli to nie wiem, bo nie miałam z nimi bezpośrednigo kontaktu, ale moi znajomi, którzy urządzali tam wesele, byli zadwoleni
 

deedra

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2009
Posty
48
Punkty reakcji
1
wielkością sali, żeby pomieściła wszystkich gości, dla mnie też dobrze by było, żeby była elegancka z dobrym menu. Ale też w jakiejś malowniczej okolicy.
 

weselniczka31

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Miasto
Opole
Moje wesele również chciałam organizować sama, ale w efekcie wiele rzeczy załatwili za nas pracownicy miejsca, w którym mieliśmy wesele. Oczywiście cały czas nadzorowaliśmy ich pracę i nawet cała sala weselna została udekorowana pod nasz gust i upodobania:)
Sala weselna była ulokowana w hotelu, który jest dużym obiektem z mnóstwem terenów zielonych wokół, dlatego nawet dzieci były zachwycone całą imprezą i absolutnie nikt się nie nudził;)
Tereny zielone były jednym z naszych kryteriów wyboru. Dodatkowo połączenie sali z hotelem rozwiązało problem ugoszczenia rodziny z daleka.
Długo się zastanawialiśmy nad wyborem odpowiedniej sali weselnej, ale ostatecznie ani razu nie pożałowaliśmy naszego wyboru.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Liczbą uczestników i ceną.
 

idylla

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2014
Posty
5
Punkty reakcji
0
przede wszystkim opinie znajomych, porównajcie sobie menu z różnych lokali. Ja wybrałabym sprawdzone juz miejsce.
 
K

katatonia

Guest
ja się przekonałam, że ważne jest to, żeby jedzenie było smaczne, no i też żeby sala była elegancka.
 

sylkaa

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2014
Posty
80
Punkty reakcji
1
po 1 ile macie zamiar zaprosic gosci. potem jedzeniem i opinia innych


po 1 iloscia gosci a nastepnie jakosci i iloscia jedzenia
 
M

malgorzatakonik

Guest
Najlepiej jest po prostu podczas wesel u znajomych czy rodziny obserwować sale, wtedy można wybrać tę według Was najlepszą. My musieliśmy się kierować ilością miejsc dla gości bo partner ma dużą rodzinę.
 

Karolina Koniecko

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2016
Posty
18
Punkty reakcji
0
sama wesela jeszcze nie robiłam, ale wydaje mi się że przede wszystkim trzeba sie kierować wielkością, wystrojem i jedzeniem. Byłam już na różnych weselach i w restauracjach i w hotelach i według mnie hotel jest lepszą opcją, bo przy okazji goscie mają gdzie nocować. Fajnie własnie było w Hotelu Delfin w Białej Podlaskiej, byłam tam w zeszłym roku, dostaliśmy fajną zniżkę na noclegi
 

golminka

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2016
Posty
2
Punkty reakcji
0
lokalizacją (czy blisko czy daleko od kościoła) wielkością sali, ceną i jedzeniem :) warto zwrócić uwagę czy sala gwarantuje ciasto, owoce, soki czy musicie sobie to zapewnić we własnym zakresie. i jeśli macie gości przyjezdnych to warto pomyśleć czy sala ma te noclegi,a jak nie to gdzie w pobliżu sali są noclegi :)
 
J

jolos

Guest
Myślę, że wybierając salę na wesele trzeba się kierować kilkoma ważnymi aspektami. Przede wszystkim wielkością - musimy wiedzieć ile gości jest w stanie pomieścić, a nie ma nic gorszego niż ścisk przy stole, lub na sali do tańczenia. Kolejna ważna kwestia to lokalizacja i cena. Warto tez sprawdzić, czy jest ładnie urządzona i jak przystrajają ja na wesela.
 
K

kawann

Guest
Zawsze sie ceną ludzei kierują przede wszystkim ja myślałam pod względme atrakcji dla gości bo przy różnych imprezach ważne są atrakcje dla gości. Ja kiedyś byłamn naswietnej konferencji poryszjacej ważne tematy dla firm, i był mobilny bar kawowy i wszytskim bardzo się podobało. Jest to coś co jest warte zobaczenia na włąsne oczy i popróbiwania nawet na wesele.
 

Marseille

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2017
Posty
77
Punkty reakcji
2
Według mnie kierujemy się głównie opiniami o sali (i nie tylko tymi w necie) i klimatem na sali panującym. Klimatem - czyli czy wystrój nam odpowiada? Czy ma udogodnienia typu ogród? Ważny też jest parkiet - na kafelkach tańczący mogą się ślizgać...
 

sunkiss

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2016
Posty
83
Punkty reakcji
1
Hm, chyba warto sugerować się wnętrzem, wielkością sali, jak wygląda parkiet oraz otoczenie- czy jest jaka przyjemna dla oka przestrzeń, np. ogród. Ja miałam wesele w domu weselnym Astoria pod Warszawą. Wnętrze przepiękne, miła obsługa, a na zewnątrz śliczny ogród :) Polecam
 

Halinka_Mosacka

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2017
Posty
11
Punkty reakcji
0
Większość kwestii została już poruszona, ale ja mam jedno swoje spostrzeżenie. Jeśli komuś to odpowiada to ok, ale ja byłam na weselu gdzie goście siedzieli na piętrze, a sala do tańczenia była na parterze. Trochę to średnio wyszło, bo ledwo było słychać co w ogóle grają, a goście często podrywają się, jak słyszą ulubione melodie. Goście też schodzili potańczyć, a tu nagle reszta idzie do góry bo przerwa. Także wg mnie rozwiązanie kiepskie.
 

Krzys_M

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2018
Posty
16
Punkty reakcji
0
A czym się kierujecie przy wyborze fotografa? bo mam też dylemat :) Tak w ogóle to cześć!
 
Do góry