Maszkowa

aut Caesar aut nihil
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
1 226
Punkty reakcji
21
Wiek
42
Miasto
strefa pełnej świadomości
To jest przykład najczystszego zła. I z mojej strony nie ma na to zgody.
Ptaku ciekawie szanujesz nasze poglądy i wartości kpiąc z nich i szydząc. Pierwszy raz spotykam się z takim rozumieniem słowa "szacunek"...phiiii

to jest prosta konsekwencja uwikłania wiary Chrystusa w kwestie narodowe. Obrońcy danej narodowości głoszą że Chrystus ich wspiera. Polacy oczywiście że Bóg stoi za ich ojczyzną, hitlerowcy wpisywali Got mit uns.
Zapytam dlaczego Chrystus nie stanął na czele żydów w walce z okupantem rzymskim ?
No może jakbyś zapoznał się z Biblią i tematem przymierza które zostało zerwane przez żydów a nie przez Boga to idiotycznych pytań byś nie zadawał.
 

ptak123a

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2011
Posty
1 071
Punkty reakcji
8
To jest przykład najczystszego zła. I z mojej strony nie ma na to zgody.
Ciekawie szanujesz nasze poglądy i wartości kpiąc z nich i szydząc. Pierwszy raz spotykam się z takim rozumieniem słowa "szacunek"...phiiii
Jakiego ZŁA ,nie wywiesiłem flagi ,to jest złym człowiekiem .

Ale mam coś dla was o złu
http://www.youtube.com/watch?v=wyFa-RTye3c&feature=relmfu
 

Maszkowa

aut Caesar aut nihil
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
1 226
Punkty reakcji
21
Wiek
42
Miasto
strefa pełnej świadomości
Ptaku czy słowo manipulacja jest Ci znane?
Nie jestem katoliczką ani nawet chrześcijanką, ale manipulacja w tym krótkim materiale jest porażająca.
Zacząwszy od pierwszych słów "są na świecie mordercy, zamachowcy którzy chcą was zabić w imię wartości które uważają za najważniejsze" i dalej o fundamentalizmie islamskim a wizualizacja to wnętrze kościoła, sceny starotestamentowe i krzyż.
W krótkim materiale występują wszystkie możliwe błędy logiczne jakie tylko można popełnić w dowodzeniu i argumentacji. Dziwi mnie bardzo że są autorstwa profesora.
Oczywiście do "niemyślących" samodzielnie taka propaganda może przemawiać. Osobiście współczuję...
Nie chce mi się rozbierać każdego zdania bo to bez sensu i szkoda mi czasu na bzdety. A jeśli kogoś przekonują stwierdzenia będące argumentum ad ignorantiam, pretensious, argumentum ab annis, spurious causation, secundum quid etc to życzę zdrowia.

Na marginesie dodam, że nieznajomość historyczna religii u pana profesora powaliła mnie na kolana. Dawkins mówi, że idea wniebowzięcia Maryji to dopiero VIw.
No się proponuję zapoznać z wcześniejszymi dowodami pisanymi Transitus Mariae gdzie najstarsze to III i IVw. Taka nieznajomość zagadnienia u profesora który autorytatywnie próbuje się wypowiadać dyskredytuje go całkowicie. Szkoda gadać.

Manipulacja jest jednym z najgorszych przejawów ZŁA.
PS
w sumie jeśli takie niedouki są profesorami w oxfordzie to ja bym musiała tam objąć stanowisko co najmniej rektora.
To ten mój narcyzm... nie wybaczajcie... zaakceptujcie.
 

ptak123a

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2011
Posty
1 071
Punkty reakcji
8
ale manipulacja w tym krótkim materiale jest porażająca.
10 odcinków
Munificentissimus Deus (Najszczodrobliwszy Bóg) w 1950 roku przez papieża Piusa XII. Dogmat ten stwierdza, że po zakończeniu swojego ziemskiego życia Najświętsza Maryja Panna została z ciałem i duszą wzięta do wiecznej chwały.
Chyba o tym mówił
 

Maszkowa

aut Caesar aut nihil
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
1 226
Punkty reakcji
21
Wiek
42
Miasto
strefa pełnej świadomości
Nie Ptaku, wyraźnie powiedział, że idea wniebowzięcia Marii pojawiła się dopiero w VI w. (sześć stuleci po Chrystusie)
w 9 min i 35 sek materiału.
Ustanowienie w 1950 dogmatu to inne zagadnienie.
W przeciwieństwie do niektórych moja spostrzegawczość i wiedza jest bez zarzutu.
PS.
kto podpisze petycję "maszkowa na profesora oxfordu"?
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Podpisze Ci , nie bedziesz nas tu w kompleksy wprowadzac
załatwimy Ciebie na forum w bualych rękawiczkach pod sztandarem dobra :tongue:
Ptaku Dawkins hmmm co najmniej zakłamuje fakty,inne interpretuje inne zgodnie ze swoim światopoglądem wiele prawd naciagając. Poszukaj tu był temat o nim.
 

Maszkowa

aut Caesar aut nihil
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
1 226
Punkty reakcji
21
Wiek
42
Miasto
strefa pełnej świadomości
Ptaku, po pierwszym ledwie żyję tak rypie mózg.
Jak to lubisz to Twój problem. Ja wolę skupić się na faktach i przeznaczyć czas na poznanie zdania ludzi którzy mają coś merytorycznego do powiedzenia w temacie.
Slogany, propaganda i manipulacje mnie nie interesują.

agar... jesteś niedobra... :bije:
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
A bo ja nie zupa pomidorowa żeby byc dobra hehehehe
Ale na zgodę..
 

Attachments

  • cheers_2.gif
    cheers_2.gif
    14 KB · Wyświetleń: 7

ptak123a

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2011
Posty
1 071
Punkty reakcji
8
Na marginesie dodam, że nieznajomość historyczna religii u pana profesora powaliła mnie na kolana. Dawkins mówi, że idea wniebowzięcia Maryji to dopiero VIw.
około sześciu powiedział
cyt.Matki Boskiej Znakomitej (Kongo) bądź Matki Boskiej Korzennej (Czechy). W Kościele jest obchodzone, pod tą pierwszą nazwą, od V wieku.
 

Maszkowa

aut Caesar aut nihil
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
1 226
Punkty reakcji
21
Wiek
42
Miasto
strefa pełnej świadomości
he..he..he... Jakby co będę z oxfordu nadawać :p W imię DOBRA. Zaniechanie edukacji społeczeństwa i odkłamywania prawd obowiązujących byłoby ZŁEM nie do wybaczenia. :piwosze: zdrówko agar. A pro po... czy głupota jest złem???

około sześciu powiedział
No doprawdy... III i IV w to PRAWIE to samo co ok VI. ..phiii Idź Ptaku bo bzdety gadasz.
 

ptak123a

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2011
Posty
1 071
Punkty reakcji
8
No doprawdy... III i IV w to PRAWIE to samo co ok VI. Idź Ptaku bo bzdety gadasz.
Rozumiem ,że w I i II to nie obowiązywało .
Może jakieś dowody kto w III w. TO WYPOCIŁ
 

Maszkowa

aut Caesar aut nihil
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
1 226
Punkty reakcji
21
Wiek
42
Miasto
strefa pełnej świadomości
No widzisz w ogóle nie rozumiesz.
Dowody PISANE to Transitus Mariae gdzie najstarsze to III i IVw. Masz jakikolwiek dowód że w tradycji nie istniało wcześniej? Sam kult Maryi jako taki jest udokumentowany na IIw. To, że nie wszystkie niuanse są nam znane nie znaczy, że nie istniały.
O czym ta gadka wogóle???
Facet zbłaźnił się brakiem merytorycznej wiedzy. Kropka.
Na religii zna się jak koza na pieprzu.
Chcesz o tym gadać to jest temat "historyczne i etyczne rozważania nad Biblią" koniec OT

Ja chcę żeby się teraz zastanowić, czy głupota jest ZŁEM.
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Głupota wielkie zło i sprzeniewierzenie sie darowi Bozemu jakim jest mózg, rozum i myślenie.
Chyba , że przyjmiemy opcje ze głupota to skutek zaburzeń umysłowych..

No to jedynie egzorcyzmy nas przed Toba uratują Maszkowa
 

Attachments

  • egzorcysta.gif
    egzorcysta.gif
    3,7 KB · Wyświetleń: 6

ptak123a

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2011
Posty
1 071
Punkty reakcji
8
Facet zbłaźnił się brakiem merytorycznej wiedzy. Kropka
Masz rację na mitach się nie zna ,zapewne w loty M.B.ku niebie też nie wierzy .
 

Maszkowa

aut Caesar aut nihil
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
1 226
Punkty reakcji
21
Wiek
42
Miasto
strefa pełnej świadomości
Głupota wielkie zło i sprzeniewierzenie sie darowi Bozemu jakim jest mózg, rozum i myślenie.
No ok, jeśli rozpatrywać jednostkę.
Ale czy tzw. "głupota" jednostki nie doprowadza w efekcie do krzywd innych jednostek a nawet całych społeczności. Moim zdaniem to drugie jest znacznie gorsze.
I teraz takie pytanko filozoficzne mam. Czy eliminacja takiej jednostki (będąca złem oczywista) jest już DOBREM? Wyborem mniejszego zła? Jak to rozkminiasz agar?
No to jedynie egzorcyzmy nas przed Toba uratują Maszkowa
Jeszcze się taki nie narodził co by Was ode mnie oswobodził... hi..hi.. :daibel2:

Masz rację na mitach się nie zna ,zapewne w loty M.B.ku niebie też nie wierzy .
A tu nie chodziło o mity Ptaku. Tylko o stricte historyczną wiedzę i błąd rzeczowy zdradzający kompletna niewiedzę. Nawet gdyby uznać za wiarygodne tylko z IVw „Liber de dormitione Beatae Mariae Virginis” to nie jest to to samo co 600 lat po Chrystusie.
Ale tak to jest gdy się nawiedzony zoolog za historię i religię bierze.
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Widzisz , zło ma tez inny wymiar. nie koniecznie musi dotykać bezpośrednio mnie czy Ciebie. Mimo , że oceniam jako zło, może jako takiego zła nie wyrzadzać
Dlaczego eliminować? Bo...
widzisz zło to potega jak i głupota.
Nie koniecznie trzeba z tym walczyć..
Wiesz co najlepiej znosi zło? Dobro..
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Twoim dobrem może tu byc konkretne podejścei do problemu o osadzenie czynów bez zbędnych złośliwości i dodatkowych cierpień. Bo sprowadza Ciebie do jego poziomu.
A śądy i wyrok śmieci nawet jak chocby w przypadku Brevika/ oczywiste przypadki/ nie ejst sprzeczny z Bilia i nakazem Jezusa,
I on sie poddał sądom ludzkim i ich wyrok uszanował
 

Maszkowa

aut Caesar aut nihil
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
1 226
Punkty reakcji
21
Wiek
42
Miasto
strefa pełnej świadomości
Dla mnie DOBREM (akurat Breivika wykluczam bo to nie jest seryjny morderca) jest eliminacja dosłowna takiej jednostki i to w przyspieszonym tempie bez zbędnych ceregieli. I Ci powiem, że w tym konkret przypadku to nawet samego aktu eliminacji w swoim sumieniu nie odczuwam jako coś złego. Nawet jako dobry ze względu na skutek bym powiedziała.
 
Do góry