Czy wierzycie w iluminatów i masonerię ?

Cinek00

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2013
Posty
21
Punkty reakcji
0
Witam,
zobaczyłem ostatnio taki filmik w internecie (yt) i zacząłem się zastanawiać...
Wierzycie w takie rzeczy ? Masonerię, Iluminatów ?


" INTERPRETACJA CHOREJ KRESKÓWKI ILUMINATÓW "

Pozdrawiam !
 
A

alfabeta11

Guest
Generalnie to i masoneria i iluminaci istnieli. Z tego co wiem to jest to historycznie udokumentowane. Masoni już wtedy byli potęgą. W tej chwili też pewnie istnieją i robią swoje. Są przecież te spotkania światowych elit itp itd. Co do samych iluminatów w tej chwili nie jestem pewien jak z nimi jest.
 

Jeszoswiesz

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2013
Posty
83
Punkty reakcji
5
Wiek
38
Prawdę w pewnie znają oni sami. Kto wie, może ktoś faktycznie szykuje nam porządny przewrót. Za dużo tylko w tym "magii". Jakieś Anubisy i Antychrysty, czy to tylko jakaś symbolika?
W każdym razie filmik ciekawy. Tylko tam chyba co najmniej jeden błąd jest. Eksplozja nuklearna w środku terakotowej armii wskazuje na Chiny, a nie Indie.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Działalność masonerii, Syjonu, Opus Dei iluminatów itp. stanowią przedmiot posądzeń o Spiskowe kształtowanie DZIEJÓW. Nie chodzi o zwykłe, powszednie i powszechne spiski, bo te bez wątpienia istnieją - chodzi o zamiar spiskowy (więc z natury rzeczy tajny) wpływania na to - co się ma dziać z ludzkością, ze światem - z DZIEJAMI.

W dobie powszechnego panowania propagandy i reklamy podejrzewa się kogoś o niechęć do zyskania popularności i poparcia... W spiskowe teorie dziejów nie wierzę
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Nie wierze w takie rzeczy. Ale jestem przekonany ze swiatem napewno rzadza sk.......yny.
 

seba211

Stały bywalec
Dołączył
2 Lipiec 2010
Posty
331
Punkty reakcji
219
W masonerię wierzę. Moim zdaniem gdzieś nadal funkcjonują.
 
A

alfabeta11

Guest
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nigdy sie nie dowiemy jaka jest prawda.
Co do manipulacji, jakiś czas temu widziałem reportaż, w którym ktoś ważny (nie pamiętam już kto) wypowiadał się o tym, że słynne załamanie giełdy amerykańskiej lata temu było działaniem zamierzonym, które w pewnym sensie zmieniło układ sił na świecie. Skutki tego były ogromne więc jest to w pewnym sensie kształtowanie dziejów.
Kolejną fajną rzeczą jaka się stała jest przekupienie któregoś tam prezydenta USA do sprywatyzowania drukowania pieniędzy w tamtym kraju. W tej chwili bank centralny USA (emiter pieniędzy) jest instytucją prywatną, która pożycza pieniądze państwu, na procent. Jeżeli to nie jest kształtowanie dziejów to ja już nie wiem co może tym być.
 
M

MacaN

Guest
alfabeta11 napisał:
Kolejną fajną rzeczą jaka się stała jest przekupienie któregoś tam prezydenta USA do sprywatyzowania drukowania pieniędzy w tamtym kraju. W tej chwili bank centralny USA (emiter pieniędzy) jest instytucją prywatną, która pożycza pieniądze państwu, na procent. Jeżeli to nie jest kształtowanie dziejów to ja już nie wiem co może tym być.
To nie jest kształtowanie dziejów, tylko korupcja i to na niezwykłą skalę. Czy gdybyś miał możliwośc wydrukować 100 mld. złotych i pożyczyć to państwu Polskiemu na jakikolwiek procent ( załóżmy 1 % ), to nie skorzystałbyś z takiej okazji ? 1 % z takiej sumy to miliard zł. rocznie, a USA ma duuużo większe długi i zapotrzebowania.


Ogólnie masoneria to bardzo ciekawy temat, balansuje on jednak na krawędzi prawdy, manipulacji i teorii spiskowych. Ciężko jest dojść do prawdy, bo wiąże się ona z badaniem takich spraw, jak dokonanie zamachu na WTC przez władze USA. ( kilka procent amerykanów wierzy nawet, że te wieże nadal stoją na swoim miejscu, a to dowodzi, iż społeczeństwo jest na tyle głupie i żądne innej prawdy, że wprowadzenie w obieg bajki o masonach jest banalnie łatwe )
 
A

alfabeta11

Guest
9macan5 napisał:
To nie jest kształtowanie dziejów, tylko korupcja i to na niezwykłą skalę. Czy gdybyś miał możliwośc wydrukować 100 mld. złotych i pożyczyć to państwu Polskiemu na jakikolwiek procent ( załóżmy 1 % ), to nie skorzystałbyś z takiej okazji ? 1 % z takiej sumy to miliard zł. rocznie, a USA ma duuużo większe długi i zapotrzebowania.
Problem w tym, że to jest właśnie USA. Czołowy gracz na scenie światowej. Państwo się zadłuży a wtedy bank może sięgnąć po swoje długi. Wygląda to własnie na kształtowanie dziejów. Państwo wtedy będzie własnością prywatną razem ze wszystkimi instytucjami tam działającymi. Może to jak teoria spiskowa ale niestety czysta prawda.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Państwo będzie własnością prywatną...
Państwo, czyli obszar wraz z obiektami na wierzchu, pod ziemią i w stratosferze?
A rząd? Rząd chyba nie może być czyjąś własnością prywatną?
 
M

MacaN

Guest
Bank sięgnie po swoje długi, a państwo mu je odda.

Alfa, mam do Ciebie pytanie - czy jeśli na Twoim koncie widniałyby 10-cio, 11 cyfrowe sumy, to chciałbyś rządzić czymkolwiek ? Ja bym miał już wszystko. Domy w najpiękniejszych miejscach swiata, odrzutowce, śmigłowce, wszystkie piękne samochody, mógłbym nawet wykupić sobie naukowców, którzy zrobiliby mi rakietę.

No i dalej, jak to może wpływać na losy całego świata ? Chiny, które dowiedzą się, że rządzi nimi prywatny knypek zamienią rezerwy walutowe w dolarach na euro i USA się zapadnie pod ziemię. Niech nawet tym zagrożą, a państwo zaraz się odstanie prywatne :D
 
Do góry