czy warto?

chcetylkospytac

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Chciałabym robić sesje noworodkowe. No podobają mi się i tyle i chciałabym takowe robić. Ale... nie mam lustrzanki cyfrowej, a analogową dość dobrej jakości (zdjęcia można podszlifować na kompie po zgraniu ich na płytkę). Chciałabym robić takie sesje najpierw tym moim analogiem, by zarobić na cyfrę. I czy to mi się opłaca? Jak myślicie. Jakbym robiła przykładowo ok.36 i wywoływała je u fotografa i zgrywała na płytę, to wychodzi ok. 35zł +20zł koszt dojazdu tam, no to 55zł. Jakbym robiła takie sesje np. za 150zł? Jak myślicie? A zdjęć dla klienta będzie ok. 15 z tego.
 
I

immanentne

Guest
najlepszą odpowiedzią na Twoje pytanie będzie analiza rynku, podzwoń po firmach lub osobach, które już coś takiego robią, udają oczywiście, że jesteś potencjalnym klietem, każdy usługodawca przedstawi Ci koszty, ile pieniędzy masz zapłacić i co za to dostaniesz, to na pewno dobry sposób orientacji czy to się w ogóle opłaca
 

Py Ra

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2016
Posty
30
Punkty reakcji
2
Mam koleżankę u której na termin zdjęć dzieci czeka się kilka miesięcy. Za sesję bierze 700 zł Masz odpowiedź, czy to się opłaca. Ja osobiście nigdy nie podjął bym się takiej fotografii. Trzeba mieć anielską cierpliwość i podejście do dzieci dlatego pstrykam naturę co przynosi znacznie mniejsze pieniądze. Teraz małpka, czy lustrzanka. Najważniejsze aby miał możliwość ustawiania ustawienia ostrości na interesującym Cię obiekcie. Pozostała część planu powinna być nieostra. Takie zdjęcie już będzie "jakieś"
 
Do góry