Czy warto jeździć w kasku?

M

MacaN

Guest
Zalet można się chyba domyślić - kask ratuje życie. Wada? Nie wiem... dziewczyna, która zobaczy cię raz w życiu przez 10 sekund gdy jedziesz na rowerze pomyśli, ze wyglądasz jak pedalarz, a bez kasku jak ( tu wrzucasz przystojnego aktora )? Nie wiem, ważne, ze zobaczy Cie raz w życiu przez 10 sekund i nie warto ryzykować dla niej życiem.
 

Agne

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2015
Posty
163
Punkty reakcji
4
Warto. Zaletą na pewno jest to, że możemy odnieść mniejszy uraz, w przypadku jakiegoś wypadku. A wadą może być to, że ktoś pomyśli, że wyglądamy, jak pajac w tym kasku. Ale nie zwracajmy uwagę na idiotów, którzy mogą na nas krzywo patrzeć, tylko nośmy kask. W końcu bezpieczeństwo jest najważniejsze. :)
 
T

TomaszTomasz

Guest
xxxDEMENTORxxx napisał:
podajcie jakieś wady/zalety
wady: nie podrapiesz się po głowie.
zalety: oprócz tego że łba sobie nie rozwalisz, to jak masz w nim szybkę, przyłbicę, żaden robal, owad piasek,deszcz nie będzie Ci leciał w oczydła.
 

Micha Ryszawy

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2016
Posty
9
Punkty reakcji
0
Witam. Ja jeżdżę od 1996 roku (2 lata jeździłem zawodowo). Nigdy nie miałem kasku na głowie, tylko czapeczka. Przez te lata może leżałem na asfalcie z 3-4 razy. Jeżeli uprawiasz kolarstwo górskie - KONIECZNIE załóż kask!!! Jeżeli uprawiasz kolarstwo szosowe to już zależy to od Ciebie. Przez lata nauczyłem się jeździć z głową a nie z kaskiem, ale to różnie bywa na naszych polskich drogach - dziury, pijani kierowcy, nieroztropni piesi a nawet dzikie zwierzęta- różnie bywa.
 

Maaniia

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2018
Posty
11
Punkty reakcji
0
Jakoś sobie nie wyobrażam jeździć bez kasku, czy to jeżdżę po górskich terenach czy po prostu w mieście. Nigdy nie wiadomo jakie nieszczęście nam się może przytrafić lepiej dmuchać na zimne
 

Pileczka

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2018
Posty
7
Punkty reakcji
0
Maaniia napisał:
Jakoś sobie nie wyobrażam jeździć bez kasku, czy to jeżdżę po górskich terenach czy po prostu w mieście. Nigdy nie wiadomo jakie nieszczęście nam się może przytrafić lepiej dmuchać na zimne
Wiadomo, bezpieczeństwo przede wszystkim. Szczególnie jak już nasza jazda zaczyna być bardziej ekstremalna, np po lesie czy po górach. A gdzie najczęściej i czym jeździcie ? Macie swoich ulubionych producentów rowerów ?
 

Maaniia

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2018
Posty
11
Punkty reakcji
0
Pileczka napisał:
Wiadomo, bezpieczeństwo przede wszystkim. Szczególnie jak już nasza jazda zaczyna być bardziej ekstremalna, np po lesie czy po górach. A gdzie najczęściej i czym jeździcie ? Macie swoich ulubionych producentów rowerów ?
najczęściej to jeżdże po górach nic tak nie dodaje mi emocji i adrenaliny jak takie wyprawy :D Co prawda jest sporo fajych fimr produkujące rower ale moje serce skardł romet
 

Kasia1985Kasia

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2018
Posty
58
Punkty reakcji
0
A ja uwielbiam wycieczki rowerem wraz z narzeczonym. Niestety jakiś czas temu ukradli mi rower i musiałam kupić nowy. Mój narzeczony stwierdził, że lepiej kupić rower w typowym sklepie rowerowym bo poprzedni kupowałam z serwisu internetowego i niestety rower był do kitu. Teraz rower kupiłam własnie w "rowerowym" w ROWMOT w Kozienicach.
 

janpasek70

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2017
Posty
53
Punkty reakcji
0
Uraz głowy nie należy do przyjemnych. Lepiej więc jeździć z kaskiem chroniącym. Bezpieczeństwo jest najważniejsze i nie ma co go przedkładać na wygląd.
 

Kasia1985Kasia

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2018
Posty
58
Punkty reakcji
0
Jasne a ja jak widzę jak co niektórzy jadą na tych rowerach to wolę być w kasku i moje dziecko też .....
 

Akiko

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2018
Posty
31
Punkty reakcji
0
Oczywiście, że powinno się jeździć w kasku. Mimo, że wyglądamy w nich czasem przekomicznie to jest jedyna ochrona przed upadkiem na głowę, Ilekroć zdażylo się, że ktoś stracił życie bo nie posiadał kasku, nawet przy głupiej kolizji w lesie i złym upadku...
btw. znacie portal Multibike? To nie tylko serwis sprzedażowy, ale również wystawowy swoich rowerów, a nawet znajdziecie takie cuda jak kalkulator rozmiaru ramy rowerowej
 

Gracjusz

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2020
Posty
1
Punkty reakcji
0
Usunięto link z reklamą, przyznano ostrzeżenie. Marketing szeptany.
Jazda w kasku to nie jest wymogiem ale warto w jakikolwiek kas zainwestować. Szczególnie kiedy jeździ się w mieście. Tam nie trudno o stłuczke, wywrotke, poslizg i w mgnieniu oka laduje sie na ziemi. Kask chroni nasza głowe własnie w czasie takich wypadków. Ja zawsze inwestuje w kask z zabudowana tylna czescia głowy - schodzi poprostu nizej i chroni więcej. Polecam serdecznie dla bezpieczeństwa.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

MarasDH

Stary wyga
Dołączył
25 Lipiec 2006
Posty
551
Punkty reakcji
4
Wiek
39
Miasto
Szczecin
Czy warto jeździć w kasku? podajcie jakieś wady/zalety

pozdrawiam
Zdecydowanie warto. Mnie już nieraz kask uratował głowę przed sporymi obrażeniami, gdyż wywrotek i upadków było całkiem sporo, łącznie z tym że rower na mnie spadł i gdyby nie kask to nie byłoby wesoło. Oprócz kasku to obowiązkowo należy mieć dobrą ochronę oczu w postaci gogli lub okularów. Oczy nie grzyby, nie odrastają. Zęby zresztą też :).
 
Do góry