czy trudno wydać książkę?

Mimossa

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witajcie kochani Pisarze! :)
Nie słuchajcie tych kpiących z Waszego pisania głosów, nie wiadomo czym to jest podyktowane może zazdrością mało inteligentnych osób.
Fakt wydać książkę jest trudno szczególnie jeśli wcześniej niczego się nie publikowało. To wszystko zależy od szczęścia bo prawda jest taka, ludzie w wydawnictwach kierują się też własnymi gustami, nie zawsze jest to czysta ocena, bo wystarczy że ktoś nie czuje tekstu lub ma małą wyobraźnię i takim sposobem to co wydawnictwa odrzucą ja z fascynacją przeczytam a niektóre pozycje które zostały wydane według mnie nie powinny pokazywać się w księgarniach (przynajmniej póki autor ich nie ulepszy). Wszystko zależy od smaku, gustu i oczekiwań indywidualnej osoby, a każdy z nas jest zupełnie inny.

Żeby zwiększyć swoje szanse na wydanie, najpierw musicie sprawdzić które wydawnictwa wydają dany gatunek i czy przypadkiem nie zajmują się tylko znanymi pisarzami (z pewnym dorobkiem lub z ogromnym sukcesem na plecach ). Dobrze też zwracać uwagę czy są chętni przyjmować teksty od 'nowicjuszy'.
Ktoś bardziej doświadczony może umiałby dać więcej wskazówek.

Ogólnie mówiąc PISZCIE! kochani bo nasza wyobraźnia i słowo pisane ma magie i każda twórczość jest bezcenna!
 
M

miśko90

Guest
niestety w polsce z wydaniem książki to są mega problemy, a wszystko jest tak drogie ze brak słów. Poza tym polacy zamiast szukac rozwiązań zwyczajnie sie poddają, chyba taka juz mamy mentalnosc. Przeciez zyjemy w dobie internetu wiec np. kto nam broni wydac ksiazke w postaci e-booka? no nikt! oszczedzamy kupe kasy, a w dodatku promujemy i siebie i swoja ksiazke online. Samo stworzenie e-booka jest masakrycznie proste. W necie jest kilka stron gdzie mozna to robic niskim kosztem i stosunkowo dobrze, np. pressmo.pl - fajna szata, fajny styl pasi akurat. wiec narodzie piszmy ile sie da i publikujemy bo to rozwija nas samych
 

sepultura

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2010
Posty
158
Punkty reakcji
0
Na początek warto na pewno zainteresować się jednak wydaniem e-booka, co jest o wiele łatwiejsze. Możesz skontaktować się na przykład z wydawnictwem goneta.net które wydaje polską, ciekawą literaturę. Mogą być zainteresowani Twoją książką.
 

Virtualo

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2012
Posty
37
Punkty reakcji
0
Na początek warto na pewno zainteresować się jednak wydaniem e-booka, co jest o wiele łatwiejsze. Możesz skontaktować się na przykład z wydawnictwem goneta.net które wydaje polską, ciekawą literaturę. Mogą być zainteresowani Twoją książką.

Mozna też pokusić się o wydanie e-booka samodzielnie. Nie potrzebujemy pośrednictwa wydawnictwa. Virtualo udostępnia taką możliwość. Po pierwsze jest to bardzo proste. Po drugie - dostaje się 50% ze sprzedaży :) Taka książka trafia do naszej dystrybucji a to oznacza, że dostępna jest przez empik, merlin, gandalf, amazonka.
To duża szansa na zostanie zauważonym :)
 

majkiel

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
zeby wydac ksiazke bez pomocy wydawnictwa to trzeba miec na to kilka tys zł, niestety ale nie jest to tanie. Ale tak jak pisal ktos wyzej, nic i nikt nie broni wydac ksiazki jako ebook i wtedy w kilka dni bedziemy dostepni dla szerokiego grona:)
 

Virtualo

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2012
Posty
37
Punkty reakcji
0
Dokładnie :) Ebooka możecie wydać poprzez jedną z platform, np. naszą, w kilka kliknięć. Wydanie najpierw ebooka jest też o tyle wygodne, że można w praktyce i właściwie bez żadnych kosztów sprawdzić, czy mamy potencjał literacki. Poza tym często wydawnictwa tradycyjne śledzą użytkowników takich platform i wyłapują perełki, oferując ich autorom możliwość publikacji "papierowej". Korzyści jest wiele, więc zapraszamy wszystkich piszących do szuflady do spróbowania swoich sił :)
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Niby prawda - e book i już. A potem wozić laptop ze sobą?
Wydawnictwa książek drukowanych "znają" tematyki niechodliwe i książkę np z dzidziny historii Polski trudno jest wydać bez własnego "wkładu" I to mimo, że powieść jest uznana za ładną i interesującą pod kazdym względem- umieszczenie akcji w starych czasach powoduje, że naczelny konsultuje się z historykami, by w końcu powiedzieć, że on wie, iż to nie tak było.

Pocieszające jest, kiedy korektorka zwierza się, że ona by po tę książkę nigdy nie sięgnęła, ale skoro musiała... cieplutko mówi:
- To jest ładne.
 

Agnieszka Dembek

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
Trudno wydać książkę jeśli nie ma się własnej kasy, choć można sporo znaleźć konkursów w internecie. Jeśli dysponujesz jakąś drobną sumą to są takie strony w internecie gdzie można za małe pieniądze wydać książkę. Ostatnio tez pojawiła się strona internetowa gdzie faktycznie można za darmo wydać książkę. Wydawcy czytają, niektórzy. Dawno temu gdy mi wydano książkę numer był taki, że wydawca zgodził się wydać, bo książka była kontrowersyjna. To tez jakiś sposób, ale nie radzę go brać pod uwagę. W razie czego polecam się w dostarczeniu linku do tej strony gdzie można wydać za darmo.
 

Edemik

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
W aktualnych czasach trudno znaleźć wydawnictwo które wyda książkę za własne pieniądze, ja wydałem pierwszą moją książkę za własne pieniądze w wydawnictwo Poligraf i wszytsko grało. Teraz jak moje nazwisko już wydawcy znają mogę sobie pozwolić na wybór wydawnictwa oraz nie muszę płacić. Ale to przyszło z czasem.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Czyta redaktor, jak zawrzesz umowę o współfinansowaniu - ponad 7 tysięcy za gwarancję wydania 300 egzemplarzy, A dodruk potem - ile rynek wchłonie. Odradzam!
 

Dutchess

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2014
Posty
16
Punkty reakcji
0
O ile w ogóle książkę dotknie korektor lub redaktor... Miałam w rękach książki wydane self-publishingowo, niektóre wyglądają gorzej niż koszmarnie. Kilka-kilkanaście tysięcy za brak dystrybucji, reklamy i redakcji... Moim zdaniem pieniądze wyrzucone w błoto.
 

Alice Zet

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2014
Posty
12
Punkty reakcji
0
mag77 napisał:
Może ktoś z Was pisał coś i publikował, albo chciał(a) publikować? Ciekawi mnie czy wydawcy faktycznie czytają to co się im przesyła, bo wiem, że jeśli to powieść z zagranicy, to najczęściej nie czytają, dowiadują się o niej z ulotek, i licytują (przynajmniej tak słyszałam).
Ja miałam okazję wydać książkę przy współpracy z wydawnictwem Poligraf. Co prawda sama musiałam ponieść koszty wydania, jednak 75% zysków ze sprzedaży idzie do mnie dzięki czemu uważam, że to sprawiedliwy podział, Miło jest widzieć swoją pozycję w księgarniach w całym kraju! ;)
 

Reila_

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2009
Posty
614
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
JG
To zależy od samozaparcia. Jest dużo osób, które samo napisało książkę i samo wydało ebooka. Są też osoby, które potrzebują fachowej pomocy. Moim zdaniem korzystanie z pomocy np. rozpisani.pl jest lepsze niż samodzielne wydawania książki, bo możemy po prostu nie być obiektywni w stosunku do treści, którą chcemy przekazać światu, a w sumie sprzedać.
 

tassiek

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2015
Posty
80
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Polska
75%? Wow to naprawdę dużo. Faktycznie najlepiej iść w self publishing, bo na tym się najlepiej wychodzi. Wydaje mi się, że na rozpisani.pl są jasno rozpisane informacje, które pomogą zdecydować czy wydać ebook czy może tradycyjna książkę.
 

Remy

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2017
Posty
6
Punkty reakcji
0
Self publishing to bardzo dobre i popularne od jakiegoś czasu wyjście, na pewno lepsze niż krążenie od wydawnictwa do wydawnictwa. Drugą stroną medalu jest to, że ktoś powinien to przeczytać i ocenić zanim oddamy to w ręce światu...
 

Karpatie

Zbanowany
Dołączył
28 Maj 2021
Posty
57
Punkty reakcji
1
Są dwie opcje:

1. Wydanie własnym sumptem, trzeba mieć na to fundusze. Skontaktować się z drukarnią. Myśle, ze największy problem jest nie w wydrukowaniu ale w dystrybucji oraz promocji własnej książki, niestety ale nie jest to takie tanie i wiele osób ma z tym spory problem.

2. Skontaktowanie się z wydawnictwem, które wyda książkę za nas. Opcja jest bardzo popularna wśród mniej oraz bardziej znanych pisarzy.

https://novaeres.pl/jak-wydac-ksiazke

Na stronie tego wydawnictwa jest dokładnie opisane, jak wygląda sam proces wydawania książki.
 

Gedeon

Nowicjusz
Dołączył
7 Wrzesień 2010
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wydać łatwo. Są wydawnictwa, które wydadzą każdego gniota, nawet jeśli autor nie potrafi klecić sensownych zdań w języku polskim, jak pan k. Problem w tym, że owe wydawnictwa zdają sobie sprawę, że nikt tego nie kupi, więc umowy z nimi zawierają klauzule w stylu "jeśli nie uda się sprzedać co najmniej 300 egzemplarzy, będzie musiał je wykupić autor). A nie uda. Nawet nie będą próbować ich reklamować, po prostu spokojnie poczekają, aż minie termin i naiwny autor będzie musiał wybulić.
 
Do góry