Czy to nadpobudliwość?

violetxxx

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2008
Posty
24
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
ŚWIĘTOKRZYSKIE
Mam syna kilka dni temu obchodził swoje 8 urodziny,od malutkiego miałam z nim problemy...był bardzo szybki,nierozważny,ciągle przewracał się i złościł się tym że się przewraca..pozatym ciągle chorował miał gronkowca,teraz ma paciorkowca we krwi,za nami dużo pobytów w szpitalach i kilkuletnie leczenie..ghorował prawie na wszystko,o to też się złości ..karzdy mój sprzeciw powoduje u niego agresję,kopie po meblach wykrzykuje...uderzyć nie uderzył nigdy nikogo,ale jego zachowanie doprowadza mnie do szału,często jest bezczelny,kłutliwy,jeżeli o coś go poproszę to mówię to kilka razy i tak udaje że nie słyszy...wspominałam o tym lekarzowi ,który stwierdził że to poprostu bardzo energiczne dziecko......moje zakazy,szlabany,kazania nic nie dają ...staram się być stanowcza,ale nie dociera do niego nic poprostu nic...Na dodatek rok temu lekarze wykryli u niego początki padaczki,a co za tym idzie ...tak mi powiedziano.....(by uchronić dziecko w jak największym stopniu przed atakiem nie należy go denerwować,nie może się wystraszyć,zero mocnych przeżyć,tylko spokój i spokój) ...Proszę o rady,może ja coś przeoczyłam,coś żle robię?....pozdr :(
 

Migootka

Rodowita Łodzianka
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
1 090
Punkty reakcji
4
Wiek
106
Miasto
Łódź
Nie jestem abslutnie znawcą dzieciecych chorób, ale na przykładzie mojego 7-letniego kuzyna, mogę Ci powiedzieć, że warto byłoby przyjrzeć się problemowi bliżej. Nie wiem u jakiego lekarza byłaś z Synkiem.
Czy badał go psycholog?

Nasz Maciek był łobuzem od cholery. jak to mówią. Wszędzie było go pełno. psocił, krzyczał, nie pamiętał gdzie co zostawił, gdzie co położył, nie umiał się bawić z równieśnikami, no gdyby mógł to by chyba po suficie skakał, doszło do tego, że był agresywny w stosunku do dzieci w przedszkolu, a ponieważ mieszkają w małej miejscowości siostra musiał go wypisać i sama się nim zająć. Zaczęło się wycieczki po lekarzach, przychodniach i takich tam. W końcu okazało się, że ma ADHD-nadpobudliwośc psycho-ruchową. Dzisiaj przynajmniej wiedzą jak z nim postępować. Jest lepiej.


Z drugiej strony tak sobie myślę, że może Synek tak żle reaguje na wieczne pobyty w szpitalach, ciągłe badania, sprawdzania? Dorośli tego nie lubią, a co dopiero taki Maluch? Może ta Jego ruchliwośc, agresja, nieposłuszeństwo to taka obrona???

Życzę powodzenia i siły!
 

violetxxx

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2008
Posty
24
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
ŚWIĘTOKRZYSKIE
Często myślę że to może ADHD ,ale wszyscy tłumaczą mi że nie jest agresywny dla otoczenia,a to główny objaw tej choroby..
 

Migootka

Rodowita Łodzianka
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
1 090
Punkty reakcji
4
Wiek
106
Miasto
Łódź
Agresja to między innymi jeden z objawów ADHD, Maciek nie bił nikogo, ale krzyczał, szarpał, rzucał wszystkim.
Poczytaj sobie w internecie o tej chorobie, może coś ci nowego przyjdzie do głowy.


//www.adhd.info.pl/

//akszeing.w.interia.pl/


Pozdrawiam.
 

violetxxx

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2008
Posty
24
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
ŚWIĘTOKRZYSKIE
Wielkie dziękuję Migootka,przeczytałam wszystkie objawy i zachowanie syna idealnie do tego pasuje...czy wiesz może do jakiego lekarza powinnam udać się na samym początku?
 
Do góry