Czy to jest złe?

asiekwil

złośnica
Dołączył
1 Styczeń 2006
Posty
5 437
Punkty reakcji
1
Miasto
z wariatkowa/pokój 8 obok Sary
No jeśli to nie menopauza,to zanik okresu to jak najbardziej coś złego,ponieważ świadczy o tym,że nasz organizm nie funkcjonuje prawidłowo.
Np dziewczyny,które się drastycznie odchudzają mogą stracić okres,albo przez jakąś chorobę czy zapalenie itp.
Pewnie większość z nas sobie myśli,że brak okresu to coś fajnego,bo się nie męczymy,jednak jest to niebezpieczne dla naszego zdrowia.
 

Magdasf1

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2007
Posty
149
Punkty reakcji
0
Miasto
gdzies kolo lodzi;)
mniemam ze okres zanikl ci w wyniku diety, wiec gdy dluzszy czas nie bedziesz go miala, jajniki moga ci "wyschnac" a co za tym idzie w przyszlosci grozi ci bezplodnosc
 

nobodysaga

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2006
Posty
457
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
nieważne
Czy zanik okresu to jest coś złego? Bo ja widze tylko plusy tego... bag.gif
Jeśli chodzi o Ciebie, to... Haha... To głupiutka jesteś. Jesteś nastolatką i może teraz widzisz plusy. Potem możesz mieć poważne problemy.
 

agaciorek

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2006
Posty
2 417
Punkty reakcji
1
Wiek
39
faktycznie niby to jest powod do radosci bo zadna z nas nie lubi miec okresu ale jest to niebezpieczne i wskazuje na to ze cos z twoim organizmem jets nie tak;/
 

ufolek385

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
6 648
Punkty reakcji
1
Wiek
18
ale zanik całkowity? czy tylko na jakiś czas?
bo mi kiedyś zanikł na 3 miesiące i jakoś przeżyłam :p
 
G

germanistka89

Guest
Jeżeli chcesz mieć własne dzieci to proponuję Ci z tym szybko coś zrobić!!!!

I rozumiem, że to przez odchudzanie? :p
Bo to najczęstsza przyczyna :/
I jesteś nastolatką - a to wsyztsko wyjaśnia :D

Ludzie, odchudzać się, a odchudząc to różnica, róbcie to racjonalnie, a najlepiej pokochajcie się takie jakie jesteście.
:]
 

Juliee

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2007
Posty
147
Punkty reakcji
0
Wiek
17
ale przxywolac go tak aby nie przytyc
 

Kapciuszek

niepoprawna optymistka.
VIP
Dołączył
15 Grudzień 2006
Posty
5 363
Punkty reakcji
78
Miasto
kraina baśni
zacząć jeść ale nie obżerać się - wtedy na pewno nie przytyjesz

jak macie sie odchudzać to Z GŁOWĄ!!
 

conversion

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2007
Posty
122
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Poznań
Nie mam okresu od roku, byłam u ginekologa i narazie co stwierdził to nadżerkę, ale nie przepisał mi nic na nią.
03.08 mam następną wizytę.
Miesiąc przedtem byłam prywatnie u ginekolożki i stwierdziła, że z jajnikami mam wszystko w porządku, ona nadżerki nie stwierdziła, ale dała mi właśnie skierowanie na Polną (w Poznaniu szpital ginekologiczno-położniczy), żeby mnie zbadali pod względem np. czaszki...
Wydaje mi się, że okres mi zanikł, bo przytyłam dobre 40 kg w ciągu roku.
W tej chwili już się nie odchudzam, nie wchodze w pro-ana jak to miałam wejść, tylko po prostu chodze do pracy, a mam na pół fizyczną pracę, więc w niej najwięcej chudnę;)) I własnie tak poszło te 12 kg, które mam już za sobą...

W przyszłości chciałabym mieć dzieci, więc mógłby mi jednak ten okres wrócić...
Moja przyszywana kuzynka też miała takie problemy, poroniła chyba dwa razy, a teraz ma dwie słodkie dziewczynki:)
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
conversion nawet nie wiesz jak się cieszę, że jednak nie wchodzisz w to bagno....
Naprawdę....
Podjęłaś słuszną decyzję.
Pozdrawiam ciepło.
 

conversion

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2007
Posty
122
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Poznań
conversion nawet nie wiesz jak się cieszę, że jednak nie wchodzisz w to bagno....
Naprawdę....
Podjęłaś słuszną decyzję.
Pozdrawiam ciepło.

A wiesz, a jakbyś poszła do lekarza?
Pod okiem lekarza i dietetyka wydaje mi się, że wyszłabyś z pro-ana, a przytyła moze do 60 kg:)
Nie myślałaś nigdy nad tym, żeby się zgłosić na leczenie?
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
Oczywiście, że myślałam. I postanowiłam że pójdę. Zmieniłam swoje głupie myślenie. I wydawało się że będzie w końcu dobrze.
Tylko, że to wszystko masz w psychice, wystarczyło, że ktoś powiedział, że się poprawiłam, że wyglądam jak człowiek i naprawdę pięknie, a ja wpadłam w szał i wszystko wróciło.
I na tą chwilę nikt mnie nie przekona "idź się leczyć" Mimo, że obecnej sytuacji mam dosyć i tak naprawdę widzę same złe strony tego wszystkiego. A miało być tak pięknie....
To po prostu siedzi w Twojej głowie.
 

conversion

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2007
Posty
122
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Poznań
Oczywiście, że myślałam. I postanowiłam że pójdę. Zmieniłam swoje głupie myślenie. I wydawało się że będzie w końcu dobrze.
Naprawdę? Bardzo dobrze robisz :) :*

Poszłaby, jakby była przekonana, że to ma sens i jakby nie przejmowała się innymi ludźmi...


Kocurekola, w tym własnie ma Ci pomóc lekarz, w tym, że nie powinnaś się przejmować innymi i być sobą...
Kurde, i kto to mówi...
 
Do góry