Czy to jest wstyd?

Adam2409

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2020
Posty
2
Punkty reakcji
0
Mam 16 lat, jestem niepełnosprawny, jeżdżę na wózku, trochę chodzę o kulach. i nie umiem założyć sobie skarpet. Czy to jest wstyd, że siostra mi je zakłada? Czy jakby ktoś bliski was o to poprosił, to byście to zrobili?
 

Bezimienny

Nowicjusz
Dołączył
3 Maj 2020
Posty
2
Punkty reakcji
0
Nie! To nie jest wstyd a jesli ktoś kogoś niepełnosprawnego uznaje za osobe ,,gorszą" to nie mam do takiego delikwenta pytan:/ a co do zakładania skarpetek ... Oczywiście że tak
 

Roselyn

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2015
Posty
249
Punkty reakcji
3
Daj spokój, nie myśl w ten sposób. To żaden wstyd. Tobie siostra zakłada skarpetki, a jak ja miałam złamaną nogę, to mój mąż musiał mnie myć, bo sama nie dawałam rady.
 

wiki9969

Dzieciak
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
VIP
Dołączył
27 Marzec 2020
Posty
1 100
Punkty reakcji
134
Miasto
Dzielnica Łódzka
Przecież to jest rzeczą naturalną, że człowiek człowiekowi pomaga. Pomoc i proszenie o pomoc nie jest wstydem. Sama często pomagam pacjentom przy ubieraniu się, zakładaniu butów itp. 🙂
 

Roselyn

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2015
Posty
249
Punkty reakcji
3
Wstyd est moim zdaniem dobrym uczuciem, bo to oznacza, że rozumie się własny błąd czy zachowanie.
 
W

weteran

Guest
Ja przez 17 lat kąpałem koleżąnkę średnio 3,4 razy w tygodniu (koleżankę z czasów podstawówki) i to jeszcze ponad 7 lat gdy sam miałem już żonę, serio. 17lat żyła jeszcze po wypadku, na szczęście mogła mówić, słyszała, widziała, opuścili ją wszyscy, zwłaszcza rodzina. Została sama z dziadkiem, który nie wyrabiał bo był za słaby. Koleżanka zmarła na białaczkę, chyba można to nazwać dobrym losem. Jaki wstyd pomagać? Wstydzić powinni się tylko Ci, którzy opuszczają tych - którzy sami już nic nie mogą, opuszczają bo... tak jest łatwiej, wygodniej. Nie czailem się z niczym, żaden to wstyd, wstyd to być znieczuloną qurfą która obojętnie przejdzie obok.
 
Do góry