CZy to jest grzech

MaTT889

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2010
Posty
15
Punkty reakcji
0
Zgadza się, ale jeśli zobaczy kogoś z łopatą to nie będzie najlepiej, dla tego kogo zauważyli. Martwi mnie to bo jestem wierzący i nie wiem czy grzeszę budując trasy i skocznie, które chętnie bym używał i nie wiem czy się z tego spowiadać.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
przepraszam, że się wtrącę, ale ekofaszyzm ta quasireligia jest niekompatybilna z chrześcijaństwem
a tak już bardziej poważnie, nie ma specjalnego problemu z wywiedzeniem, że państwowa własność musi prowadzić do grzechu
Lasy Państwowe są państwowe...
a to co każdy nas czyni ze swoja własną rzeczą jest naszą własną sprawą, jeśli utopię swoja komórke w kiblu, to utopiłem swoja komórkę i jestem najprawdopodobniej nieracjonalny w działaniu - ale nie grzeszę...
jeżeli uczynię to z cudzą komórką to mogę być nawet za to skazany przez sąd i popełniam grzech (koherentność etyki świeckiej, religii oraz prawa)
 

priest

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2010
Posty
141
Punkty reakcji
3
Nie no to jest zdecydowanie grzech ciężki. chciałbym napomknąć, że drzewo z biologicznego pk widzenia jest organizmem żyjącym a pk 5 z 10ciu bożych przykazań jasno mówi "nie zabijaj" i nie jest wymienione kogo - człowieka, zwierzaka czy rośliny - po prostu nie zabijaj. Poza tym takie drzewa przecież też moga mieć jakieś plany, przyszłość itp - a tak w ogóle to nie pomyślałeś o najważniejszym - na takiej skoczni przecież może się ktoś zabić więc już grzeszysz samą myślą. Opamietaj się w porę i lepiej zbuduj wirtualną farmę w jakiejś grze niż maszynę śmierci. amen/
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka.

Teologia katolicka skupia się głównie na grzechu. Zatem katolicy, podążający ścieżką wytyczoną przez tę teologię, również muszą się skupiać na grzechu.
 

MaTT889

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2010
Posty
15
Punkty reakcji
0
A samo jeżdżenie po tych trasach i skakanie na skoczniach to grzech? Czy to nie będzie korzystanie z tego grzechu?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
myślę że w przypadku jeżdżenia po tych trasach, "moc" grzechu może być wzmocniona poprzez założenie różowych gaci (sorki nie mogłem się powstrzymać)
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
myślę że w przypadku jeżdżenia po tych trasach, "moc" grzechu może być wzmocniona poprzez założenie różowych gaci (sorki nie mogłem się powstrzymać)

A jeżeli ktoś będzie przy tym machał ręką, to od razu jest potępiony. Za inne przewinienia wymierza się kary:
-za założenie kasku na lewą stronę 20 zdrowasiek
-za dokonywanie w tym czasie oddychania komórkowego 3 różańce za każdą cząsteczkę ADP
-za używanie niepoświęconego roweru 7 Ojcze Nasz
-za trzymanie kierownicy 30 ekstraordynaryjnych mszy połączonych z ofiarowaniem na tace co najmniej 20 zł każda

Mogłem się powstrzymać, ale nie chciałem.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
poważna odpowiedź: nie ma to nic wspólnego z tym, co rozumiemy jako grzech
 

MaTT889

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2010
Posty
15
Punkty reakcji
0
Czyli tak? SAMO JEŻDŻENIE PO TRASACH I SKAKANIE NA SKOCZNIACH NIE JEST GRZECHEM!? Tak?

Czyli: SAMO JEŻDŻENIE PO TYCH TRASACH I SKAKANIE NA SKOCZNIACH BEZ MOJEGO UDZIAŁU W BUDOWIE TYCH TRAS NIE JEST GRZECHEM! Tak?
 

Cruesader

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2010
Posty
39
Punkty reakcji
2
Świat jest dla ludzi i jeśli nierobisz nikomu krzywdy to se jeździj.
Innych 100 razy gorsze rzeczy nieruszają na sumieniu :lol:
 

MaTT889

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2010
Posty
15
Punkty reakcji
0
Dziękuje za odpowiedzi, jest bardzo wierzący i nie lubię robić czegoś dla mnie przyjemnego ale grzesznego.

Dziękuje za odpowiedzi, jest bardzo wierzący i nie lubię robić czegoś dla mnie przyjemnego ale grzesznego.
 
Do góry